PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706018}
6,9 10 650
ocen
6,9 10 1 10650
3,6 8
ocen krytyków
Wyklęty
powrót do forum filmu Wyklęty

W związku z tym, że wczoraj byłam na przedpremierowym pokazie prasowym (i nie tylko) to podzielę się wrażeniami z filmu...

Zacznę od tego, że sama zapewne bym nie poszła na ten film, a słysząc opinie (????), że jest to film pokroju "Smoleńsk" tym bardziej...
szkoda tylko, że są to opinie ludzi którzy nie widzieli filmu, a patrzą na niego (oczywiście mowie o filmie Wyklęty) jak na film o Pis ie

Początek filmu nie wróżył nic dobrego .. po prostu film klasy -g- :( ...
później było znacznie lepiej... coraz lepsze ujęcia i widoki polskiej przyrody (póki jeszcze Szyszko jej nie wyciął), coraz bardzie zwarte dialogi i akcja... widać, że wszyscy uczyli się podczas kręcenia tego filmu ;)
... by w końcu mieć mocne zakończenie...

Nie namawiam gorąco ale mówię tylko, że warto.. wraz z przeczytaniem napisów końcowych bo są świetnym uzupełnieniem..
Co mi się nie podobało?
Przeklinanie.. rozumiem, że to forma wyrazu... ale połowę tekstów spokojnie można by uciąć :(


... aha !!! W filmie uniknięto (całe szczęście!!) patetyzmu i łopotu flagi (poza jedną sceną) jak to ma miejsce w amerykańskich produkcjach ;)

Podsumowując można zobaczyć. .. niekoniecznie w kinie... byle nie w tv bo reklamy zabiją ten film ;)

PaniGaja

jeśli zna się relacje osób represjonowanych wiadomo, że język ub-eków był rynsztokowy...

ocenił(a) film na 7
kate17

Nawet nie mam zamiaru negować języka jakim posługiwali się UBecy.. ale w pewnym momencie film zaczął przypominać stare dobre PSY :)

https://www.youtube.com/watch?v=FeGsA4w6OjM

PaniGaja

Zachęciłaś mnie :-) Pozdrawiam i czekam na premierę!

ocenił(a) film na 10
PaniGaja

Flaga narodowa powiewająca na wietrze jest piękna :) Akurat w tym filmie jest chyba jedno takie ujęcie lub dwa, nie pamiętam dobrze, ale jakby było więcej to bym się nie obraził. Wracając do filmu.. zgadzam się, że film jest naprawdę dobry i warto go obejrzeć. Jeśli będzie w TV to raczej na TVP 1 lub TVP 2 a tam w czasie filmów nie dają reklam więc bez obaw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones