PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33479}

Wyspa tajemnicza

Mysterious Island
6,2 215
ocen
6,2 10 1 215
Wyspa tajemnicza
powrót do forum filmu Wyspa tajemnicza

Poprawna ekranizacja, lepszej chyba nie ma , jeżeli chodzi o "Mysterious Islands", ale ta
naprawdę na poziomie.

Mogę spokojnie polecić każdemu kto szuka świetnej przygodówki , a nie przykłada
największego znaczenia do efektów specjalnych. Film udany, ciekawy, choć przed
obejrzeniem "Tajemniczej wyspy" tym co nie czytali trylogii najpierw zalecało by się obejrzeć
"20.000 mil podmorskiej żeglugi" - najlepiej tą Richard Fleischer z 1954 roku - według
mnie rewelacja. Choć "tajemnicza wyspa" jest 7 lat nowsza to jednak wizualnie odstaje od
wspomnianego filmu, również Nautilus jest inny (według mnie gorszy) - pewnie przez
budżet , ale fabularnie równie wciągający.

7/10.

ocenił(a) film na 4
przemyslav07

Ten film nie ma nic wspólnego z książką, no może prócz wyspy i balonu.
Brak psa, jakieś olbrzymie krwiożercze kraby, kobiety na wyspie i w ogóle pominięcie wielu znaczących faktów.
To nie jest ekranizacja książki.

ocenił(a) film na 6
przemyslav07

No może i racja, ale chyba się nie doczekamy lepszego filmu o tej powieści (można powiedzieć, że reżyser czerpał inspiracje z książki i widział to po swojemu). Trochę naciągnąłem ocenę, ale np. ścieżka dźwiękowa Hermanna na wielki +. Dzisiaj można oglądać z przymrużeniem oka.

ocenił(a) film na 1
przemyslav07

"chyba się nie doczekamy lepszego filmu o tej powieści" Ja bym powiedział tak, w ogóle nie doczekaliśmy się ekranizacji powieści Verne, i chyba się nie doczekamy!!! To nie zasługuje nawet na tytuł "Tajemnicza wyspa"

ocenił(a) film na 5
MIR66

dokładnie, to nie jest nawet ekranizacja, tylko adaptacja

MIR66

Z tego co można dowiedzieć się z sieci, to wierniejszą ekranizacją jest czarno-biała radziecka wersja Tajemniczej wyspy z 1941 roku. Ponoć żadnych udziwnień i wszystko wg książki z pełnym szacunkiem dla autora. Zamierzam obejrzeć i się przekonać.

ocenił(a) film na 5
Psemik

Ciekawa informacja, zaczynam poszukiwania...

GodAs

Odeska wytwórnia filmowa udostępniła swoje filmy na własnym kanale YT (Odessa Film Studios - kod WK8ARHh5_XY), tak więc właśnie obejrzałem całość w oryginale. Rzeczywiście jest dobrze - tak powinny wyglądać filmy o Tajemniczej wyspie. Poszperam jeszcze czy istnieje wersja z polskim lektorem albo napisami.

ocenił(a) film na 1
Psemik

O dzięki! Na pewno obejrzę. Może być w originale, rosyjski znam dobrze.

ocenił(a) film na 2
przemyslav07

Chyba Cię popier...:(:(:(
Taka "radosna twórczość" wykracza daleko poza granice adaptacji.
Nie rozumiem tych usiłowań, żeby, z uporem wartym lepszej sprawy, "poprawiać" dobre.
"Marsjanin" ma więcej wspólnego z "Tajemnicza wyspą", niż wszystkie te "adaptacje" Verne'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones