PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617350}

Worek mąki

Le Sac de farine
6,4 78
ocen
6,4 10 1 78
Worek mąki
powrót do forum filmu Worek mąki

Wątek matki

ocenił(a) film na 6

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić wątek matki głównej bohaterki? Oglądałam film z wybrakowanymi napisami, więc możliwie, że coś mi umknęło. Dlaczego nie chciała rozmawiać ze swoją córką? Była po prostu szalona, czy może było to wyjaśnione?

Inis_Ellen

Nie było to wyjaśnione wprost, jednak po tym co było pokazane, odnoszę wrażenie, że po prostu matka bohaterki żyła w takiej nędzy (widać było po "domu", ubiorze i tym jak ciągle pytała o pieniądze, listy, mąkę), że była totalnie znieczulona. W kraju była trudna sytuacja, dla niektórych liczyło się tylko przeżycie, tym bardziej dla nędzarzy i opuszczonej kobiety, skoro nawet całkiem nieźle sytuowanej pełnej rodzinie było ciężko. Może bała się, że będzie miała kogoś dodatkowo na utrzymaniu, podrzucą jej dziecko, nie chciała takiej odpowiedzialności? A poza tym fakt, że dziewczynka wcześniej była porzucona za granicą w jakimś domu sióstr zakonnych, czy czymś podobnym, świadczy, że swoje dziecko miała tak czy tak po prostu gdzieś.

ocenił(a) film na 6
Majka7_Fire

Dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones