PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 725
ocen
7,3 10 1 176725
7,4 30
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

Witam!
Jestem laikiem w filmach o X-menach, a z chęcią bym obejrzał wszystkie filmy z nimi
związane, bo wydają się interesujące. W jakiej kolejności oglądać te filmy, aby wszystko
było zgodne z czasem i nie było niejasnych wątków?

Zacząłem od Pierwsza klasa, ale co dalej obejrzeć, żeby historie były po kolei?

ocenił(a) film na 9
gruchacz555

wydaje mi się, że Wolverine, a potem X1, X2, X3

użytkownik usunięty
gruchacz555

1. X-Men First Class
2. Wolverine
3. "Stara" Trylogia

Tak byłoby chronologicznie ;)

ocenił(a) film na 7

Ja uważam, że gorzej się ogląda te filmy "po kolei". "Geneza Wolverine" jest prequelem starej Trylogii nie bez powodu. Wyobraź sobie że oglądasz te filmy po kolei (według daty ich powstawania). W pierwszych dwóch częściach nie wiemy nic o przyszłości Wolverine'a, twórcy filmu po części ukazują nam kilka wątków (te cząstkowe wspomnienia Wolverine'a), i tak jest według mnie ciekawiej. A gdy najpierw oglądniesz "Genezę Wolverine", to mogę cię zapewnić, że trylogia już nie będzie dla ciebie taka ciekawa. Podczas gdy ty już znasz historię Wolverine'a, w trylogii będzie ona dopiero odkrywana, i jaki jest sens tego oglądania? To jakby oglądać tyłem do przodu.
Dlatego apeluję: Najpierw oglądajcie trylogię, potem prequele.

ocenił(a) film na 8
dirt16

tak też zrobiłam i chyba słusznie

dirt16

W sumie masz rację... Kurcze... ja właśnie obejrzałam Genezę jako 2. część ,bo powiedziano mi ,że będzie to właściwa kolejność...

ocenił(a) film na 10
dirt16

dziękuję, tak właśnie zrobię! a prequele w jakiej kolejności polecasz?

ocenił(a) film na 7
Renesme696

1. X-Men: Pierwsza Klasa
2. X-Men: Geneza Wolverine
3. Wolverine
4. X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Ok, tak byłoby chronologicznie, ale jak wg Ciebie najlepiej oglądać biorąc pod uwagę to, że oglądałem już First Class?

użytkownik usunięty
gruchacz555

First Class nie ma wpływu na resztę.
Po zastanowieniu muszę przyznać rację Dirt16 - lepiej najpierw oglądnąć trylogię a dopiero na końcu Wolverine. Ja oglądałem trylogię kilka ładnych lat temu i zapomniałem już jak rozbudowany jest wątek Wolverina. W pamięci miałem przede wszystkim Magneto i Phoenix :) Także zacznij od trylogii - aż Ci zazdroszczę, że zobaczysz to dopiero po raz pierwszy - filmy zapadające w pamięć ;)

ocenił(a) film na 6
gruchacz555

Czyli
-First Class
-Xmen
-Xmen 2
-Xmen 3
-X men Wolverine Geneza (jeżeli chcesz chronologicznie to genezę przed trylogią)

I nie zdziw się jak będą pewne rozbieżności w fabułach gdyż First Class nie jest powiązany z resztą.

ocenił(a) film na 9

(możliwy SPOILER)

nie do końca. Geneza Wolverina zaczyna się na początku dziewiętnastego wieku, czyli około stu lat przed narodzeniem Xaviera i Magneta. Zresztą bardzo mi się podobał motyw jak w pierwszej klasie chłopcy chcieli zrekrutować Wolverinea w barze.
-scuse me, I'm Eric Lansher
- I'm Charles Xavier
- go f*uc*k yourself

Najlepsza scena filmu :)
Konflikt Kubański był w 1962 więc rzecz działa się kilka lat przed wyjazdem Wolverine'a do Wietnamu.

I to tyle Wolverina w Pierwszej Klasie. Mniej więcej tyle samo co profesora X w genezie. Właściwie trudno określić, która chronologicznie powinna być pierwsza. Ja stawiam na Genezę.


Prawdę natomiast rzecze macbos. Części nie są do końca spójne (1,2,3, jeszcze w miarę - potem się rozsypuje) więc tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia czy first class zobaczy się na początku czy na końcu. Na przykład w trzeciej części (The Last Stand) kiedy akcja cofa się do młodości Jeane profesor x dziarsko maszeruje a według Pierwszej Klasy powinien jeździć na wózku.

apropos - przypomniał mi się dobry tekst z pierwszej części

Wolverin do profesora
- What do they call you? 'Wheels'?

użytkownik usunięty
voyano_wrecemocny

Hehe, fakt - Wolverine ma fajne teksty w trylogii. Moim zdaniem jednak lepiej sobie Wolverina zostawić na po trylogię. Niemal całą pierwszą część (a i w drugiej) Wolverine próbuje przypomnieć sobie swoją przeszłość i postać Strykera. Fabuła jest w sporej części oparta na poszukiwaniach Wolverina i ataku Strykera na mutantów, więc lepiej sobie tego nie psuć oglądając Genezę jako pierwszą.

ocenił(a) film na 10
gruchacz555

O kurcze! Obejrzałam x1, x2 i x ostatni bastion, to co teraz?

ocenił(a) film na 8
gruchacz555

X-Men: Pierwsza Klasa
X-Men Geneza: Wolverine
X-Men
X-Men 2
X-Men 3
Wolverine
X-Men: Przeszłość, która nadejdzie.

MumciurMaster

I Logan

ocenił(a) film na 7
gruchacz555

jaki problem, masz daty wyjscia filmow, ogladaj tak jak wyszly, prosste...

ocenił(a) film na 7
gruchacz555

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140203204946/xmenmovies/images/4/48/X-Men-D ays-Of-Future-Past-Movie-Timeline-Infographic-DOFP.jpg :)

Wampirzycaaaa

nie było większego obrazu?
a tak wracając do tematu to w przyszłym roku ma być premiera Apokalipsy, pytanie brzmi gdzie ją umieścić w chronologii pasowało by chyba po Pierwszej Klasie jeśli nie będzie wykorzystany pomysł na cofanie sie w czasie.
jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat byłbym wdzięczny za pomoc :)

ocenił(a) film na 8
Lestat_16

Tu jest większy obraz (a przynajmniej da się go powiększyć):
http://vignette2.wikia.nocookie.net/xmenmovies/images/4/48/X-Men-Days-Of-Future- Past-Movie-Timeline-Infographic-DOFP.jpg/revision/latest?cb=20140203204946

ocenił(a) film na 7
gruchacz555

zdecydujcie się wreszcei bo mam mętlik.

ocenił(a) film na 8
Momoria

1. X-Men Geneza: Wolverine
2. X-Men: Pierwsza Klasa
3. X-Men Apocalypse
4. X-Men
5. X-Men 2
6. X-Men: Ostatni Bastion
7. Wolverine
8. X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
9. Logan

Zlinczujcie mnie jeśli chcecie, ja jeszcze właściwie nie oglądałam więc nie mam argumentów dlaczego właśnie tak. Opieram się tylko o wykres znaleziony w necie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones