PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10340}

Wspaniali bracia Bakerowie

The Fabulous Baker Boys
6,8 2 409
ocen
6,8 10 1 2409
Wspaniali bracia Bakerowie
powrót do forum filmu Wspaniali bracia Bakerowie

4 nominacje do Oscara i Złoty Glob dla Michelle Pfeiffer. Aż wierzyć się nie chce, że ten film jest tak mało popularny. Gdyby nie DVD, pewnie nigdy bym go nie zobaczyła.
Baker Boys obejrzałam po raz drugi i tym razem oceniłam go nieco lepiej. Jak to jest, że ten niesamowicie klimatyczny film jest tak nisko oceniany? Być może przypada do gustu tylko tym, którzy kochają muzykę, sama nie wiem. To, co podobało mi sie najbardziej w całym filmie, to sposób, w jaki ukazano emocje. Nie zgadzam, żeby bracia Bridges zagrali słabo. Moim zdaniem byli bardzo dobrzy - zwłaszcza Jeff, który dobrze oddał rezygnację swojego bohatera. Jest w tym filmie coś pociągającego: może to duszny papierosowy klimat ekskluzywnych restauracji i zwyczajnych barów, może ciekawe kawalki muzyczne, a może wreszcie żująca gumę, w gruncie rzeczy prosta dziewczyna - Susie Diamond - która brawurowo wykonuje "Makin' Whoopie" na fortepianie. Czy to najlepsza rola Michelle Pfeiffer? Moim zdaniem nie, ale nie widziałam jeszcze wszystkich ról na poziomie w jej wykonaniu. Dobrze jednak (i pokrzepiająca to myśl), że akademie nagradzają nie tylko role z życia wzięte i wymagające wielkich metamorfoz.

ocenił(a) film na 10
No_5

Jest to jedna z najlepszych ról Michelle Pfeiffer i jeden z moich ulubionych filmów.
Ja też uważam, że telewizja powinna emitować ten film. Wystarczyłoby go pokazać raz w roku, a każdy doceniłby jego wartość. Dlatego od pewnego czasu usilnie koresponduję z kilkoma stacjami tv, prosząc o emitowanie poniekąd zapomnianych filmów takich jak ten. Podobnie jak Ty nie obejrzałbym "Wspaniałych...", gdyby nie kupno płyty dvd z filmem. Był to zakup użyteczny.
Film jest świetny. Nie potrafię opisać uczuć, jakie towarzyszyły mi przy oglądaniu tego filmu, ale wiem jedno: kiedy film się skończył, a ja oglądałem napisy końcowe, poczułem pewien niedosyt. Nie chodzi o sam film, ale radość obcowania z nim, jaką odebrano mi po prawie dwugodzinnym seansie była zamieniła się w swego rodzaju smutek. Na szczęście, mam płytę z filmem, więc mogę go sobie włączyć tyle razy, ile chcę.
W filmie pochwaliłbym 3 rzeczy:
1. Kreację aktorską Michelle Pfeiffer.
2. Wspaniały klimat filmu.
3. Ścieżkę dźwiękową, której autorem jest Dave Grusin. Wszystkie piosenki i melodie są świetne, całości uroku dodaje Michelle Pfeiffer. Utwory napisane i skomponowane przez Grusina do tego filmu świetnie oddają klimat obrazu. Wspaniała ścieżka dźwiękowa, za którą Grusinowi należał się Oscar.

ocenił(a) film na 9
Kaczka_Kamil

Gorąco popieram i podpisuję się pod powyższymi komentarzami. Ten film to świetne aktorstwo Michelle Pfeiffer i Jeffa Bridgesa, niesamowity klimat (choćby pokazane na początku Seattle - aż chce się tam pojechać) i przede wszystkim ścieżka dźwiękowa - arcydzieło Dave'a Grusina. Udało mi się kiedyś zakupić CD z tą muzyką (w Niemczech, w Polsce nie było na to szans) i do dzisiaj jest on jednym z ulubionych w mojej kolekcji. Żałuję tylko, że nie umieszczono na nim tego niesamowitego standardu wykonywanego w filmie przez Michelle przy akompaniamencie Jeffa w trakcie przesłuchania na solistkę zespołu - "More than you know".

kaszeczek

również popieram przedmówców. nie mam już nic do dodania. film jest świetny. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones