PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=274451}

Wygnanie

Izgnanie
7,5 6 035
ocen
7,5 10 1 6035
6,3 12
ocen krytyków
Wygnanie
powrót do forum filmu Wygnanie

Zombie show

ocenił(a) film na 4

Oj zabolał ten film, zabolał i to wcale nie w pozytywnym znaczeniu. "Wygnanie" zaczyna się dość obiecująco. Minimalistyczne kino, która zdaje się obiecywać podróż w głąb mrocznej ludzkiej duszy. Niestety początkowe nadzieje szybko się rozwiały zastąpione najpierw przez niedowierzanie, potem przez szok, że Zwiagincew mógł nakręcić tak grafomańskie pseudometafizyczne dzieło.

Gwoździem do trumny jest dialog pomiędzy mężem a żoną gdzieś tak po godzinie trwania obrazu. Tak straszliwego bełkotu już dawno nie doświadczyłem w czymś, co ma ambicje bycia kinem artystycznym i to tym z wyższej półki. Niestety później jest już tylko gorzej: doktor 'Ivan Konował', cytat ze świętego Pawła i odżywające źródełko i w końcu półgodzinne retrospektywne zakończenie, które jest błądzenie po samym dnie pretensjonalności.

Banalna historia zostaje rozdmuchana do rozmiarów biblijnej apokalipsy. Mógłbym to jeszcze zrozumieć, gdyby bohaterowie wykazali się choć odrobiną życia. Tymczasem cały film, od początku po ostatnią minutę, przesiąknięty jest straszliwą apatią. Reżyser roztacza przed widzem wizję straszliwego ludzkiego dramatu, a ludzie, których on dotyka smęcą się po ekranie niczym jakieś zombie. Nie ma w nich życia, uczucia, pasji. I to ostatecznie dobija film.

Owszem zauważyłem dość specyficzną konstrukcję obrazu stworzonego na zasadzie par komplementarnych scen. Lecz wyrafinowanie budowy filmu umyka przy ciężarze jego beznadziejności narracyjnej.

Porażający zawód.

Niestety.

ocenił(a) film na 5
torne

Podobnie i mnie film pozostawił z uczuciem zawodu
i trudno mi się jakoś do niego ustosunkować
dla mnie większość scen i scenariusz były mocno przekombinowane
może i to było ładne pod względem kompozycji, doboru barw i gry światła
ale przerażająco nie pasowało do treści lub ją przytłaczało
pierwsza cześć filmu strasznie się mi przez to dłużyła
dopiero w drugej od momentu podjęcia decyzji o dokonaniu aborcji
obraz, tępo muzyka i jej brak zaczyna współgrać z treścią
i tak jest do czasu retrospekcji
która zmienia atmosferę filmu z dramatu do trilera
no i z ostatecznym rozwiązaniem zagadki mamy pwrót do dramatu
i rozczarowujące rozwiązanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones