PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119659}

Wszyscy ludzie króla

All the King's Men
6,7 9 633
oceny
6,7 10 1 9633
5,5 4
oceny krytyków
Wszyscy ludzie króla
powrót do forum filmu Wszyscy ludzie króla

Myślę, że największą wartością tego filmu miała być nie akcja, tylko warstwa refleksyjna.
Narratorem jest postać grana przez Jude Law i to ona, wbrew pozorom, jest najważniejsza.
Jego komentarze (spoza planu) i obserwacje należy smakować powoli i delektować się
nimi. Nie czytałem literackiego pierwowzoru i nie wiem, czy przemianę Willego Starka
przedstawiono zgodnie z nim, ale czułem się nieprzekonany i nie wiem, kiedy i z jakiego
powodu do niej doszło. Nie jest to najważniejsze, bo uważam, że historia tego bohatera była
tylko mocnym tłem na którym rysowana była krucha postać jacka Burdena.

ocenił(a) film na 9
tpf

dokładnie, i za tą warstwę refleksyjną i wypowiedzi narratora sprawiające wrażenie żywcem wyjętych z doskonałej powieści (nie czytałem) daję 9!

tpf

Też się zgadzam

ocenił(a) film na 8
tpf

Z wszystkim się zgadzam.. Tylko dlaczego postać Burdena była wg Ciebie krucha? Wg mnie coś w tym było, że oboje wraz z gubernatorem uznali, że są do siebie podobni. Kolejne tragedie wydawały się nie robić na nim większego wrażenia, bez skrupułów zaczął również szukać haków na bliską osobę.

ocenił(a) film na 7
marfnt2

hm... po 3 latach nie pamiętam już dokładnie, wydaje mi się, że był zdystansowany do postępowania swojego pracodawcy, wprawdzie dał się ponieść nurtowi kreowanych przez niego wydarzeń (etycznie był bezwolny), ale zachował własną ich ocenę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones