PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=820215}

Wojownicy przyszłości

Ming Ri Zhang Ji
5,2 1 778
ocen
5,2 10 1 1778

Wojownicy przyszłości
powrót do forum filmu Wojownicy przyszłości

Ciekawy (niezbyt oryginalny) punkt wyjścia, nienajgorsze (choć dalekie od dobrych) efekty, znośna fabuła, niby „mocne” postacie, jakieś wymuszone konflikty…
Jednak z daleka widać udawanie. To nie tyle film sf, co chińska wariacja na to, jak wyobrażają sobie film sf. Widać, że ani nie czują, ani nie rozumieją konwencji. Skupiają się głównie na jak najrzetelniejszym naśladownictwie zewnętrznych atrybutów. Zdjęcia, muzyka, akcja. I to sprzed kilkunastu lat. Postacie bezbarwne, zagrane mechanicznie. Konflikty z du…py. Dziury logiczne. Kolejna, efektowna chińska wydmuszka. Choć przyznać trzeba, że stosunkowo mniej propagandowa.

Woooo

jak do tej pory większość chińskiego sf wprawiało mnie w konsternację, po seansie nie wiedziałem co mam powiedzieć i tak mi zostawało na dłużej. Jedyne co mi przychodziło na myśl to stwierdzenie tyle pracy i zachodu przy każdym ich filmie sf filmie poszło na marne. Inaczej ma się rzecz z ich literaturą. Choćby taki Cixin Liu majstersztyki. Wydaje mi się że ich kultura jest na tyle odrębna od naszej, że nie jesteśmy w stanie odnaleźć wspólnego mianownika.

pojala

Daj im szansę ;-). Popatrz jak to wyglądało 20 lat temu, a jak wygląda dziś.

chryssalid

dam im szansę ale póki co to ich sf ocieka tak ohydnym heroizmem, że ciężko to strawić :) Na domiar złego w tych "Wojownikach przyszłości" jeden aktor miał twarz przerośniętego bobasa, film oglądałem po lufie i za każdym jego pojawieniem się zwijałem się ze śmiechu. No niestety z takimi facjatami to oni nie zawojują wielkiego ekranu :)

pojala

No ale zobacz jak już dobrze robią to Koreańczycy :D. Chińczycy też się nauczą. Zachód wcześniej czy później wgryzie się mocniej w ich kino :P

ocenił(a) film na 3
pojala

Oglądałem ten film raczej jako farsę do piwa przy piątku żeby zająć czymś głowę po ciężkim tygodniu. Tak szablonowe, i tak na siłę budowane sceny gdzie ma się człowiek wzruszać patetyczną muzyka i sceną w zwolnionym tempie. Mocne 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones