PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=345957}
6,6 191 820
ocen
6,6 10 1 191820
5,3 33
oceny krytyków
World War Z
powrót do forum filmu World War Z

Film ten zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Dodam, że nie jestem fanem filmów w których przewija się temat zombich, ale w tej projekcji wypadło to bardzo pozytywnie, świetnie. Akcja filmu przykuwa dosłownie widza do ekranu. Film przez cały czas trzyma w napięciu i jest ciekawy. Nie jest to jakiś głupawy horror o zombich, jakich wiele. Jest to bardzo fajne połączenie kina akcji i horroru, bez jakiś niepotrzebnych nie realistycznych krwawych scen (jak to często w horrorach o zombich ma miejsce). Podobały mi się również efekty specjalne w tym filmie - sceny w samolocie przed i po katastrofie rewelacyjne. Aktorstwo też wysokich lotów - Brad Pitt wypadł moim zdaniem rewelacyjnie w swojej roli, inni aktorzy też nieźle. Bardzo wysoko oceniam ten film - 9/10 i polecam bo na prawdę warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
Ronin25

Zgadzam się z Tobą. Mnie filmy o tematyce zombie zawsze najbardziej przerażały, sam nie wiem czemu. Tutaj też się bałem, ale najlepsze było to ciągłe trzymanie w napięciu, dużo akcji i ciekawa fabuła. Bardzo dobry film, również polecam.

ocenił(a) film na 6
Ronin25

"Nierealistyczne krwawe sceny"? Co jak co, ale film o zombie jest nierealistyczny raczej wtedy, kiedy takich scen nie ma. Jak w World War Z.

ocenił(a) film na 7
Ronin25

Najlepsze jako typowo horrory o Zombie były:
Noc żywych trupów 1968, Świt żywych trupów 1978, Zombie pożeracze mięsa 1979,
Noc żywych trupów 1990 remake. Reszta filmów tego typu raczej była nastawiona na akcje lub komedie niż
na atmosferę grozy, dlatego przegrywała z tymi wyżej wymienionymi pod względem klimatu i straszenia.
Większość filmów z biegającymi jak sprinterzy zombie zawsze bardziej mnie śmieszyły i kojarzyły się mi z
parodią tych filmów "Powrót żywych trupów" 1985

A tu masz samą czołówkę najlepszych filmów o zombie:
Noc żywych trupów 1968 imdb 8,0
Świt żywych trupów 1978 imdb 8,0
Dzień żywych trupów 1985 imdb 7,2
Zombie pożeracze mięsa 1
Noc żywych trupów 1990 remake imdb 6,9
Świt żywych trupów 2004 remake imdb 7,4
Resident evil 2002 imdb 6,7
28 dni później 2002 imdb 7,6
28 tygodni później 2007 imdb 7,0
Rec 2007 imdb 7,5
World war Z 2013 imdb 7,0
serial Walking dead imdb 8,6 (seriale mają wyższe oceny niż filmy)
Najlepsze parodie filmów o zombie:
Powrót żywych trupów 1985 imdb 7,3
Martwica mózgu 1992 imdb 7,6
Cemetary men 1994 imdb 7,3
Wysyp żywych trupów 2004 imdb 8,0


ocenił(a) film na 7
returner

Zombie pożeracze mięsa 1979 imdb 6,9

ocenił(a) film na 9
returner

Widzę, że Jesteś fanem tego typu filmów. Ja nie przepadam za filmami tego typu - bardzo lubię filmy na faktach albo chociaż takie które pokazują realną (możliwą do spełnienia rzeczywistość). Pomijając moje zapatrywania na filmy o zombie, to zrobiła na mnie duże (pozytywne) wrażenie Twoja wiedza o filmach tego typu.

ocenił(a) film na 7
Ronin25

Skąd takie przypuszczenia, że jestem wielkim fanem tego typu filmów.
Raczej jestem wielbicielem kina każdego gatunku i koneserem, zwłaszcza kina ambitnego i artystycznego.
Mam wiedzę o każdym rodzaju kina, obojętnie o jakim mówimy kontynencie czy dekadzie.

ocenił(a) film na 9
returner

Świetnie. Imponują mi osoby z pasją. Ja z kolei uwielbiam kino historyczne i wojenne. Historia to moja pasja (m.in. historia – ona interesuje mnie najbardziej, i na tym polu mam największe osiągnięcia). Nie jestem koneserem kina ale lubię obejrzeć to co mnie interesuje i porozmawiać o tym (nie jestem żadnym ekspertem a więc raczej na bardzo amatorskim poziomie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones