PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728477}
5,7 41 846
ocen
5,7 10 1 41846
3,2 5
ocen krytyków
Wkręceni 2
powrót do forum filmu Wkręceni 2

Filmu nie widziałem, ale z racji tego że w jednym z kin pracuję podzielę się pewną obserwacją. Na "Wkręconych 2" idą TŁUMY pomimo tego, że na filmweb "chcę zobaczyć" zaznaczyło tylko 3 tys. osób. Tymczasem na "Birdmanie", którego ponoć chce zobaczyć 35 tys osób sale świecą pustkami. Wątpię aby to była jedynie zasługa piractwa...

ocenił(a) film na 3
liszkakibi

Nic dziwnego. Polskie filmy są bardzo reklamowane więc Polacy na nie chodzą, a zagraniczne bardzo słabo.

Lukasz_Broda

Bez przesady... Duże produkcje typu "Igrzyska Śmierci" czy "Interstellar" miały gigantyczne wręcz kampanie promocyjne, a jednak zainteresowanie (zwłaszcza w przypadku Intera) mniejsze niż na "Wkręconych". Chyba coś musi być w tym, że ludzie po prostu kochają polskie filmy... i jeśli coś jest już lepsze niż podwójne dno (czytaj: jest przeciętne) to i widzowie się znajdą...

ocenił(a) film na 8
liszkakibi

Nie możesz porównywać za bardzo Igrzysk Śmierci do Wkręconych. Igrzyska Śmierci to film akcji w dodatku z elementami SciFi. Moim zdaniem nie jest to popularny klimat w Polsce. Polacy bardziej cenią komedie i lżejsze filmy. Wystarczy że trailer jest zabawny by Polacy poszli do kina (np. Wilk z Wall Street albo Wielki Gatsby). Natomiast ja sam nie przepadam za SciFi. Wole komedie, a na Wkręconych byłem i mi się podobało.

enforces

Odpowiedź jest prostsza niż się wydaje. Polacy są bardzo leniwi i mało wymagający. Jak trzeba już coś czytać to wielki problem. Widać to, gdy jeden film jest w wersji z dubbingiem i z napisami. Na dubbing tłumy. Na napisy już mniej. (przykład Hobbit). Polski widz chodzący do multipleksów jest też małowymagający pod względem jakości i historii filmu. Ludzie wolą iść na błachych Wkręconych niż na dobry, świetnie zagrany Birdman.
Dlatego więcej ludzi idzie na Wkręconych niż na Birdmana.
Również pracuję w kinie i widzę, jak to się rozkłada na seansach.

ocenił(a) film na 8
SatanSerduszko

Wydaje mi się że po części tak jest. Ale też jest tak, że Polacy (i nie tylko oni) po ciężkiej pracy oczekują rozrywki na poziomie normalnego życia. A taką rozrywkę dają właśnie Wkręceni. Ja na przykład lubię i taką i taką rozrywkę. Czasami mam ochotę na film do pomyślenia, a czasami na lekki film do chipsa i piwa.

ocenił(a) film na 10
liszkakibi

Zgadzam się, sam byłem w niedzielę, cała sala była, jak robiłem rezerwację to też już połowa sali była zajęta. Według mnie film całkiem przyjemny, byłem z dziewczyną i ja i ona jesteśmy zadowoleni :)

liszkakibi

Mnie akurat tak duża frekwencja nie dziwi. Film jest po prostu dobry. Przynajmniej jeżeli ktoś poszukuje prostej rozrywki.

ocenił(a) film na 5
liszkakibi

Witam, również pracuję w kinie (co prawda studyjnym, ale pod silesia film) rzeczywiście filmy typu wkręceniu, dzień dobry kocham Cię etc mają tendencję zwyżkową jeśli chodzi o potencjalnego oglądacza - wynika to z bardzo prostej rzeczy - im prostszy film, im prostokąt bardziej kolorowy oraz im bardziej po polskiemu, tym ludzie bardziej pchają się do kina (wręcz drzwiami i oknami) - taki naród. u nas było proste porównanie - whiplash prawie puste sale (choć genialny) pani z przedszkola - więcej niż połowa sali na każdym seansie (totalny gniot) - graliśmy je w tym samym terminie ... smutne

ocenił(a) film na 7
liszkakibi

Bo to jak we Wkręconych .... modnie sie lansować "Birdmanem", a nie prostą komedią. Na filmwebie głosuja na Birdmana bo to Oscarowy film a chodza na Wkręconch. Tacy recenzenci hipokryci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones