PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=878165}

Wyzwolenie

Emancipation
6,3 2 686
ocen
6,3 10 1 2686
5,3 3
oceny krytyków
Wyzwolenie
powrót do forum filmu Wyzwolenie

Złe podejście

ocenił(a) film na 9

Wszyscy praktycznie skupiliście się na relacji głównego bohatera z Bogiem, a nikt nie patrzy na bardzo fajny scenariusz, świetne zdjęcia i naprawdę niezłą grę aktorską. Sam przestałem chodzić do kościoła ze 20 lat temu i cóż z tego? Bohater głęboko wierzy i tyle, wcale to nie oznacza że to Bóg go uratował, wręcz odwrotnie, to jego siła i charakter do tego doprowadziły. Skupcie się czasem na filmie, a nie zajmujcie błahostkami.

ocenił(a) film na 6
OldDorsaj

Zdjęcia bardzo dobre, ale scenariusza bym zbyt pozytywnie nie ocenił.

Co do religijności, to akcja toczy się w połowie XIX wieku. Dziennikarze piszący o Peterze/Gordonie relacjonowali, że był bardzo religijny, ale to przecież nic niezwykłego w tamtych czasach. Również polscy chłopi (także niepiśmienni) w tym samym okresie byli bardzo religijni. Sekularyzacja przyszła później.

ocenił(a) film na 9
per333

Tak z ciekawości, co było nie tak ze scenariuszem?

ocenił(a) film na 6
OldDorsaj

Kwestie dramaturgiczne, sposób budowania napięcia, niezwykle schematyczny sposób portretowania bohaterów, wg czarno-białych klisz charakterologicznych, czyli jednowymiarowi bohaterowie pozytywni i płascy charakterologicznie (najlepiej psychopatyczni) bohaterowie negatywni.

ocenił(a) film na 9
per333

To będzie zawsze kwestia subiektywna każdego widza, mnie i żonie się bardzo podobał, nie mam nic do zarzucenia scenariuszowi, ani budowaniu napięcia..czasem lubię jakieś udziwnione scenariusze, ale ogólnie wolę żeby były po prostu sensownie opowiedziane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones