PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127272}

Wyspa

The Island
7,1 176 197
ocen
7,1 10 1 176197
5,9 18
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

jestem bardzo rozczarowany filmem i nie wiem jak moze miec taka duza ocene na filmwebie. Pomysl na film naprawde dobry ale wykonanie... :/ do czasu kiedy nie zaplanowali ucieki film ogladalem z ciekawoscia [7/10] ale jak zaczeli uciekac :/ porazka :/ [5/10] od polowy mialem chec przewijac film do przodu.. porazka
pozdraiam

ocenił(a) film na 4
Niebieski_84

A ja od połowy (a dokładnie od spotkania Lincolna Six z prawdziwym) w ogóle przestałem oglądać. Tylu niedorzeczności (np. to, że facet, który żyje sobie pod ziemią i nie ma pojęcia o jakichkolwiek maszynach nagle staje się mistrzem w lotach na skuterze) dawno nie widziałem w żadnym filmie. Szkoda, bo lubię i McGregora i Johansson, a i początek był zachęcający.

ocenił(a) film na 5
cze67

Znowu widzę syndrom szukania dziury w całym i nieuważnego oglądania filmu. Główny bohater nie nauczył się obsługiwać maszyn od tak. Nawet nie musiał się uczyć, bo już umiał. W pewnym momencie jest to w filmie wyjaśnione.

_Pablos_

pablos ale ludzie ograniczeni tego nie zrozumieja...bo oczywiscie nie pamietaja sceny ze klon odziedziczyl pamiec po pierwowzorze!!!

ocenił(a) film na 6
Niebieski_84

Całkowicie się zgadzam, w chwilę po przeniesieniu się akcji "na powierzchnię" film zupełnie traci klimat (w moim odczuciu). Miejsce nastroju i logicznie prowadzonego ciągu fabuły zajęły bardzo amerykańskie popisy efektami, super prędkością i męczące trzaskanki. Szkoda.

ocenił(a) film na 8
linka_13

Tja. Bo filmy Bruckheimera z zasady są bardzo spokojne. Nie oczekuje się nieprzewidywanego od przewidywanego. To tak jakby oczekiwać od Spielberga żeby nakręcił jakiegoś fikołka.

ocenił(a) film na 8
Cypisek_syn_rumcajsa

A poza tym to taka unowocześniona wersja Ucieczki Logana.
Pozdr.

ocenił(a) film na 7
Niebieski_84

Niby się zgadzam, z tym że pierwszą połowę oceniam na 10 a drugą na 6

ocenił(a) film na 5
Niebieski_84

Dokładnie takie same odczucie mam. Na początku nic nie wiadomo. Domyślamy się że jakaś epidemia i że ludzkość wygineła i takie tam. Tylko ta wyspa nie pasuje. Co chwile dowiadujemy się różnych ciekawostek i domyślamy się prawdy. I przed połową filmu WSZYSTKO się wyjaśnia i zastała man godzina udręki patrząc na ucieczkę dwóch klonów o umyśle piętnastolatków przed super służbami(wiem że mogłem wyłączyć, ale lubie oglądać filmy do końca). I oczywiście uciekli. Głupota goni głupotę, jak w prawie każdym amerykańskim filmie.
Nie usprawiedliwiajcie filmu tym że klon przeją cechy swojego sponsora. Po pierwsze tak nie było, a po drugie nawet jeśli to skąd ta laska również była taka mądra?

ocenił(a) film na 5
Luki

Tu nic nie trzeba usprawiedliwiać. Tak po prostu było. Klon przejmował umiejętności swoich "oryginałów" i po części pamięć. To jest w filmie dosłownie powiedziane. Choć co do tej pamięci to nie jestem pewien, bo dawno film widziałem. Inna sprawa, że rzeczywiście siada w pewnym momencie i pozostaje sama akcja dla samej akcji.

Niebieski_84

Zgadzam się ,w drugiej połowie to już tylko byle szybciej byle efektowniejszym środkiem transportu ,w miarę był tylko dialog w barze i sceny w apartamencie ,(krótkie momenty kiedy wszystko nie miga przed oczami) fakt zdjęcia montaż przyjemne i efektowne ,ścieżka dźwiękowa klimatyczna ale trudno oglądać godzinę filmu opartą tylko na tym. Szkoda bo pomysł też dobry ,myślę że gdyby zmiast n-tego pościgu zadbać o pogłębienie psychologiczne tudzież jakieś filozoficzne rozważania-wtedy mógłby to być naprawdę dobry film. (wystarczyłoby tylko zmienić reżysera i scenarzystę :> )
Podobne odczucia miałam przy "Pan i pani Smith"- na początku rozwija się ciekawie ,chwytliwe dialogi ,coś jest na rzeczy (jeszcze lepiej by było jak się nie wie kim są główni bohaterowie)a potem banał : nudne (sic!) pościgi i strzelanki…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones