PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=201190}
6,6 10 1 140633
6,3 31
ocen krytyków
Wonder Woman
Nie bez powodu Wonder Woman nazywana jest jedną z najpotężniejszych bohaterek wśród superbohaterów. Nie... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Gdyby film Patty Jenkins rozpatrywać w próżni, trudno byłoby w nim znaleźć rzeczy, świadczące o niezaprzeczalnej wartości czy obiektywnej, wysokiej jakości. "Wonder Woman" powstało jednak w kontekście kilkudziesięciu wcześniejszych filmów superbohaterskich. więcej
To, co zaś zagwarantowało ten chyba przez nikogo niewyczekiwany sukces filmu, to przede wszystkim współpraca dwóch osób, która dała wiele dobrych korzyści – mam na myśli duet reżyserki Patty Jenkins i odtwórczyni tytułowej roli, Gal Gadot. To właśnie na ich barkach spoczywał największy ciężar. Postawiono im ciężkie zadanie i  żeby je wypełnić musiały nawiązać ze sobą ścisłą współpracę, opartą na wzajemnym zaufaniu. Nikt nie powiedział jednak, że będzie łatwo. Można było się więc obawiać, czy to ryzyko DC na postawienie na kobiety w najważniejszych rolach widowiska, nie skończy się katastrofą. A jednak Patty Jenkins i Gal Gadot zgrały się ze sobą naprawdę świetnie. I któż by pomyślał, że takiego cudu dokona kobieta, a nie kolejny Superman czy Batman… więcej
"Wonder Woman" to dobra rozrywka właściwie dla każdego fana kina przygodowego i sci-fi. Warto wybrać się do kina szczególnie dla Gal Gadot, która tchnęła życie w uniwersum DC.  więcej
Film jest troszkę skontrastowany. Naprawdę intensywne sekwencje akcji twórcy poprzeplatali wyciszeniami, w których jest czas na złapanie oddechu czy przyjęcie całkiem sensownej dozy humoru. Malkontenci będą pewnie perorować o fabularnych mieliznach, ale według mnie to kwestia podejścia.  więcej
Postać Wonder Woman po raz pierwszy ukazała się w 1941 r. za sprawą Williama Moultona Marstona i Harryego G. Petera. Zastanawiające, czy była ona odpowiedzią DC Comiks na "Kapitana Amerykę", którego Marvell wypromował w tym samym roku. Ja przynajmniej odniosłam takie wrażenie po obejrzeniu filmu Patty Jenkins. więcej
W przeciwieństwie do większości blockbusterów kobiety nie pełnią tutaj wyłącznie funkcji ozdobnej. Patty Jenkins nie uprzedmiotawia swojej bohaterki. więcej
Bez dwóch zdań "Wonder Woman" to krok w odpowiednią stronę dla uniwersum DC, jeśli chodzi o rozwój fabuły i bohaterów, ale akcja wciąż pozostawia po sobie wiele do życzenia. więcej