PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 432
oceny
6,8 10 1 24432
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Wielokrotnie słyszałam pozytywne opinie na temat tego filmu, że to klasyka gatunku, że mrożący krew w żyłach. Może i nie podeszłam do niego jak do starego horroru, w którym oczywiste jest, że nie odnajdę ani współczesnych efektów specjalnych, ani typowych dla ówczesnych czasów straszaków. Włączyłam ten film praktycznie z czystej ciekawości i zawiodłam się. Owszem, Pinhead był jedyną postacią z piekła, która mi się podobała wizualnie, reszta była tak groteskowo śmieszna, że wołało o pomstę do nieba. Brakowało mi także przybliżenia historii poszczególnych bohaterów, żebym jakoś się z nimi zżyła, gdyż w efekcie był mi obojętny los każdego z nich, a tym samym odczuwałam już w połowie filmu nudę. Sceny gore, pełne krwistości także nie zrobiły na mnie należytego wrażenia, choć wyglądały po prostu okey. Nie mniej ostatecznie wyszło średnia i na pewno ten film nie zostanie w czołówce moich ulubionych albo chociażby tych, które miło zapadną mi w pamięci.

ocenił(a) film na 6
PorwaneTrampki

Dokładnie, problemem jest jakikolwiek brak fabuły, 90% filmu to Julia sprowadzająca napalonych kolesi co można byłoby skrócić do 5-15min filmu ? Najciekawsze sceny według mnie zostały skrócone do minimum, czyli jak Frank wszedł w posiadanie tej kostki, jak wpadł na pomysł jak się wydostać z piekła i przedostać z jednego wymiaru do drugiego bo to nie zostało w ogóle wytłumaczone, oraz z chęcią zobaczyłbym dłuższą ucieczkę Kirsty przed cenobitesami, bo bardzo łatwo i bardzo szybko udało się jej ich pozbyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones