PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236147}

Wolność słowa

Freedom Writers
7,6 27 818
ocen
7,6 10 1 27818
Wolność słowa
powrót do forum filmu Wolność słowa

Naprawdę obraz robiący wrażenie. Nie wiem jak można go nazwać "ckliwym dramacikiem na niedzielny wieczór", "słabym i śmiesznym propagandowym filmem" czy "parodią młodych gniewnych". Film na faktach więc jak najbardziej prawdziwy. Powiem tylko tyle że uczniowie polskich szkół nie dorastają pod względem swoich zachowań do pięt tamtym dzieciakom które żyły w środowiskach gangów, dilerów itp. i śmierć oraz przemoc były dla nich codziennością. Tamte dzieciaki potrafiły stworzyć coś na kształt rodziny w klasie. Nie było lepszych i gorszych. Byli jednością. Wystarczyło stać się ich przyjacielem. Nauczycielem- przyjacielem. Zdołali wyjść ze swoich środowisk. Poszli na studia zamiast trafić do piachu w wyniku gangsterskich porachunków. A w Polskich szkołach co jest ? Aż szkoda słów żeby to, w większości pustogłowe, sztuczne, lansujące się bagno opisywać.

ocenił(a) film na 9
Amenhotep

Po obejrzeniu filmu mam takie same odczucia, zrobił na mnie duże wrażenie i poruszyła mnie historia niektórych osób z tej klasy. Po obejrzeniu filmu, będąc bardzo zadowolonym wszedłem na filmweba i co widze? "ckliwym dramacikiem na niedzielny wieczór" ,i wiele innych nieciekawych recenzji. Według mnie film bardzo dobry i ciekawy. Z czystym sumieniem daje 9. Polecam

ocenił(a) film na 10
Amenhotep

wiesz czy można zdobyć książkę Młodzi Gniewni w pl i czy ktoś może chcę tłumaczyć Freedom Writers?

ocenił(a) film na 9
agahub37

Witam, pojęcia nie mam szczerze mówiąc. Wszedłem teraz na Google i chyba dość ciężka sprawa. Może jakiś audiobook by się znalazł gdzieś tudzież .pdf ???

ocenił(a) film na 5
Amenhotep

Ten film jest bardzo naiwny i przesadzony. Wierzysz w to , żę w takim środowisku, podzielonym rasowa na gangi, gdzie każdy musi zgrywać kozaka bo tego wymaga środowisko nagle ktoś wychodzi na środek klasy i wynurza się ze swojej bezdomności czy trudnej sytuacji w domu?! Zjedliby go zanim zacząłby nowe zdanie. Do tego ciepły uśmiech nauczycielki ze załzawionymi oczami, aż chce się rzygać tęczą. Robisz sobie fałszywe wyobrażenie na podstawie filmu i jeszcze porównujesz to, do pewnie bardziej Ci bliskiego czyli realnego obrazu polskiej młodzieży. Szkoda że nie dałeś przykładu z rodzinka.pl, że nasz młodzież taka wspaniała i kulturalna- w końcu skoro mamy obraz na podstawie filmu to czemu nie? Tylko nie wypal, że to na podstawie pamiętników, bo pamiętniki jedynie zostały tam zacytowane a cala ckliwa historyjka napisana przez jakiegoś amerykańskiego bajkopisarza.

ocenił(a) film na 8
Amenhotep

Weź pod uwagę, że u nas nie tylko nie ma takiej młodzieży jak w filmie, ale i nie ma takich nauczycieli.

Maisaa

Nauczyciele są - a raczej się zdarzają, co jest standardem wszędzie, jak sądzę. Młodzież zaś? Wiadomo, jest różna, niemniej tak samo potrzebująca umiejętnego prowadzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones