PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34856}

Wyspa

Seom
7,0 1 945
ocen
7,0 10 1 1945
6,6 7
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

scena zabicia ŻABY, co niechlubną sławę niesie. (na szczęście nie trafiłam na ten fragment, lecz na inny który tak mocno mnie zniechęcił do oglądnięcia)

btw muszę uważać na filmy tego reżysera, bo lubuje się on chyba w pokazywaniu zabijania, jedzenia żywych stworzeń.

joka_2

ah w recenzji Momoria o "Wyspie" tak pisze:
"Scen z okrucieństwem zwierząt jest dokładnie 4 i trwają one niecałe dwie minuty. Dotyczą m. in. psa oraz ryby wyłowionej z wody i natychmiast zręcznie poporcjowanej bez wcześniejszego jej zabicia na dwa kawałki można by powiedzieć gotowego shashimi, a następnie ponownie wrzuconej do wody, gdzie odpływa nieświadoma swojej rany. Kim, reżyser, tłumaczy te sceny chęcią przeniesienia do filmu swej artystycznej wizji i nie widzi wielkiej różnicy pomiędzy tym, czego dokonał, a ich losem w obecnym, rzeczywistym świecie. Znam treści dostępne na stronach organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) i jestem skłonna przyznać mu rację. Zwierzęta o wiele bardziej cierpią w hodowlach przemysłowych niż w tym filmie. Film jest na pewno wartościowym nabytkiem na mojej półce i jestem skłonna w tym przypadku przymknąć oko na to okrucieństwo (możecie mnie zlinczować lub nie), lecz wolałabym żeby przyszłe dzieła Kim Ki-duka były pozbawione takiego trzewiowego artyzmu.

Mniejsza o traktowanie zwierząt w tym filmie. Uważam, że znajdują się tu sceny o wiele bardziej niepokojące od tych niechlubnych - z żywymi, niewinnymi istotami."
- skopiowałam tą wypowiedź bo mało kto może zwrócić uwagę na recenzje

ocenił(a) film na 6
joka_2

O co ci w ogole chodzi ?
Twoja wypowiedź nie ma żadnego sensu.

Varza

O co sie czepiasz? Zalozylam temat bo moge., ale wole przestszec wrazliwych ludzi przed kilkoma j okrucienstwami ukazanymi w filmie.

ocenił(a) film na 6
joka_2

O nic sie nie czepiam - twoja wypowiedź jest po prostu nieskładna.
Poza tym to stwierdzenie ktòre napisałaś że popierasz :
"Zwierzęta o wiele bardziej cierpią w hodowlach przemysłowych niż w tym filmie".
No tak lecz przecież ten fakt nie daje nikomu prawa do torturowania zwierząt.
To tak jak ja bym np.połamał nogi psu i powiedział : psy w Chinach też cierpią i to znacznie bardziej także to co zrobiłem jest w porządku.
Pomyśl zanim coś napiszesz :)
Pozdro.

Varza

Oj. Znowu sie czepiasz. Poniewaz zaznacze ze skopiowalam recenzje tutaj. Skopiowalam bo malo ludzi je czyta, nie to co wypowiedzi yzytkownikow. i, hehe, na tez podstawie twierdzisz ze popieram te recenzje. Doprawdy, zly dzien masz. Radze poboksowac, pobiegac. Spozytkowac sie fizycznie nie psychicznie na necie.

ocenił(a) film na 6
joka_2

A ty dalej o tym czepianiu...
Czy ty wiesz co to znaczy dyskusja?
Od tego jest to forum. Jak ci nie pasuje to sie nie wypowiadaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones