PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=320823}
7,0 1 847
ocen
7,0 10 1 1847
Wolność jest darem Boga
powrót do forum filmu Wolność jest darem Boga

CZYŻBY REŻYSERKA ?

ocenił(a) film na 7

Na tym oto forum pewna osoba twierdzi, że w 2007 roku spotkała w wawie erykę i streszcza rozmowę z nią.

http://talk.hyperreal.info/thread/12756

reasumując eryka mówi, że cały film to pic na wodę, reżyserka, kwestie były pisane przez cezarego, a oni grali jako aktorzy.
Co Wy na to?

Jezus_

Ja na to, że prędzej uwierzę osobie która poradziła sobie ze swoimi słabościami, niż osobie cały czas siedzącej po uszy w bagnie.

ocenił(a) film na 4
Jezus_

Ogladalem ten dokument i jak dla mnie nie jest autentyczny, moze gdyby powstal w latach 70 w glebokim PRLu... a tak to mi smierdzi jakas marna propaganda. Oczywiscie heroina jest zla i kazdy z nas powinien uczyc sie na cudzych bledach.

Jezus_

tak się składa, że jeden z bohaterów tego filmu jest luźnym znajomym mojej przyjaciółki - sama znam go z widzenia. i do zeszłego roku był stuprocentowym ćpunem - podobno od roku jest czysty. nie wiem jak z resztą osób występujących w tym filmie, ale on na pewno nie jest podstawionym aktorem.

ocenił(a) film na 6
Jezus_

Reżyserka to by była, gdyby w studio w Łodzi producenci zbudowali kopię Foksal13 i zatrudnili braci Mroczków do rół głównych. Ale zdaje się tak nie było... Specjalnie nie zdziwiłbym się, gdyby Cezary "ustawiał" niektóre sceny. Jakie to ma znaczenie wobec tego, że bohaterowi grzali naprawdę i naprawdę żyli w śmierdzącym barłogu ? I że niektórzy z nich zeszli z tego świata...

ocenił(a) film na 7
pi_kawka

przecież każdy dokument jest reżyserowany!! chociażby poprzez odpowiedni montaż i selekcję scen. "autentyczny" dokument to ukryta kamera i występujący ludzie, nieświadomi jej obecności. dlatego z niektórych dokumentów dowiadujemy się (niestety) więcej o wizji reżysera, niż tematu, który ma przedstawić.

ocenił(a) film na 5
Jezus_

Coś jest na rzeczy... mnie się wydaje dziwne, że sqotersi dopuścili obcego tak blisko, w dodatku zwykłego yuppiszona... to jest bardzo hermetyczne środowisko, oni mają swój etos, raczej się z obcymi nie zadają

ocenił(a) film na 6
Garfieldowa

Jako że jest to dokumentalizacja nie wszystko musi być kręcona "na żywca", może pojawić się pewna rekonstrukcja autentycznych wydarzeń czyli elementy reżyserki. Jednak nie zmienia to faktu, że codzienne życie tych ludzi wygląda własnie tak jak zostało to przedstawione w filmie i jakoś nie widzę powodu by mieć do tego jakieś wątpliwości

ocenił(a) film na 6
Garfieldowa

Hermetyczne środowisko?Masz kasę na działkę i jesteś największym kumplem a wydaję mi się że jemu wtedy kasy nie brakowało.Nie słyszałem jeszcze o etosie u ćpunów.

ocenił(a) film na 5
hooleryk

Ja tam nie wnikam:) pewnie wiesz lepiej:) pozdro

ocenił(a) film na 5
Garfieldowa

Potwierdzam :) W takie środowisko wejdziesz jak nóż w masło. To nie gangsterka, że trzeba się nagimnastykować.

ocenił(a) film na 7
Vanillia

Sama bohaterka filmu mówiła mi, że nie raz i nie dziesięć go wykołowali z materiałem. ;)

ocenił(a) film na 7
Jezus_

Zgodzę się, że Cezary mógł podkręcić kilka scen, żeby były bardziej wstrząsające. W sumie to nawet da się zauważyć gdzie i komu kazał co powiedzieć. Ale to nie świadczy o tym, że film to reżyserka. Błagam Was. Gość spotkał na ulicy laskę żebrzącą, zagadał, Ona się podjarała, że ktoś ją poznał i zaczęła ściemniać. Trochę mówiła prawdę, trochę koloryzowała. Tak to widzę. Narkomanom siedzącym od tylu lat w tym gównie się nie wierzy.

ocenił(a) film na 7
warpaint

Opiatowiec na tym poziomie zaawansowania myśli kategoriami zysku/strat i poza brązem czy kompotem nic innego go nie jara. Stąd pytanie czy ta osoba faktycznie mialaby mieć cokolwiek do zyskania, bo jeżeli nie to nie wiedzę powodu dla którego miałaby ściemniać.

ocenił(a) film na 7
Jezus_

Po prostu troszkę wiem jak wygląda takie życie, miałem styczność z podobnymi ludźmi, i nawet opiatowcom rzadko kiedy zdarzają się takie historie. To tak trochę, jak z requiem dla snu - możliwe, ale strasznie nieprawdopodobne.

ocenił(a) film na 7
Jezus_

Ja na to, że poznałam Erykę. Mieszka teraz w małym miasteczku pod Warszawą. Jakiś czas temu urodziła dziecko i jest ze swoim facetem szczęśliwa. I absolutnie nie wstydzi się mówić o tym, że była narkomanką. Co do dokumentu - nie wiem, nigdy się jej o to nie pytałam, ale jak ją spotkam, to się spytam. I napiszę.

Rudziak89

to napisz tamten post jest z 2007 troche lat uplynelo . moze teraz Eryka inaczej to widzi ....
i glowne pytanie co sadzi teraz o Czarku i tym filmie , i czy wie ze pokazuja ten film w szkolach ?

ocenił(a) film na 10
Jezus_

http://www.youtube.com/watch?v=FR7AybG7AL4 tu jest dowód na to , że można wyjść z nałogu.... Siekiel :)

użytkownik usunięty
Jezus_

Byłam na jakieś prelekcji i gość, że wszystko jest autentyczne, a teraz żyją tylko 2 os.

ocenił(a) film na 7

No bo przecież jako film propagandowy świetnie zdaje egzamin, sami nie będą podkopywać wiarygodności.

użytkownik usunięty
Jezus_

To był gościu, co grał z odziałem zamkniętym przez pewien czas, oczywiście nazwiska nie pamiętam, w międzyczasie grał na gitarze i śpiewał. Polecał jeszcze to: http://www.filmweb.pl/film/Korkoci%C4%85g-1971-121838

więcej osób żyje! Wiem, że Ola, Siekiel, Poziomka, Aneta i Młody też. do ostatniej dwójki mogę mieć wątpliwość ale rok temu żyli na bank.

użytkownik usunięty
kalina_9

Znasz ich?

osobiście nie znam ale odnalezienie śladów ich istnienia nie zajęło mi dużo czasu :) Może specjalnie na takich prelekcjach mówiła ze nikt nie żyje... żeby bardziej ostrzegać, albo żeby po prostu te osoby nie były nękane przez te osoby które obejrzały ten dokument. Bo niektórzy już dwoje dzieci maja to chcą mieć spokój pewnie. Inni wyjechali z kraju. Wiem, że te osoby co wypisałam żyją. Czy dalej mają problem...mam nadziej, że nie...

kalina_9

Czarek też żyje.

kalina_9

7 osób żyje napewno. siekiel, waluś, poziomka, młody,czarek, jeszcze 2 osoby

Jezus_

To jest jedna z większych bzdur jakie przeczytałem na forum filmwebu.
Cezary Ciszewski pracując nad tym filmem sam stał się narkomanem. Przez wiele lat walczył z uzależnieniem od heroiny. To właśnie sprawiło, że na wiele lat zniknął z mediów. Potwornie się stoczył i w zasadzie przegrał swoje życie i karierę. Na szczęście dla niego i jego bliskich udało mu się z tego wyjść i powoli, krok po kroku zaczął odbudowywać swoją pozycję w życiu zawodowym. Chylę czoła bo to musiała być piekielnie ciężka walka.

Teraz razem z Vieniem zrobili "audioserial" o Czarnym Romanie z Warszawy.

Bardzo_Wplywowy_Birbant

Słucham audiobooka. Niesamowicie im wyszedł. Kilkukrotnie się wzruszyłam.

ocenił(a) film na 7
dominiquemariep

Gdzie mogę przesłuchać za darmo więcej niż jeden odcinek? Niestety vod jest płatne a youtube oferuję tylko namiastkę w postaci jednego właśnie odcinka

ocenił(a) film na 7
issar2424

serio? Za darmo? Czyli chcesz kraść xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones