PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4259}

Wybuch

Blow Out
7,0 5 633
oceny
7,0 10 1 5633
7,9 19
ocen krytyków
Wybuch
powrót do forum filmu Wybuch

Miłośnik twórczości Hitchcocka, tym razem bardziej wzorował się na "Powiększeniu" Antoniniego oraz "Rozmowie" Coppoli, ale czuć klimat dzieł jego ulubionego reżysera. Sam De Palma po raz kolejny pokazuje klasę. "Wybuch" trzeba oglądać w skupieniu i wsłuchać się w dźwięki, to jest najlepiej obejrzeć film z napisami na DVD, bo z lektorem w TV wiele stracimy. Dźwięk bowiem jest tutaj najistotniejszy.

W filmie zagrali brawurowo wszyscy, począwszy od gł. bohaterów J. Travolty i N. Allen, skończywszy na małej roli D. Franza, ale największe brawa dostanie J. Lithgow, bo to on był tym najbardziej mrocznym typem i najciekawszą postacią filmu.

Zdjęcia i klimat - pierwsza klasa. Sceny morderstw są dosyć szokujące. A muzyka potęguje klimat. No i jeszcze dzielnie ekranu na dwie części, co jest częstym zabiegiem reżysera. I zakończenie. Najmocniejszy punkt filmu. Bardzo pesymistyczne. Polecam, bo to sprawne realizatorsko dziełko, ale mające jednak parę minusów.

ocenił(a) film na 9
Motortown

Recenzja doskonała, ale ocena filmu już mniej. Ten film to rewelacyjne dzieło, nota 7 to naprawdę za mało. Mistrzowi należy się co najmniej ósemka , a powody jak wyżej ...

ocenił(a) film na 6
Motortown

A mnie ten film szczególnie nie poruszył. Jak na dzieło Briana de Palmy spodziewałem się czegoś o wiele lepszego ("Człowiek z blizną", "Życie Carlita", "Oczy Węża", "Mission Impossible", "Nietykalni" - to były filmy nie do podrobienia). Film momentami wręcz mnie przynudzał, a samo zakończenie... bardzo przewidywalne. Travolta też zagrał dość nędznie w porównaniu do takich obrazów, jak chociażby "Magia muzyki" czy "Grease". Wiem, że to inny gatunek, ale jego gra aktorska była naprawdę mizerna.

ocenił(a) film na 7
underground73

a mnie dla odmiany bardzo się podobał. bez happy endu, smutne i nikogo nie satysfakcjonuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones