PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11668}

Wspaniała przygoda Billa i Teda

Bill & Ted's Excellent Adventure
6,4 5 642
oceny
6,4 10 1 5642
4,3 3
oceny krytyków
Wspaniała przygoda Billa i Teda
powrót do forum filmu Wspaniała przygoda Billa i Teda

Ten film to legenda.

ocenił(a) film na 8

Jest to absolutna klasyka komedii mlodziezowych. Gdyby nie "Bill and Ted" i filmy Johna Hughesa z lat 80tych, wpolczesne high school movies wygladalyby zupelnie inaczej. Ogladanie np. "Stary gdzie moja bryka" bez znajomosci "Billa i Teda" mija sie z celem!
Moze glupie i naiwne, ale jakze zabawne (mimo iz to typowy PG-13 bez chamskich dowcipow). Swietnie radza sobie mlodzi nieznani aktorzy.... Keanu Reeves i Alex Winter :)
Znakomite dialogi napisane przez Eda Solomona (ziecia Johna Cleese).

-Grail-

klasyka ? złotko , ten film jest równie znany co większość tych niemieckich komedii które lecą na pulsie . pierwszy raz usłyszałam o nim dzisiaj na kwejku , dodając że sie często kadr pojawiał bez podpisu i tak nikt nie wiedział o c b . Klasyki regularnie powracają , tego chyba nawet w tv nie było

użytkownik usunięty
Enterraz

Tak, bo to telewizja i kwejk ocenia co jest klasykiem, a co nie. Mieszkamy w Polsce, tu filmy, które są obiektami kultu w USA, czasem nawet nie były dostępne na naszych torrentach. Wierzę Grailowi i jeśli dialogi są pisane przez osobę w jakikolwiek powiązaną z Johnem Cleesem, kupuję to!

Nie twierdziłam że kwejk czy tv są jurorami jeśli chodzi o klasykę ... . "... obiektami kultu w USA..." . Właśnie . Nie w Polsce . Są obrazy , które choćby nie wiem jak popularne były w Stanach , u nas nie zrobią furrory . Po prostu polska publiczność ma inny gust , to jak z kinem dalekiego wschodu , japonii - chociaż niektórzy są tym zafascynowani nie mniej niż sami japończycy , większość zwyczajnie tego nie trawi . Mówiąc klasyk miałam na myśli Polaków - gdyby było tak dobre dla nas , co amerykanów , znalazłbyś to na każdym serwerze do ściagania , torrentach , chomiku , obojętnie . Ja nie mogłabym nazwać tego legendą bo nawet tytuł nie zapadł mi w pamięć , a z amerykanami mam tyle wspólnego , że lubię ich książki

użytkownik usunięty
Enterraz

Ale kto mówił, że chodzi wyłącznie o Polskę? Grail zapewne pisał o Wspaniałej Przygodzie Billa i Teda jako klasyku w ogólnie pojętej kinematografii. Btw. Widziałem niedawno klipy z tego filmu w recenzji Nostalgia Critica bez żadnego wstępu czy podpisu, więc musi być popularny.

ocenił(a) film na 7
Enterraz

Jak najbardziej. Ten film, tak samo jak Świat Wayne'a czy Breakfast Club to jest można powiedzieć pozycja obowiązkowa lat 80-tych i początku lat 90-tych. Mniej więcej do 1994 roku świat wyglądał zupełnie inaczej :) Akurat pod tym względem możemy spokojnie czerpać od Amerykanów, bo stworzyli oni naprawdę wielki kawał komediowej historii dla młodzieży. A sam film? Jest tak nonsensowny, że bawi do łez ;D Kapitalna robota :) Daję 9

ocenił(a) film na 7
Enterraz

ale książki których amerykanów , południowych czy północnych , a jeżeli tych ze Stanów Zjednoczonych to rdzennych amerykanów czy też pochodzenia europejskiego albo afrykańskiego, a może azjatyckiego ... ?

OmniModo

hehehs

Enterraz

I pewnie nie wiesz tez kto to czyngis- chan ale kojarzysz hana solo?

Enterraz

Ciekawe jak po 10 latach skomentowałabyś swój komentarz?

ocenił(a) film na 8
-Grail-

oczywiscie ze to klsyka lat 80. z tego co pamiętam to nawet MTV puszczało teledysk z tego filmu :) ale... jak sie ktoś nie urodzil w poznych 70, wczesnych 80 to nie rozumie. to tak jak film Goonis... klasyka przygodowki. za 20 lat taka klasyka pewnie bedzie Jack Sparrow.

ocenił(a) film na 8
kichigai_ushi

Oczywiście, film znakomit w swoim gatunku

-Grail-

Pamiętam tą komedią i mile wspominam :), szkoda że nie można jej gdzieś zobaczyć w TV.

lewyking

Właśnie leci na TNT (dawne TCM) pewnie będą powtarzać. Film daje radę klimat lat 80 jak najbardziej :)))

ocenił(a) film na 7
lewyking

Ależ można, na kanale Turner Classic Movies (obecnie TNT HD)

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Oglądałem to raz, dokładnie 25 lat temu i do dziś pamiętam, jaka to była fajna komedia.
To był "pirat" na kasecie, mimo to miał dobre tłumaczenie.
Oficjalnego nie widziałem(słyszałem), ale mam nadzieję, że to spolszczenie też dobrze "oddało" ducha filmu.
Dwójkę potem też widziałem, też dobra, ale nie tak jak "jedynka".

ocenił(a) film na 7
-Grail-

Ten film był 29.01.1993 o 10 na TVP1 (Ferie zimowe ) natomiast drugą częśc widziałem na Top Canal

ocenił(a) film na 3
giovanni50

Dobra pamięć;D
http://pl.staratelewizja.wikia.com/wiki/29_stycznia_1993

giovanni50

Ja drugą część widziałem również w Jedynce, ale emitowano ją w weekend i to dość późno (chyba około 22-23)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones