PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4259}

Wybuch

Blow Out
7,0 5 736
ocen
7,0 10 1 5736
7,9 19
ocen krytyków
Wybuch
powrót do forum filmu Wybuch

Powtórka

ocenił(a) film na 4

Bardzo przeciętny remake "Powiększenia" i "Rozmowy" w jednym. De Palma jest sprawnym technicznie reżyserem, ale nie Antonionim i nie Coppolą. Nie ma kina bez "Blow-Up" i "The Conversation", można je sobie z łatwością wyobrazić bez "Blow Out".

ocenił(a) film na 10
BartekM

dla mnie Blow out miał zupełnie inny klimat niż "Powiększenie". To za co uwielbiam de Palmę to narracja w jego filmach, która zupełnie nie przypomina tych z wymienionych powyżej filmów. Mnie ten film konkretnie powalił, podobnie jak inne filmy de Palmy (szczególnie Świadek mimo woli). Jeden z najlepszych filmów jaki kiedykolwiek widziałem

BartekM

Nie moge sie zgodzic, ten film na pewno nie jest filmem przecietnym. Moim zdaniem jest doskonaly pod
wzgledem montazu, nie wspominajac juz o sciezce dzwiekowej ktora jest kapitalna.
Na pewno nie jest zadnym remake w.w. filmow. Zawsze bede go bronic, uwazam ze jest to jedna z
najlepszych (jak nie najlepsza) ról Travolty ktorego zupelnie nie trawie ale tutaj mi zaimponowal.
Scena na dachu z fajerwerkami w tle + muzyka Donnagio ("Sally and Jack" ktory tez wysmienicie wmontowal w
Death Proof Tarantino) zapadla w mojej glowie na zawsze. Prawdziwy klasyk.

ocenił(a) film na 8
BartekM

przede wszystkim ten film to nie remake, tylko gra konwencją, dzieło w otwarty sposób nawiązujące do wspomnianych obrazów. jeżeli ktoś myli tak oczywiste pojęcia to już choćby dlatego nie powinien się w ogóle wypowiadać, bo robi sobie tylko wstydu i dodatkowo obniża i tak już mocno zaniżony poziom portalu.

ocenił(a) film na 5
BartekM

zgadza sie... zupełny przecietniak , powiedziłbym ze momentami klasa C.

Marcin_II

a lekcje odrobiles?

ocenił(a) film na 5
kotbury

cóż za przenikliwy, inteligentny komentarz....nie wiem co teraz powiedzieć, po prostu nokout! Podziwiam Cię !

BartekM

androny z ambony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones