PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231725}
7,1 194 824
oceny
7,1 10 1 194824
7,5 35
ocen krytyków
Wszyscy jesteśmy Chrystusami
powrót do forum filmu Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Opis powyżej w zupełności wystarczy aby stwierdzić, że o żadnego Chrystusa tu nie chodzi, ale zapewne o nowe bluźnierstwa (jak "modlitwa" o wszystko co najgorsze dla sąsiadów) w stylu poprzedniego powszechnie znanego filmu tego pana. Poprzedni film miał być (tak go zachwalano) niby komedią, a był utwierdzaniem ludzi we własnej mizerności i w pułapce niemocy. Z opisu wynika, że i tym razem będzie podobnie, tylko plakat pokazuje, że czeka widza większa dawka...

ocenił(a) film na 10
nick_7

Dzień świra w żadnym wypadku nie był komedią, absolutnie. Co do bluźnierstw przez tą modlitwę, przecież tak się modli wiekszość polaków. Jak tego nie widzisz to przykro mi.

thomek

No, może nie większość ale jakaś prawda w tym jest. Chociaż pokazano to w tym filmie dość "kontrowersyjnie". Można było uniknąć tej sceny, ale to przecież film mający trafiać do ludzi, którzy żyją tak jak główny bohater filmu. Jeśli ktoś załapał o co mi chodz, to gratulacje :)

ocenił(a) film na 7
nick_7

Modlitwa w "Dniu Świra" nie byla zadnym bluznierstwem. To bardzo prawdziwa i bardzo aktualna krytyka typowych Polakow, rowniez tych ktorym wydaje sie ze sa dobrymi ludzmi bo leza plackiem w kosciele, ale niestety swoim zachowaniem daja swiadectwo czego innego. To bardzo dobra scena, ktora wlasciwie podsumowuje caly ten swietny film.

O ile czepianie sie "modlitwy" z "Dnia Swira" uwazam za przesade to podzielam akurat zdanie ludzi krytykujacych tytul filmu i jego plakat, bo w tym przypadku przekroczono juz pewne granice dobrego smaku i wyszla z tego jakas tania prowokacja.

____16

jestem bardzo liberalnyw tych sprawach, ale zastanawia mnie jedno, do czego sie dowołuje ten tytuł, ze niby kazdy niesie swój krzyż chyba, trzeba film obejżeć i dopiero sie wypowiedzieć bedzie można

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones