PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1002}

Wywiad z wampirem

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
7,7 309 960
ocen
7,7 10 1 309960
7,0 28
ocen krytyków
Wywiad z wampirem
powrót do forum filmu Wywiad z wampirem

Inspiracja

ocenił(a) film na 6

Wychowałam się na "Zmierzchu", teraz obejrzałam "Wywiad..." i widzę parę powiązań między nimi i chociaż wiem, że "Zmierzch" ma mniej pozytywną ocenę, mam wrażenie, że "Wywiad z wampirem" jest takim "Zmierzchem" lat 90-tych (z mojej perspektywy, wychowani na drugim filmie widzą to odwrotnie). Spodobał mi się klimat tego filmu ("Wywiadu...") i przedstawienie różnych epok. Poza tym grają tu aktorzy jedni z najlepszych, więc to już samo w sobie jest na plus. Polecam wszystkim lubującym się klimatem fantasy.

Dedersi

fantasy?

ocenił(a) film na 6
tisoc

Fantasy – gatunek literacki lub filmowy używający magicznych i innych nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. (wikipedia)
*fantastyki, świata fantastycznego, fantasy - wszystkie formy poprawne
A tutaj raczej nie ma wątpliwości co do tego, że wampiry są motywem fantastycznym.
Nie chodziło mi o nic związanego z piłką nożną jeśli o to chodzi.

Dedersi

nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. (wikipedia)
powtórzę "nadprzyrodzonego(...)CZASU MIEJSCA AKCJI" i dalej z Wikipedii właśnie: "Najbardziej charakterystyczne cechy gatunku to motywy fantastyczne (przede wszystkim obecność magii) występujące w wewnętrznie spójnym miejscu akcji, oraz typowe przedmioty i postacie. Akcja utworów rozgrywa się zazwyczaj w świecie odrębnym od świata realnego (w świecie fantastycznym lub w odległej, mitologicznej przeszłości), najczęściej, choć nie zawsze, wykreowanym na wzór feudalnego średniowiecza i wykorzystującym legendy, podania bohaterskie i mity

ocenił(a) film na 6
tisoc

Bardzo przepraszam, jeżeli Pana uraziłam, nie rozumiem jednak tej bulwersacji. Rzeczywiście, może i film "Wywiad z wampirem" nie należy do gatunku fantasy, może trochę źle skonstruowałam ostatnie zdanie. Potocznie mówi się, że opowieści/filmy z wampirami i wilkołakami są fantastyką, może i nie zgodnie z definicją, ale jakoś się tak utarło i w tym znaczeniu to napisałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones