PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1103}

Wstręt

Repulsion
7,7 29 101
ocen
7,7 10 1 29101
8,0 33
oceny krytyków
Wstręt
powrót do forum filmu Wstręt

o dźwięku

ocenił(a) film na 10

Ścieżka dźwiękowa "Wstrętu" zbudowana jest z różnych znaczących efektów akustycznych: kapania wody, tykania zegara, trzasku pękających ścian, ale także po prostu z ciszy. Na ich tle dźwięk realnej, klasztornej sygnaturki, dźwięk dzwonu z halucynacji Carol, natrętne, ostre dźwięki dzwonka przy drzwiach i dzwonka telefonu rozpoczynające niemal każdą sekwencje w drugiej połowie filmu, stają się symbolicznymi wyznacznikami jej choroby. Tym bardziej, że znajdują przedłużenie w planie muzycznym filmu, który zdominowany został przez perkusje, wybijającą rytm szaleństwa Carol od początkowych łagodnych uderzeń do dzikich, głośnych werbli w atakach szału.

użytkownik usunięty
Paavoo_Lodz

masz może muzyke z tego filmu? a moze wiesz skąd mozna ja sciagnac?

Pytasz serio? Dla mnie muzyka w tym filmie jest jego najsłabszym elementem. Czegoś tak irytującego dawno nie słyszałem. Mi uszy puchną, ale widoczne mamy zupełnie inny gust muzyczny. Sam film bez rewelacji (przez dłużyzny=nuda). Za to główna bohaterka piękna i jeszcze jest słodki głosik. Szkoda, że tak mało mówiła.

ocenił(a) film na 8
mikamves

ale akurat motywy perkusyjne całkiem przyjemne

Paavoo_Lodz

człowieku spróbuj napisać coś od siebie zamiast cytować Grażynę Stachównę. Ten komentarz jest żywcem ściągnięty z jej książki pt. "Roman Polański i jego filmy"

jamajka_o2

hehehehe:)
troche mu pojechalas(es)po rajtuzach:))))))
niezle niezle!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones