PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11813}

Wygrać ze śmiercią

Hard to Kill
7,0 17 812
ocen
7,0 10 1 17812
4,8 4
oceny krytyków
Wygrać ze śmiercią
powrót do forum filmu Wygrać ze śmiercią

Cenzura

ocenił(a) film na 8

No cholera jasna! Obejrzałem ten film i go uwielbiam, ale nie mogę zrozumiec jak można
tak go nieudolnie pociąć. Gdybym nie widział kiedyś wersji z VHS to film by dużo stracił. Źle
się ugląda ucięte sceny razem ze ścieżką muzyczną... brakuje tekstów... NIEUDOLNA
CENZURA. Ten film jest zajebisty, ale bez cenzury, z cenzura ogląda się go gorzej... ma się
wrażenie, że montował go jakiś amator.

JamJestDiego

a mógłbyś napisać jakie sceny usuneli?

ocenił(a) film na 8
rocky_filmaniak

Hehe, pewnie. Usunęli te sceny, które charakteryzuję filmy z Seagalem :) Napiszę Ci te, których zabrakło i które pamiętam, że były w wersji nieocenzurowanej:

1. Bijatyka w sklepie na początku filmu - usunięto scenę jak Seagal wykręca/łamie oprychowi nogę.
2. Bijatyka pod koniec filmu z tym azjatą - w ocenzurowanej wersji walaka się kończy po kilku uderzeniach... brakuje scen, w których azjata ma zakrwawioną twarz i sceny w której Seagal się z nim rozprawia.
3. W ocenzurowanej wersji nie ma ujęcia jak filmowa żona Seagala zostaje zastrzelona ani jak Seagal zostaje zastrzelony w domu. Te krwawe sceny po prostu wycięli.
4. Nie ma sceny jak na końcu filmu Seagal wkłada lufe spluwy bossowi w usta wybijając mu zęby.
5. Również na końcu nie ma sceny i zajebistego dialogu... w której Seagal kieruje broń w jaja zbira i nie trafia mówiąc coś w stylu "Ups, chyba są za małe".

to tyle z tego co pamiętam... film traci TO COŚ po cenzurze, a w dodatku razi nieudolny montaż i nagła zmiana dźwieku... bo łosie jak usuwali sceny to cieli jak chcieli razem z audio :)

JamJestDiego

coś takiego, ale mnie załamałeś, żeby takie sceny usunęli, co za chorzy dystrybutorzy, nie wiem po co oni to robią, szkoda gadać, chciałem sobie odtworzyć ten film(dawno nie oglądałem a był świetny) w lepszej wersji mówię o dvd, ale niestety pozostaje jedynie avi. Ale była by szansa na zachowanie całości, tylko trzeba by było skombinować jakąś zagraniczną wersję, (które na pewno są w całości np.DVD NTSC) i dodać pl lektora i napisy, było by pewnie z tym duzo roboty, ale było by świetne wydanie jedyne, niepowtarzalne, wyjątkowe tzw. "perełka"

ocenił(a) film na 8
rocky_filmaniak

Jeden facet w komentarzach do "Nico" pisał, że kupił 3 wersje DVD "Nico" i wszystkie były ocenzurowane. Jedyna wersja "Nico" bez cenzury wyszła na BLU RAY. Ciekawe jak to jest z "Wygrać ze śmiercią", czy jest jakaś wersja na DVD w Polsce bez cenzury...

JamJestDiego

to nico tez z cenzurą? szok!, najlepsze filmy Seagala pocięte!!!. słyszałem też o ocenzurowanym "Komando" ze schwarzeneggerem

rocky_filmaniak

Z tego co widziałem wersję na TVN to scena 1 i 3 są na pewno

djbii

2,3,4,5 te sceny były na pewno. W 2 scenie w walce z azjatą wbił mu jakiś pręt w szyje. Chyba 1 scena też były, ale nie jestem pewny :), ale jak była reszta to by tej nie wycięli

ocenił(a) film na 8
rocky_filmaniak

Tak, kupiłem na DVD i jest fatalnie pocięty. Szkoda gadać po prostu. Szczytem jest pocięcie sceny w szopie z widłami i ucięciem ręki...

ocenił(a) film na 10
JamJestDiego

Oglądałem ten film 20 razy na TVN i jeszcze nigdy NIE wycięli scen z zabójstwem żony Storma oraz większością innych wspomnianych przez Ciebie scen... Więc chyba masz na myśli tylko ocenzurowanie wersji z DVD...

ocenił(a) film na 8
patkot28

Tak, chodzi mi o wersję DVD :)

ocenił(a) film na 8
JamJestDiego

znalazłem w internecie wersje chyba VHS z lektorem i są wszystkie sceny, które wymieniłeś:)

JamJestDiego

Jaki jest sens oglądac film akcji skoro wycinane są wszystkie najlepsze momenty?Czemu ma to służyc?Aby dziadek po zawale nie dostał omdlenia?albo aby nie zdeprawowac kwiat naszej młodzieży?Uważam to za chamstwo ze strony imperialu że za zakup oryginalnej płyty z filmem otrzymujemy film obcięty z brutalnych scen.Już lepiej wstrzymac się do emisji na tvn,co prawda są wkurzające reklamy ale w zamian otrzymujemy film w wersji niepociętej.

ocenił(a) film na 6
JamJestDiego

Podobnie jak w "Marked for Death". Wersja DVD pocięta niemiłosiernie. Nożyczkom nie oparło się nawet "Wejście smoka".

ocenił(a) film na 7
JamJestDiego

dzisiaj leciał na tvn-ie i wszystkie sceny które podałeś za wycięte były zawarte w filmie

ocenił(a) film na 9
JamJestDiego

A jakie wydanie DVD posiadasz? Ja mam oryginalne "Wygrać ze śmiercią" na dvd i wszystkie sceny, które wymieniłeś, są zawarte :)

ocenił(a) film na 10
JamJestDiego

wiem,mam ten film z cenzura i bez to rzeczywiscie z cenzura wyglada słabo niewiem woogole po co robili to.

JamJestDiego

Właśnie obejrzałem ten film na stronie zaq2 i te sceny faktycznie są poucinane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones