PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 809
ocen
7,6 10 1 188809
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

Kim są gejsze?

użytkownik usunięty

W pewnej książce przeczytałam, że gejsze nie są prostytutkami, a po tym filmie odniosłam inne wrażenie(oglądałam do połowy, bo więcej nie wytrzymałam): licytowanie dziewictwa i tekst jakieś tam szefowej do innej gejszy: " do ciebie mężczyźni przychodzili nocą nie jak do gejszy tylko jak do prostytutki"-czyli nocą do gejszy mogą przychodzić obcy mężczyźni(każdy wie, co się potem działo)...Ale może źle ten film zinterpretowałam. Jak jest z nim według was?

ocenił(a) film na 8

Tylko do jednej przychodzili w nocy mężczyźni ( to była chyba Hatsumomo, czy jakoś tak).

użytkownik usunięty
kasia0894

Ale każda sprzedawała dziewictwo. Dla mnie to też podchodzi pod prostytucje... :/

dziewictwo sprzedawane było w celu "uzyskania prawdziwego tytułu gejszy". stawały się prawdziwą gejszą wraz z utratą dziewictwa. to był jeden jedyny raz kiedy oddawane były mężczyznom. a co do hatsumomo - tak, tylko do niej przychodzili mężczyźni. właściwie to jeden. jakiś tam na "K" :P i dlatego ta ich cała "mama" w pewnym sensie uznała ją za prostytutkę.

użytkownik usunięty
Linguana

Aha, dzięki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones