Wonder Woman (2017)

plakat - Wonder Woman (2017)

recenzje Redakcji

(1)
  • "Wonder Woman" cierpi na wszystkie przypadłości poprzednich filmów z uniwersum DC – ciemny obraz, brzydkie efekty specjalne, niedorzeczne sceny akcji i niesatysfakcjonujące rozwiązanie, nieuczciwe w dodatku wobec widza. Twórcy "Wonder Woman" idą także na skróty, posługując się kliszami na granicy niesmacznego żartu, których jednak w żart wcale nie obracają.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 29%

recenzje Użytkowników

(4)
  • To, co zaś zagwarantowało ten chyba przez nikogo niewyczekiwany sukces filmu, to przede wszystkim współpraca dwóch osób, która dała wiele dobrych korzyści – mam na myśli duet reżyserki Patty Jenkins i odtwórczyni tytułowej roli, Gal Gadot. To właśnie na ich barkach spoczywał największy ciężar. Postawiono im ciężkie zadanie i  żeby je wypełnić musiały nawiązać ze sobą ścisłą współpracę, opartą na wzajemnym zaufaniu. Nikt nie powiedział jednak, że będzie łatwo. Można było się więc obawiać, czy to ryzyko DC na postawienie na kobiety w najważniejszych rolach widowiska, nie skończy się katastrofą. A jednak Patty Jenkins i Gal Gadot zgrały się ze sobą naprawdę świetnie. I któż by pomyślał, że takiego cudu dokona kobieta, a nie kolejny Superman czy Batman… czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 89%
  • Kobieta walcząca

autor: Fiyo zaufany recenzent

Gdyby film Patty Jenkins rozpatrywać w próżni, trudno byłoby w nim znaleźć rzeczy, świadczące o niezaprzeczalnej wartości czy obiektywnej, wysokiej jakości. "Wonder Woman" powstało jednak w kontekście kilkudziesięciu wcześniejszych filmów superbohaterskich. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 80%
  • "Wonder Woman" to dobra rozrywka właściwie dla każdego fana kina przygodowego i sci-fi. Warto wybrać się do kina szczególnie dla Gal Gadot, która tchnęła życie w uniwersum DC.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 79%
  • Postać Wonder Woman po raz pierwszy ukazała się w 1941 r. za sprawą Williama Moultona Marstona i Harryego G. Petera. Zastanawiające, czy była ona odpowiedzią DC Comiks na "Kapitana Amerykę", którego Marvell wypromował w tym samym roku. Ja przynajmniej odniosłam takie wrażenie po obejrzeniu filmu Patty Jenkins. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 18%