PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=345957}
6,6 191 820
ocen
6,6 10 1 191820
5,3 33
oceny krytyków
World War Z
powrót do forum filmu World War Z

Nie wiem czy ktoś pokusił się o taka analizę ale Brad Pitt gra w tym filmie Jezusa. Poza samym wyglądem, zostaje wybrany ze zwykłego życia aby uratować ludzkość. Walczy z zombie (grzechem), które opanowuje świat. Po wypadku samolotu ma dwie rany, przebity bok i rany na czole. Na koniec filmu wstrzykuje sobie śmiertelną chorobę (symbolicznie umiera) dzięki czemu pokonuje grzech i ratuje ludzkość. Znalazłoby się tego pewnie więcej, choćby sam fakt że część filmu rozgrywa się w Jerozolimie. Ten film jest tak chrześcijański że powinni go puszczać w Wielkanoc. Szach mat ateiści.

ocenił(a) film na 7
WoyTs

Nigdy nie spojrzałem w ten sposób. No, no, no.

WoyTs

tylko jakis fanatyk moze to tak odebrac,ale fanatycy tak juz maja, jeden z gorszych filmow ogólnie zasnełam na tym

ocenił(a) film na 9
Ami_656

przestań siać nienawiść do katolików, wiara w dogmaty to nie fanatyzm. Pewnie nie wiesz ale Jezus powiedział że gwałtownicy będą zdobywać Królestwo Boże. Lecz się z nienawiści do katolików.

ocenił(a) film na 9
Ami_656

Wmówiono ci że nonkonformizm i jasne trzymanie się zasad dekalogu to fanatyzm. To nie fanatyzm ale nonkonformizmm, katolicy mają być właśnie radykalni, a konformiści ustawiają się wg zasad danych czasów. Mniej mediów, więcej spacerów.

bielszczanin

to ty przestan ze swoim wowujacym katolicyzmem , skoro wy mozecie byc wowujacy to ja tez i tyle , jak widac dokonujesz moralnego relatywizmu, ale na mnie to nie działa, twoja interpretacja jak zawsze w takich wypadkach próbuje wszystko odwrócic do góry nogami ,ale niestety ja sie nie dam przekonac, wiecej spacerów , mniej filozofii, bo to szkodzi na psychike tego ci zycze, religi tez mniej

Ami_656

Nie wiem czy Wy trollujecie , czy to na serio ;) Wiara nie ma tu nic do rzeczy jeśli chodzi o zwracanie uwagi na symbolikę w filmach i odrobina WIEDZY na ten temat. Fanatykiem na pewno nie jestem, wprost przeciwnie ale nie jestem też ignorantem więc wplecenie takiego tematu w tło filmu bardzo mi się podobało. Nie zmienia to też faktu że film nie jest aż tak dobry. A symbolika mesjanistyczna w filmach to również nic nowego ani niespotykanego, popatrzcie nawet na Matrix, 300 czy multum filmów akcji gdzie główni bohaterowie otrzymują Jezusowe rany, powracają do żywych, umierają w pozycji jak na krzyżu. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak dużo tego jest :)

WoyTs

ja nie troluje po prostu napisałam co mysle i zaraz sie trafił nawiedzony, co zreszta jest norma , w sumie moze troche troluje w pewnym sensie bo katoli jest łatwo w równowagi wyprowadzic bo sa wojujacy wiec sobie pisze cos na kosciół i dostaja paiany na pysku bo nbrak w nich tolerancji dla innych pogladó, czasem jest to wrecz smieszne jak bronia tej swojej wiary

ocenił(a) film na 6
Ami_656

Jeśli nie umiesz dyskutować merytorycznie to najlepiej w ogóle się nie wypowiadaj. To że ktoś jest wykształcony, ma wiedzę i potrafi ją wykorzystać do interpretacji filmu w sposób głębszy niż twoje "hyhy ale go zombiak zeżarł hyhy" nie czyni go ani fanatykiem ani nawiedzonym.

A swoją drogą nienawiść jaką prezentujesz w stosunku do osób wierzących jest chora. To trzeba leczyć. I mówię to jako agnostyczka.

molszewska1

Lepiej sobie daruj, umiem , jak ci sie podoba takie cos to żegnam.A twoja wiata jest dla mnie niczym, rozumiesz, nie przekonuj mnie talibie katolicki.Z wami z zawsze tak jest bo wioara, , ma gdzies wasza wiare i tyle.Wszedzie nawet tutaj chcecie wszyst6kich nawracac .Acha jak jestem niemerytoryczna po co w ogóle odpisujesz , nie odpisuj.

ocenił(a) film na 8
Ami_656

Jesteś typową chorą z nienawiści antykatoliczką. W swoim histerycznym bełkocie nawet nie zauważyłaś, że kobieta która zwróciła ci uwagę w ogóle nie jest katolikiem. Lecz się.

Ami_656

Jesteś bardzo głupią osoba. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
WoyTs

Symbolika to swoja droga ale od kiedy armia USA lata rosyjskimi samolotami AN-12 i jakim cudem 38 metrowy samolot wystartowal z lotniskowca skoro jego rozbieg na pelnej mocy ma od 700 do 850 metrow na pelnym ciagu silnikow?Rozbieg z lotniskowca mial mniejszy niz sto metrow i jakims cudem odlecial i nie spier.il sie do oceanu... A potem kolejny absurd gdy z Korei poludniowej odlecieli do Izraela na jednym baku.Z Korei poludn.do Izraela jest plus minus 8279 km a AN-12 maksymalnie moze przeleciec 2500 km.Moral z tego taki ze by musieli ponad 3 razy ladowac i tankowac w drodze do Izraela no chyba ze rezyser stwierdzil ze oni lecac 2500 km gdy w powietrzu skonczylo im sie paliwo kolejne 5779 km po prostu szybowali jak ptak i szybujac dolecieli do Izraela hehehe

ocenił(a) film na 6
bielszczanin

ktoś tutaj dawno nie wychodził ze swojego bzdurnego jaskiniowego świata

bielszczanin

Bielszczanin - Dzięki za ten komentarz, zgadzam się i pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
WoyTs

Interesująca teoria, ciekawe czy twórcy faktycznie tak do tego podeszli :O

ocenił(a) film na 3
WoyTs

ciekawa interpretacja

ocenił(a) film na 5
WoyTs

Ciekawa analiza, chyba ciekawsza niż moja, że to zombie grają Jezusa. Wstają z martwych i opanowują świat...
Tak, Wielkanoc to idealny czas na filmy o zombie.

PS. Jeśli twoja ręka prowadzi cię do grzechu, obetnij ją... ;)

pattymatheson

Zombie Jezus, gdzieś to już chyba widziałem ;) Ja wiem czy te teorie się wykluczają? :D Co do obcięcia ręki to też kolejny motyw łączący jad zombie = grzech.

Nie jestem generalnie fanem tego filmu ale zastanawia mnie jeszcze fakt czy faktycznie scenarzyści od początku te motywy wprowadzali celowo biorąc pod uwagę że ostatni akt filmu został zmieniony już w trakcie krecenia. A właśnie podczas akcji w laboratorium czyli tego co pierwotnie nie było w scenariuszu wszystkie te motywy zaczęły być dla mnie najbardziej czytelne. Istnieje gdzieś dokładny opis lub scenariusz tej pierwszej wersji filmu?

ocenił(a) film na 6
WoyTs

Świetna teoria. Nie wiem czy zamierzone czy nie ale faktycznie coś w tym jest.

ocenił(a) film na 6
WoyTs

Coś w tym jest, bo Brad Pitt raczej gra w krótkich włosach zawsze, tutaj miał półdługie no i te nawiązania do Jerozolimy...
W długich grał w "Wichrach namiętności", ale to dawno temu, "Troja", to już XXI wiek, chyba tego stolarza w "12 latach w niewoli", ale to epizod.

użytkownik usunięty
WoyTs

Super ocena tematu. Twój wpis zmobilizował mnie do obejrzenia filmu do końca i wczoraj właśnie tak się stało. Bardzo mi się podobała scena z bohaterem i zombiakiem w laboratorium [za szybą wpatrują się w siebie i widzimy subtelną przemianę w zachowaniu tegoż zombi i podjęcie decyzji o zaryzykowaniu swojego życia]. Bardzo fajna jest też scena z wybiegnięciem na krawędź dachu, żeby skoczyć jeśli zacznie się przemiana, to było mocne. Szach mat.

ocenił(a) film na 6
WoyTs

tylko ze jezus tak nie wyglądał (no i całą teorię chvj strzelił :/)

ocenił(a) film na 1
WoyTs

Odpowiedź na pierwsze pytanie:kim jest jezus? Odpowiedź na drugie pytanie: grzech, czyli zombie, wymyślili w jerozolimie. Po trzecie: jezusek musi mieć krzyż, żeby go przybili, do niego, gwoździami.

WoyTs

Ty tak na trzeźwo ?

WoyTs

Hipisowska fryzura Brada nie pasuje tutaj do filmu. Jako naukowiec powinien być ładnie ostrzyżony z przedziałkiem na boczek, gładko ogolony i nosić okularki w ładnej oprawie.

ocenił(a) film na 3
WoyTs

ja pier*dole co to za brednie xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones