PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 613
ocen
7,6 10 1 188613
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

Prezes nigdy nie będzie do końca jej. Stał się jej dannem, kochankiem, sponsorem. Ale ma swoją żonę i dzieci.

ocenił(a) film na 8
Sighma

Specjalnie ucięto historię dokładnie w tym momencie, by pozostawić wrażenie szczęśliwego zakończenia. I dla mnie takim ono pozostanie.

Sighma

A ja myślałam, że był szczęśliwy :C Nie zauważyłam, ze ma żonę.

Sighma

Również uważam, że koniec można uznać za szczęśliwy. Prezes jest jej :) wiadomo, że gejsza nie zostanie żoną swojego danna. Nigdzie nie jest mówione, że Prezes kocha bardziej swoją żonę niż Sayuri.

ocenił(a) film na 8
Sighma

Gdzie było powiedziane, że Prezes ma żonę? Widziałam film 3 razy i nie przypominam sobie.

ocenił(a) film na 10
Odwoarld

Kiedy spotkali się pierwszy raz na moście to jak kupił jej lody to powiedział,że jego dzieci czekają na to każdej wiosny czyli wiadomo,że ma żonę i dzieci.

Loczek156

Akurat to, ze ma dzieci nie znacza, że ma żonę - mógł być wdowcem :). Mnie właśnie podobało się to, ze w filmie nie poakzano iż Preze był żónaty. W ksiązce jest to wyraźnie wyjaśnione, wraz z objasnieniami dotyczącymi relacji gejszy i jej danna.

Odwoarld

W scenie przed zjedzeniem lodow Pan Prezes mowi ze jego dzieci czekaja na lody az do wiosny

ocenił(a) film na 9
Sighma

Nie zauważyłam żeby w trakcie całego filmu Sayuri wspomniała, że chce mieć dzieci. Przede wszystkim chciała być z Prezesem i udało jej się to osiągnąć. Proszę, niech nikt nie mówi mi, że to oczywista oczywistość, że kobieta chce mieć dzieci z człowiekiem, którego kocha, bo tak nie jest.
Przed licytacją Prezes rozmawia z Sayuri, a z tej rozmowy wynika, że nie należy na nic czekać i można cieszyć się tylko chwilą i za nią podążać. Zakończenie przeczy temu "morałowi", bo wytrwałość i determinacja obojga okazuje się mieć sens i zostaje nagrodzona. Zresztą przypominam, że w powieści główna bohaterka doczekała się z nim syna.

ocenił(a) film na 9
signofthemoth

A gdzie ja napisałam że Sayuri chciała mieć dzieci z Prezesem? O_o

ocenił(a) film na 9
Sighma

Tak można zinterpretować Twoją wypowiedź. "Ale ma swoją żonę i dzieci" - szczególnie użycie słówka "swoją".

ocenił(a) film na 8
signofthemoth

Jak ktoś zauwazył, Prezes wspomniał, że ma dzieci. Ale nie o żonie. Nie wiem, jak było w książce, ale to może oznaczać, że np był wdowcem? Więc wcale Sayuri nie dążyła do roli kochanki, a partnerki Prezesa

ocenił(a) film na 9
Odwoarld

Może zapytam tak: czemu fakt, że nie została żoną miałby oznaczać smutne zakończenie?

signofthemoth

Mysle, ze głownie dlateo, iż bycie kochanką nie jest fajne (raz) jak również zdradzanie żony nie zasługuje na brawa (dwa) ;). Ale tutaj raczej chodziło o coś innego, bo Prezes filmowy nie był wyraźni eprzedstawiony jako żonaty i widzowie zapewne głównie interpretowali koniec jako bycie razem. W ksiązce z kolei Sayuri chodziło o to, by Prezes nie był jej kochankiem, ale danna, czyli rodzajem opiekuno-sponsora. :) Dla Japonki nie było to nieszcześliwe zakończenie, bo ona widzi to inaczej. DLa mnie byłoby to zakończenie niezbyt zadowalające.

ocenił(a) film na 10
Sighma

Nasza kultura jest inna niż ta w Japonii w czasach kiedy toczy się akcja filmu, na ich realia to szczęśliwe zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones