PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127272}

Wyspa

The Island
7,1 176 197
ocen
7,1 10 1 176197
5,9 18
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

Duży plus za ukazanie przyszłości Państw Socjalistycznych(Lewackich). Prócz świetnego pomysłu na film nie
dostrzegłem nic ponadprzeciętnego. Jednak patrząc na datę produkcji, wybija się spośród masy głupiutkich filmów, na
które jest nad przeciętne zapotrzebowanie w dzisiejszych czasach.

matrx06

Kolejny nawiedzony. Co ma wspólnego chęć zarabiania na ludzkiej chęci przeżycia za wszelką cenę z lewactwem? Masz już tak wyprany mózg jakimiś ideologiami, że bredzisz na jawie. Czekam, jak to powiążesz ze Smoleńskiem.

filozof71

Szanowny Panie. Cała tytułowa wyspa jest ideałem lewactwa, i nie ma tu o co się spierać. Nie piszę o fabularnej otoczce, pisze o tym jak wyglądało "życie" klonów na wyspie. Za klonów podmieniamy ludzi z krwi i kości, gotowe. Pamiętaj, że Lewactwo też jest ideologiom, w dodatku bardzo niebezpieczną. Obyś kiedyś otworzył oczy i nie dawał prać sobie mózgu przez TV i inne media. Doradzam samodzielnie myślenie, pozdrawiam.

matrx06

Mam otwarte oczy, rozpoznaję lewaków jak również prawicowych oszołomów, jakim niewątpliwie jesteś. Nie chcę używać niecenzuralnych słów, ale męczy mnie dyskusja z takimi $%#@$. W filmie przedstawiono sposoby kontrolowania ludzi. Nie mają one nic wspólnego z lewactwem ponieważ kontrolować ludzi mogą także duże korporację, rządy nielewackie, FBI, CIA, NASA, WSI\, wywiad, kontrwywiad każdy kto ma duże możliwości. Nuży mnie, ze nie mogę podyskutować o filmie sf tylko czytać wypociny takiego wypierda ktaoradiomaryjnego.

filozof71

Ciężko odpowiadać na tak kulturalne i wyważone wypowiedzi, jednak spróbuje.

Primo: "wypociny takiego wypierda ktaoradiomaryjnego" -Naprawdę nie wiem co złego spotkało Cię z rąk księdza, księży lub radio Maryja, o ile wiem to chodzenie do kościoła lub słuchanie audycji biznesmena Rydzyka nie jest obowiązkowe. Jeśli chodzi o kościół, mam centrowe poglądy, ani on mnie grzeje ani ziębi. Napisz mi proszę na jakiej podstawie wysnułeś te wnioski. Kościół w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej na lewo a ja zostałem nazwany przez Ciebie "prawicowym oszołomem".

Secundo: "prawicowych oszołomów, jakim niewątpliwie jesteś" - Jestem niemal w stu procentach przekonany, że nie masz pojęcia co kryje się pod pojęciem "prawica". Dodam jedynie, że w naszym Sejmie "prawicy" nie ma, tak jak i w całej UE.

Tertio: Ciężko Ci wyobrazić sobie tytułową "wyspę" jako Państwo?

Quarto: Powtórzę jeszcze raz, nie pisałem, że ten film dosłownie pokazuje Socjalistyczny ideał, a jedynie konstrukcja działania wyspy. Nie patrząc na świat poza wyspą oraz na fabularną otoczkę z wykorzystywaniem klonów przez ludzi. Chodzi o "życie" jakie prowadziły klony na WYSPIE, to porównałem do wspomnianego ideału. Mam nadzieję, że załapałeś, bo bardziej dobitnie nie da się napisać.

Lewacki ideał:
- Wszyscy mają "po równo"(Ci którzy dzielą odrobinę więcej)
- Nie można dopuścić, żeby coś komuś się stało, nawet wbrew jego woli.(dbanie o dietę, zdrowie itd)
- Wszyscy ubrani tak samo, mający te same potrzeby i marzenie(wygrana na loterii w "wyspie)
- wielki brat, który wie lepiej od ludzi co jest dla nich najlepsze.
- zakazy i nakazy, które nie mają za zadanie chronić innych ludzi - a tylko takie mogą być wytłumaczone logicznie(oraz podatki, ale tylko na cele wspólne: wojsko, policja i administracja), bez lewicowego bełkotu. W realnym życiu mamy: nakaz zapinania pasów, niemożność kupienia bez recepty leku, który nam się skończył, nakaz ubezpieczenia się i wiele wiele innych.
- Brak wolności.
- Ludzie ogłupiani na każdym kroku, nie wiedzący co się dzieje dookoła nich.
- Człowieka traktuje się jak "Ludzia pracy"- wmawia się nam, że to praca jest całym naszym życiem. W każdym z nas jest taka cząstka, byle by nie wygrała z "Człowiekiem konsumpcji". Człowiek w pracy powinien harować w pocie czoła, żeby człowiek po pracy miał dobre i tanie produkty oraz usługi.

Otóż wszystkie punkty były zawarte w tym filmie, i tu nie ma się o co spierać. Niestety z tego co napisałem wynika, że zmierzamy cały czas w kierunku tego wątpliwego ideału świata. Miejmy nadzieję, że jest to czysta Socjalna utopia i nigdy nie dożyjemy czasów kiedy życie będzie wyglądać tak jak na tytułowej "Wyspie".

Napisałem ten post, chociaż po przeczytaniu wylewu pomyj bez ładu i składu, który sprezentowałeś miałem Cię zignorować. Więc proszę, jeśli chcesz podyskutować, to miej odrobinę szacunku do osoby, o której nic nie wiesz. Jeśli nie potrafisz wykrzesać z siebie odrobiny kultury, to ja dziękuję z wyprzedzeniem za dalszą dyskusję. Jeszcze Cię nie skreśliłem :)

ocenił(a) film na 8
matrx06

ciekawie to rozumujesz , byc moze i rezyserzy mieli tez w zalozeniu i takie iluzje jak ta .Wydaje sie jednak ze film pomimo klimatu scfi ma aspekt wielowymiarowy , terazniejszy i chyba raczej blizszy moralnosci jako takiej w kontekscie klonowania ( jest tu tez wiele skojarzen z AI czy tez z lowca androidow gdzie im tez odmawiano "godnosci istnienia" ) Ten film to raczej pytanie o kondycje czlowieka ktory dotyka "boskosci" i jak uczy historia lub ten film laduje w ciemnej doopie .To trzeba naszej cywilizacji niestety czesto i gesto tlumaczyc i przypominac

pharaoh1

Dzięki za komentarz.. Mój wpis był prowokacją intelektualną, która miała skłonić przynajmniej kilka osób do zastanowienia się nad otaczającym nas światem. To nie znaczy, że moje przemyślenia były oderwane od filmu, co najwyżej od założeń reżysera ;). Jestem przekonany, że twórca miał na myśli to o czym piszesz . Jeśli chodzi o "moralność w kontekście klonowania", z całych sił polecam "Moon".

ocenił(a) film na 8
matrx06

prowokacja ?jak tak dalej pojdzie to lewactwo samo siebie unicestwi , w tzw. cywilizowanej europie zapanuje kalifat , my (demoludy)ze swoim niewydolnym socjalem bedziemy walczyc nieco dluzej( z wiadomych powodow :) Jestem tego samego zdania co Ty , tylko co my i nam podobni mozemy zrobic ? fasadowa demokracja uzbrojona jest po zeby i ma sposcizne zsrr do walki z niereformowalnymi wywrotowcami i wrogami ludu . Nic tylko czekac az wszystko pierdyknie

pharaoh1

Trzeba wierzyć w sukces. Ludzie mogą wielu rzeczy nie rozumieć, ale wiedzą że jest im źle. Może na fali kryzysu zwiększy się poparcie dla partii prawicowych, które od wielu lat znajdują się poza głównym nurtem polityki. Ostatnie sondaże pokazują 5% poparcia dla KNP, więc trzymajmy kciuki.

"Wypijmy za nieoczekiwane powodzenie naszej beznadziejnej sprawy"

ocenił(a) film na 8
matrx06

jestem niepartyjny , dziekuje za prawice i lewice i centrowicowcow , wszyscy dobrze robia sobie :)

ocenił(a) film na 5
matrx06

Ech kolejny wyznawca Jaśnie Oświeconego Janusza Koriwna-Mikke... już nawet filmweb opanowują :/

matrx06

oj człeku człeku, widać że masz mało lat... "lewactwo" powiadasz?? hymm ciekawa teoria tyle tylko że fragment filmu Wyspa dziejący się w tym całym ośrodku jest żywcem, prawie w 99% zerżnięty z filmu THX-1138 który to z kolei jest zerżnięty z filmu Ucieczka Logana,a wszystkie te filmy są oparte na pomyśle filmu "Metropolis" no a przecież to jest film o "lewackim" synu najbogatszego człowieka w mieście czyli dyktatora który chciał aby wszyscy ludzie byli równi i też mogli cieszyć się z życia a nie tylko pracować, to ci "lewak" jeden... gdybyś miał troszkę więcej lat zapewne byś o tych filmach słyszał i wiedział byś że to tylko powielanie tego samego tematu czyli tematu o kontroli ludzkości.... a tak wymyślasz jakieś teorie o współczesnym "lewactwie".... Co więcej inne filmy które są również kalką takiego pomysłu to Fahrenheit 451,Brazil czy Equilibrium, a już największym szczytem "lewactwa" jest Matrix przecież to szczyt bezczelności że jakieś tam roboty się zbuntowały i nie chciały robić na panów-ludzi,ach te wredne "roboto-lewaki".... niestety zasmucę cię, to były wizje nie "lewackich" ustrojów tylko wizje jakie ludzie mieli na temat wymyślonych lecz bardzo prawdopodobnych systemów rządzenia w świecie przyszłości gdzie właśnie konsumpcjonizm oraz całkowite bezgraniczne wykorzystywanie surowców (czyli kapitalizm) miało doprowadzić do takiego stanu rzeczy i na pewno nie ma tam mowy o jakimś "lewactwie"... żal czytać takie posty ludzi którzy do wizji twórców filmów S-F dopisują współczesne ideologie polityczne... ba na forum ktoś nawet dopatrzył w tym filmie wizji wegetarianizmu... możecie sobie podać ręce.
Napisze tylko że w takim THX-1138 jest pokazany "samokontrolujący" się system religijno-konsumpcyjny (wiadomo lewactwo) a w Ucieczce Logana konsumpcyjny bez żadnych ograniczeń i zachamowań ale tylko do pewnego wieku bo później człowieka czekała śmierć i "niby" ponowne odrodzenie którego oczywiście nie było (czyli wizja systemu opartego na dogmatach z którymi się nie dyskutuje i nie zadaje pytań dokładnie tak jak w religii) tak tak "lewactwo" pełną gębą a nawet gender bo w Ucieczce Logana ludzie nie wiedzieli co to mama i tata....
a może tak napiszesz nam swoją wizję "prawactwa" przyszłości... ja już "niby" taki jeden film widziałem, bardzo głośny i całkiem świeży... tam też na forum znaleźli się "geniusze" którzy dopatrzyli się "lewaków" w rebeliantach którzy walczyli przeciw "prawackiej" władzy, no popatrz jakie te "lewaki" niedobre walczyli bo chcieli równego traktowania i równej szansy na starcie życiowym... to ci lewaki złe.... wszędzie lewaki... uważaj może masz jakiegoś w szafie lub w lodówce...

telesfor72

Dla młodych lewactwo jest tak jak ta "wyspa" w komentowanym filmie. Od dziecka wdrukowywana w mózg jako najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć.

ocenił(a) film na 8
matrx06

pierwsze idee lewicy to: wolność, równość, braterstwo
nie udawaj osoby wykształconej bo tylko się ośmieszasz ;)

dardevon

Nie odnoszę się ani nie bronię żadnej z poprzedniach tez, bo mi się nie chce wchodzić do dyskusji, ale największe utopie zazwyczaj mają najpiękniej brzmiące teoretyczne założenia, także ten argument moim zdaniem raczej nie jest na korzyść lewicowej doktryny, a wręcz przeciwnie ;)

ocenił(a) film na 8
Dassanar

Nie twierdzę że lewicowi fanatycy mają słuszność (podobnie jak prawicowi). Hasła wymienione przeze mnie są jednak słuszne i nie mam pojęcia w jaki sposób mogą wpływać na niekorzyść samej lewicy. Tym bardziej że można wprowadzać je a pokojowy i zrównoważony sposób np. poprzez promowanie tolerancji, swobód obywatelskich, równouprawnienie ludzi, czy pomoc potrzebującym. To są właśnie idee lewicy. A uważasz że takie hasła jak bóg, honor, ojczyzna działają na czyjąkolwiek korzyść? Po prostu obecnie w popkulturze (szczególnie w Polsce) wzrosła liczba antagonistów lewicy. A dla mnie jako zdeklarowanego lewicowca mówienie, że lewicowy ideał to brak wolności jest po prostu śmieszne. I nie powołuj się tutaj na komunizm, bo każda ideologia może zostać wykorzystana do zgubnych celów. Tu akurat padło na lewicę. W III Rzeszy, Włoszech i Hiszpanii z kolei na prawicę.

dardevon

Wiesz, osobiście uważam, że liczą się raczej efekty działań danej grupy/grup, a nie same wyjściowe hasła.

ocenił(a) film na 8
Dassanar

Nie wszystkie działania lewicy są złe

dardevon

Ależ oczywiście, że nie, nie jesteśmy czarno-biali. Co nie przeszkadza mi podtrzymywać tego, co napisalem w poprzednim poście.

ocenił(a) film na 8
dardevon

napisz ktore w praktyce sa dobre , chetnie poczytam

ocenił(a) film na 8
pharaoh1

- swoboda i wolność idei i wypowiadania się (w tym prawo do własnej orientacji itp.)
- pomoc socjalna w tym ta zdrowotna
- demokracja
- równość wobec prawa
tak to są idee lewicowe zrealizowane w europie zachodniej i częściowo w krajach anglosaskich
ps. ZSRR to nie jest w żadnym wypadku lewica <mówię ci to jaki lewak>

ocenił(a) film na 8
dardevon

oczywiscie zartujesz , tak ?
bo jak nie to chce Ci uswiadomic ze praktyka ma sie inaczej do ide....i i tak :
- swoboda i wolnosc idei i wypowiadania sie ma zastosowanie o ile te idee nie przeszkadzaja tym co aktualnie rzadza , w polsce jeszcze tego nie doswiadczyliscie i tak mozesz bezkarnie opluwac zydow czy gejow w krajach zachodnich masz proces czasami idziesz za to siedziec
- pomoc socjalna to bardzo czesto marnowanie pieniedzy na tych co sie im nie chce czym demoralizujemy pozostalych tych co im sie jeszcze chce
- rownosc wobec prawa , z tego co mi wiadomo to tylko w stanach ida siedziec wszyscy bez wzgledu czy to slawny aktor , polityki czy zwyczajny zjadacz chleba , z wlasnego podworka pownienes wiedziec ze to strasznie naiwny poglad ." kasta wyzsza" idzie siedziec tylko jesli komus przeszkadza , wtedy kreci sie bata nawet z gowna
- w koncu demokracja : masz prawo glosowac na tych ktorych my ( media) Ci zaproponujemy , poniewaz wiekszosc bierze wszystko ci mniej medialni nie maja szans
jeszcze masz jakies iluzje ?

ocenił(a) film na 8
pharaoh1

nic nie jest idealne

ocenił(a) film na 8
dardevon

niestety :) dlatego nie wierz w zadne idee bo to bzdury na resorach

ocenił(a) film na 4
dardevon

Hahaha, III Rzesza jako panstwo o ustroju prawicowym... zart dnia:-) ignorancja ludzka nie zna granic, szkoda mi czasu wiec krotko - slowo klucz - nazizm (narodowy socjalizm - nationalesozialismus).

ocenił(a) film na 8
MrWoocash

narodowy socjalizm =/= socjalizm ;)

ocenił(a) film na 4
matrx06

matrx06 - gratuluje rozeznania i cierpliwosci dla durniow i ''pozytecznych idiotow'', mi sie juz dawno odechcialo;-)

filozof71

Proponuję przeczytać książkę George Orwella pt . 1984 . ( nie wiem czy dobrze napisałem autora bo czytałem ją jakiś czas temu ). Tam jest opisane społeczeństwo bardzo podobne do tego z wyspy i jest to opis czysto lewacki . A co do samego filmu to rewelacja .

Tsw_1906

Czytałem bardzo dawno. A co to znaczy, że opis jest lewacki?

filozof71

No cóż , podsłuchy , pełna kontrola społeczeństwa , kto mówi dobrze o systemie kto źle i tp . Taki jest opis w książce i wyspie . A to wszystko kojarzy mi się z minionym ustrojem komunistycznym , lewackim czy czerwonym . Jak zwał tak zwał . Zresztą książka była określana mianem co by było gdyby komuchy wygrały . Przynajmniej Ja spotkałem się z takimi opiniami.

Tsw_1906

Już mówiłem, że to nie są cechy ustroju lewackiego tylko totalitarnego.

filozof71

Mnie się to kojarzy z komunizmem dlatego tak to nazywam .

ocenił(a) film na 8
matrx06

A ty jesteś narodowiec ?

matrx06

Co jak co, ale bliżej do kapitalistycznego ustroju: Masz kasę, masz leczenie, narządy. Itd. Tak jest w kapitalizmie. Leczy się ten, kto dysponuje gotówką. Nie istnieje pojecie zbiorowych ubezpieczeń. Tak czy siak, film całkiem ciekawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones