PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1103}

Wstręt

Repulsion
7,7 29 079
ocen
7,7 10 1 29079
8,0 32
oceny krytyków
Wstręt
powrót do forum filmu Wstręt

... tę prawdę, że gdyby Polański nie opuścił kraju, całkiem możliwe, że jego kunszt mógł się poważnie zmarnować.

chrisziyo

Zachęćmy zatem wszystkich pozostałych jego braci w wierze, aby czym prędzej opuszczali Polskę, w obawie przed zmarnowaniem swojego potencjału. Win-win situation.

ocenił(a) film na 10
SandorClegane

Masz uprzedzenia rangi irracjonalnej. A jeśli to żart, to na poziomie quasi-seriali typu "Ukryta prawda". Nie wiem, co robisz na tym forum. Nie pasujesz tutaj.

chrisziyo

Irracjonalna to jest ślepota Polaków na to co ta "nacja" wyrabia w Polsce i na świecie. Smutne, że w kraju, który był okupowany, a wcześniej rozebrany i usunięty z map na 123 lata panuje taka bezrefleksyjna tolerancja dla okupantów i ich popleczników.

ocenił(a) film na 10
SandorClegane

Uspokój się. Za dużo Lysemitic acid diethylamide.

chrisziyo

Dawno za sobą mam hipisowskie jazdy na kwasie...chociaż Hofmann to też żyd był. Ja jestem oazą spokoju...nie rozumiem jednak filosemitów. Albo są niedoinformowani albo totalnie głupi. Tertium non datur.

chrisziyo

Lysemitic - haha - takiego bym nie brał. Uważaj, bo pejsy Ci wyrosną.

ocenił(a) film na 9
SandorClegane

Ty właśnie napisałeś, że Żydzi okupują Polskę?

hyrkan

A nie okupują? Twoja świadomość polityczna jest typowa dla przypadków broniących pajacy z LGBT i krzyczących wszędzie o homofobii, ksenofobii i faszyźmie (w sytuacji kiedy to właśnie te "uciśnione" środowiska nie podejmują żadnej polemiki i są zachowaniem zbliżone do faszystów). Ja takie jednostki jak Ty staram się ignorować najzwyczajniej w świecie, bo to jak kopanie się z koniem, czy gra z gołębiem w szachy. Za to widzę, że Twoje własne kompleksy nie pozwalają Ci zapomnieć o naszej rozmowie do tego stopnia, że zacząłeś przeszukiwać FW, aby znaleźć moje komentarze :) Koleś jesteś dla mnie anonimowym frustracikiem, który bardzo wierzy w to, że czarni są tak samo inteligentni jak biali, że LGBT to zdrowi ludzie i że Polacy to homofoby, jednak nie może znieść, że nie wszyscy wierzą w to co on :) Próbujesz pouczać, nawracać, wyśmiewać, przywoływać metodykę naukową i poruszać niebo i ziemię, aby ludzi przekonać do swoich racji / wierzeń. Ty swoje, a fakty i życie swoje. Rozumiem frustrację, ale jeśli chciałeś żebym się nagle przejął, że taki "nikt" nazywa mnie antysemitą, homofobem i rasistą? Hahahha nie rozśmieszaj mnie. Twoja opinia dla mnie nic nie znaczy, a homofob to osoba, która się BOI homoseksualistów, a ja najzwyczajniej w świecie mam ich w nosie... no chyba, że wyłażą na ulicę i robią burdy i rozróby - wtedy tak jak każdego innego - pałą przez grzbiet i do aresztu. Nie ma faworyzowania ze względu na preferencje seksualne i bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 9
SandorClegane

:) A okupują? Dowody jakieś! Bo ja widzę antysemickie napisy na murach, antysemickie wypowiedzi polityków, antysemickie wpisy na FW (Twoje), ale bardzo ciężko w moim mieście spotkać jednego człowieka w jarmułce. Zdarzyło się, ale, jak mówię, trzeba się naszukać. Człowiek ten przy okazji pracuje na nieeksponowanym stanowisku, nie ma żadnej władzy, dobrze wykonuje swoją pracę.

Po czym się poznaje, że kraj jest pod okupacją Żydów? Po tym, że trudno w ogóle jakiegoś zobaczyć?

DOWODY! :)

Natomiast nie liczę na to, że się przejmiesz, że ktoś cię nazwie seksistą, homofobem czy rasistą. Wiesz, jakie masz poglądy. Zapewne od dawna dla twojego otoczenia jest jasne, że łączysz te trzy określenia.

Cieszy mnie twój argument, że geje powinni móc adoptować dzieci, żeby nie było faworyzowania ze względu na preferencje seksualne :D Chyba nie miałeś czasu przeczytać przed wysłaniem.

hyrkan

Jeśli w Polsce pozwalamy na to, że żydowskie wycieczki z Izarela mogą przylatywać tutaj z własną UZBROJONĄ ochroną i mają prawo do użycia tej broni przeciwko POLSKIEMU obywatelowi to jest wystarczający dowód, że frakcja syjonistów przetrwała tę naszą pseudo-transformację i dalej ma się dobrze. Wyprasza się ludzi niosących polską flagę z obchodów rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz (skandal zupełny - Auschwitz nie był dla Żydów - to był Birkenau). Gomułka był z drugiej frakcji i nie udało mu się zniszczyć tej, która przyjechała na radzieckich czołgach. Ty myślisz, że wszyscy Żydzi noszą kipy? Wszyscy noszą pejsy? Ja mówię o syjonistach...pozostali Żydzi (w Twoim opisie - ortodoksi) mnie nie interesują tak jak każdy inny. Syjoniści nienawidzą Polski i Polaków, bo jakbyś wiedział z historii to oni Polin okrzyknęli już chyba w 17wieku swoim krajem mlekiem i miodem płynącym. Przeszkadzają im tylko od wieków Polacy, którzy z uporem trzymają się twardo pomimo ciężkiej historii. Na razie musi im wystarczyć Izarel. Popatrz jak bezczelni są Izraelscy politycy w wypowiedziach (a u nas cisza). Co najciekawsze prezentują zupełnie inny pogląd na kwestie Polski i Polaków niż cała masa (jeszcze żyjących) byłych więźniów niemieckich obozów zagłady na terenie Polski. Podam Ci jeszcze jeden przykład. Mamy 447 i swoje prawo, które nie przewiduje czegoś takiego jak oddanie mienia bezspadkowego jakiejś organizacji tylko na podstawie powinowactwa religijnego(?)/narodowościowego(?). Nie traktuj mojej "okupacji" jako stricte okupacji w rozumieniu np. okupacji niemieckiej. To jest okupacja najwyższych stanowisk i ciągły nepotyzm. Dlaczego w tym kraju tak jest jak jest? Ano, bo żydokomuna się nie skończyła. Zmieniła tylko barwy i styl. Na to nie można podać dowodu, bo każdy kto mógłby taki dowód przedstawić zostałby zniszczony. Jeśli ktoś uważnie śledzi historię, kariery tych "polityków" i ustawy jakie ten sejm przegłosowuje (co najciekawsze rączka w rączkę tzw. "opozycja" razem z PiSem) to nie żyje złudzeniami.

No widzisz niby jesteś kumaty, a jednak gamoń :) Żeby geje mogli adoptować dzieci to musi nastąpić ZMIANA PRAWA. Ja piszę, że nie ma faworyzowania ze względu na preferencje seksualne w zakresie łamania prawa ISTNIEJĄCEGO. Demokracja daje niby (czemu niby? - ano patrz wyżej - akapit pierwszy) narzędzia do zmiany istniejącego prawa, ale chyba nie wyglądają one tak jak to mamy okazję zaobserwować w trakcie tych "protestów" środowisk LGBT i Antifa :) Jeśli takie osoby chcą adoptować dzieci to ja pozdrawiam zarówno ich jak i ich popleczników.

ocenił(a) film na 9
SandorClegane

Widzisz, przede wszystkim pozwalamy na to, żeby obywatele kraju zrównanego z ziemią przez hitlerowców propagowali tu nazizm malując swastyki. Naszą kulturę w czasie wojny zmasakrowano niszcząc inteligencję, z dużym odsetkiem Żydów. A dziś pozwala się malować na murach antyżydowskie hasła, palić kukły Żydów, utrwalać stereotypy etniczne i teorie spiskowe (jak te, które opowiadasz). Wobec tak jawnych przykładów zidiocenia (nazizm i rasizm są wychwalaniem największych zniszczeń, jakie się kiedykolwiek dokonały w Polsce), które ma oczywiście obraz antysemityzmu, nie dziwi mnie w najmniejszym stopniu przekonanie niektórych gości z Izraela, że nie będą tu bezpieczni. Na FW ciągle się spotykam z przejawami antysemityzmu, a nie widzę takich ataków na Belgów, Ajnów etc. Dlatego jest dla mnie zrozumiałe (dla ciebie nie, jak widzę), że Żydzi, wiedząc o pogromach, mordach, wydawaniu innych Żydów gestapo i wciąż żywym antysemityzmie w Polsce nie czują się tu bezpiecznie.

To jest doskonały argument przeciwko twojej tezie. :) Gdyby ten kraj był we władzy Żydów, to Żydzi z powodzeniem mogliby korzystać z ochrony na mocy swojej władzy. A skoro nie czują się tu pewnie, to najwyraźniej bajka o okupacji terenu jest nietrafiona.

Ja doskonale widzę, jak bezczelni są polscy politycy. Argument z ignorancji (nie widzę, więc nie ma) jest kolejną (którą już?) manipulacją z twojej strony.

Ponadto podzielam zdanie wielu Żydów, że tu jest ich ojczyzna. Twoi przodkowie, jak przodkowie Żydów, są z Afryki. Chciałbyś może zaserwować bajkę, że tu się z Polskiego Odwiecznego Mchu Polacy Urodzili, ale niestety nie, jedna ludzkość, na tych terenach napływowa tak czy inaczej. Żydzi tworzyli tu kulturę, a jeśli chcesz kogoś za pochodzenie etniczne wykluczyć z Polski (co zresztą kolejny błąd logiczny, bo mieszasz kwestie zamieszkania i obywatelstwa z etniczną), to zacznij od Kopernika. :)

Prawo stanowione przez ludzi uprzedzonych ma duże szanse nie realizować istotnych postulatów demokratycznych, ale utrwalać dyskryminację. Ja o tym. Natomiast ty zdaje się pochwaliłbyś i nazistów, byle w ramach ustalonego przez siebie prawa wybijali ludność Polski. Partyzanci zaś, zgodnie z twoim argumentem, są przestępcami, którzy wybrali niezgodne z prawem próby zmiany tego prawa. :D

ocenił(a) film na 9
SandorClegane

W innej rozmowie powiedziałeś, że gorsi są czarnoskórzy, kobiety i LGBT. W tej, że Żydzi. :) Naprawdę zgrabny zestaw!

hyrkan

O tak tylko zostawię żeby rozładować tą ponurą energię (hehe) : (YouTube)/watch?v=LlZOPUbyB4I

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones