PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11827}

Wystarczy być

Being There
7,5 6 225
ocen
7,5 10 1 6225
7,6 16
ocen krytyków
Wystarczy być
powrót do forum filmu Wystarczy być

Jak dla mnie - sytuacje zbyt naciągnięte! Nie mówię o książce, tylko o filmie. Jak ktoś mógł nie
zauważyć tępego spojrzenia nierozgarniętego idioty i jego zachowania? Facet potrząsa dłońmi
prezydenta USA, mówi mu "Bobby" i nikt nie zwraca na to uwagi? Niech sobie będą najlepsi aktorzy,
ale mnie ten film nie przekonał.

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

Więc oceniłaś film po jego ćwiartce? Dla mnie początek też był ciężki do przebrnięcia (dlatego oglądałem go prawie miesiąc tylko "do kolacji"), ale później perełka i rewelacja! Warto nadrobić ;)

ocenił(a) film na 3
Bosniak

Mnie czasem wystarczy 2 min filmu, zeby rozstrzygnac jaki jest i czy mi sie podoba. A ocene moge spokojnie juz wystawic po polowie. Nie znam powodu, dla ktorego mieliby sie zmienic aktorzy, sposob grania, historia, zdjecia, muzyka, rezyser, sposob i styl nakrecenia, historia zawarta w filmie, nagle w polowie filmu... Nie chce mi sie ogladac 2 godz i sie meczyc, sby wystawic 1.

ocenił(a) film na 8
BenMaciag

BenMaciag: jeśli oceniasz film po 2 minutach (gdzie czasem napisy trwają dłużej) i ludzi tak szybko to współczuję światopoglądu i wartości, musisz się bardzo męczyć... Jeśli oceniasz coś na 1 i nie potrafisz znaleźć żadnych pozytywów to jak wyżej... Zwłaszcza, że wiele filmów ma na koniec twisty fabuły... A ten film zdobył ogólne uznanie na świecie i nagrody, więc jak dla Cb to 1 albo 3 to wniosek jest oczywisty...

ocenił(a) film na 3
Bosniak

Wrecz przeciwnie - duzo latwiej wylaczyc gniota, niz nad nim sleczyc 2 godziny tylko dlatego, ze niektorzy nie zycza sobie by ktos ocenial film tylko po czesci. Zreszta, 95% filmow jest mocno przewidywalnych i dosc latwo dla kogos, kto ponad 35 lat jest fanem kina, odgadnac co sie wydarzy... Twist fabuly dzialal na mnie w latach 90-tych, nie teraz. A o moim swiatopogladzie i wartosciach nie wiesz nic a probujesz je skrytykowac tylko dlatego, ze chcesz mi dokuczyc. Wiesz, jak komedia zaczyna sie od kogos biegajacego i wrzeszczacego i to ma byc smieszne, to sorry, nie jest to film dla mnie. To po prostu nieporozumienie... A jedna gwiazdka - to nieporozumienie. Ja ogladam filmy dla przyjemnosci, nie z obowiazku. Nie jestem czlonkiem jury. Moje oceny pomagaja mi znalezc filmy, ktore mnie zainteresuja, badz beda rozrywka a nie katorga. Te oceny i tak nie wplyna na srednia przy dziesiatkach czy setkach tysiecy glosow. I tak naprawde nie obchodzi mnie kto jakie oceny daje i jakie filmy maja dane noty. To nie wyscigi. Dla mnie to jak ktos chce, to niech ocenia i po trailerach albo plakatach.

ocenił(a) film na 8
BenMaciag

Żałosna odpowiedź 'znawcy kina z 35-letnim doświadczeniem'. Swoje wartości i światopogląd właśnie pokazałeś - żal. Koniec tematu.

ocenił(a) film na 3
Bosniak

No tak, to takie 'polskie'. Nie robisz tak jak chce to cie zaraz naprostuje. Foch a potem proba obrazania. Ja nie potrzebuje zadnych 'wartosci', 'wartosciowy czlowieku'. Bede sobie ocenial jak chce i kiedy chce bo jestem wolnym czlowiekiem i nie probuj na mnie szantazu emocjonalnego typu 'wartosci' albo 'swiatopoglad' bo nic nie zdzialasz. Mnie takie bzdety nie obchodza. Wsadz sobie te slowa w kieszen, bo one tak naprawde nic nie znacza.

ocenił(a) film na 8
BenMaciag

Nie interesuje mnie 'polska' dyskusja z zakompleksionym polaczkiem bez wartości, wyraziłem się jasno. Możesz nawet cały filmweb na 1 ocenić,bo nie oceniasz po wartościach filmowych tylko po tym, co w lustrze widzisz. Wtedy wykorzystasz najlepiej wolność, którą dał Ci Bóg. LOL. El0

ocenił(a) film na 3
Bosniak

Dla mnie filmy maja jedynie wartosc rozrywkowa. Juz pisalem, ze zaden szantaz na mnie nie zadziala. Myslisz, ze jak kogos obrazisz to bedziesz czlowiekiem z 'wartosciami'? To wlasnie pokazuje jakie sa te Twoje 'wartosci'... Ublizyc, zeby poczuc sie lepiej. To jest dopiero narcyzm. Zeby komus wytykac ocene filmu? Czy ktos Ci wytyka co kupujesz w sklepie i jak szybko? Jakie produkty ogladasz i jak szybko je wkladasz do koszyka? Czemu sadzisz, ze tylko Twoj sposob oceniania jest dobry i wlasciwy? Mowili to na kazaniu??

Bosniak

Żałosc i zal. Te słowa oraz krótkie niemerytoryczne wypowiedzi okraszone napastliwoscią Ciebie zdradzają. Zamilcz na zawsze.

BenMaciag

Mnie czasem wystarczy 2 min filmu, - Gratuluje tego niecodziennej umiejętności, po blisko 2 tysiącach ocen nadal oceniam filmy po obejrzeniu całości, ponieważ nawet zakończenie jest w stanie wpłynąć na końcową ocenę. Oceniane po dwóch minutach filmu, ma takie sam sens jak wspominane przez ciebie ocenianie po zwiastunie, który trwa tyle samo.

ocenił(a) film na 3
buterfly

No jak widze smety albo zaczyna sie film od operetki to sorry. Lub jak juz ktos w pierwszej scenie wciska kit, to zycie jest za krotkie na taki film. To tak jak z jedzeniem-jak po kilku kesach nie smakuje to pod koniec tez nie bedzie lepsze. Wiec jak nie smakuje to nie jem.

BenMaciag

Jeżeli nie smakuje w 2 minutach, to powinien ci wystarczyć zwiastun.

ocenił(a) film na 3
buterfly

Tak, tylko ze w zwiasunie pokazuja najlepsze momenty...

BenMaciag

Dlatego też po dwóch minutach nie jest się w stanie ocenić filmu.

ocenił(a) film na 3
buterfly

Nie pojmujesz zupelnie mojego myslenia. Ja nie daje ocen po to, zeby dawac. Nie jestem jurorem. Ja daje oceny po to, zeby Filmweb nie proponowal mi zadnego g... w rekomendacjach. Co mi przyjdzie z meczenia sie do konca z jakims gniotem?? A potem danie jakies tam oceny? Przeciej przy duzej liczbie ocen to i tak moja ocena nie wplynie znaczaco na ocene srednia filmu, nawet jak dam 1 albo 10... W wiekszosci filmow ocena w ogole sie nie zmieni. Oceniam dla siebie, nie dla filmu czy filmweba. Np. nie lubie dramy. Czasem jest film okreslony jako thriller sensacyjny a ciagle jecza, placza i marudza. Nie chce mi sie tego sluchac i ogladac. Nie bede rezygnowal z mojego wolnego czasu dla jakichs glupot. Ale rekomendacje dzialaja bardzo skutecznie w moim przypadku. A ja ogladam filmy dla przyjemnosci a nie z przymusu. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
buterfly

Zreszta, jak film zaczyna sie od czarnego obwieszonego zlotem idacego po 'dzielni' w tle 'leci' rap, to film oceniam po 1 minucie. A gdy zaczyna sie od Cezarego Pazury, ktory posliznal sie juz w pierwszej scenie na wlasnorecznie wyrzuconej skorce od banana, to nikt mnie nie przekona do tego filmu. Natomiast Jacka Reachera, Turyste i Knight and Day oraz Desperado ocenilem juz w 15min. I sie nie zawiodlem.

BenMaciag

Pojmuje natomiast gdybym ja miał dyktować wyłącznie rekomendacją na FIlmwebie i przypisanym gatunkiem to wiele filmów bym nie ocenił pozytywnie zwłaszcza po minucie filmu, bo równie dobrze mogę ocenić film po napisach początkowych. 

ocenił(a) film na 3
buterfly

Jak zauwazysz na moim profilu, oceny ogladanych filmow sa coraz wyzsze. Prawie calkowicie sugeruje sie rekomendacjami. I praktycznie wiekszosc filmow ogladam z przyjemnoscia. Probowalem kiedys sugerowac sie zwiastunami, ale nie dzialalo. Potem ocenami - tez kicha. Komentarzami tez nie. Oczywiscie rekomendacje Filmweba traktuje pomocniczo - wybieram z filmow, ktore oferuje. Jestem dosc konkretny i nie bawia mnie filmy szantazujace emocjonalnie, w ktorych glowna role gra mimika twarzy. Nie lubie ogladac ludzi, ktorzy placza, jecza. Nie lubie ogladac przesadnego katowania drugiego czlowieka. Nie lubie tez odladac przesadnego realizmu, tzn wymiotow, oddawania moczu - takie rzeczy mozna sobie darowac. Filmy traktuje z przymruzemiem oka. Przeciez wiadomo, ze zadna walka, ba nawet strzaly z broni i reakcja upadajacych ludzi zupelnie inaczej wygladaja w rzeczywistosci niz na ekranie. A ja ogladam filmy aby sie od niej oderwac.

BenMaciag

Ja staram się odkrywać kino i nie sugerować się głównie rekomendacjami Filmwebu, a już zwłaszcza widniejącym na stronie filmu gatunkiem, bo może wprowadzać w błąd, dzisiaj oglądałem japońską produkcje Yakuza i rodzina może akurat tobie nie przypaść do gustu, gdyż Japończycy znani są z gry aktorskiej opartej na mimice, jednak nie czułem sztuczności, ponieważ warsztat aktorski w Japonii stoi na wysokim poziomie.

Bosniak

Absurdalny i rewelacyjny!

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

może dlatego, że to komedia a nie film dokumentalny

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

Jak można nie rozumieć tego co się ogląda? Może jesteś bardziej ogr...... niż ten ogrodnik.

ocenił(a) film na 5
Czubasek

Ludzie genialni zawsze rozumieją to, czego doświadczają za pomocą zmysłu wzroku. A zatem...gratuluję geniuszu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones