PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 665
ocen
7,3 10 1 176665
7,4 30
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

Otóż jestem świeżo po seansie. Nie jest to taki super film jakiego oczekiwałem ("najlepsza ekranizacja komiksu" - sory, polecam chociażby, v ja vendetta czy watchman) ale jest całkiem porządny. Jest jednak scena która rozgrywa sie w barze w Argentynie, gdzi Magneto spotyka byłych nazistów....Napięcie kiedy wychylają kufle jest niesamowite i wszystko co potem następuje. Fassbander gra bezkonkurencyjnie a muzyka dopełnia całości. Dla mnie stała sie jedną z kilkunastu najlepszych scen filmowych jakie widziałem. Ktoś się zgadza?

ocenił(a) film na 9
tomekrzadki2

Porusza też niesamowicie scena jak trzyma w rękach rannego Charlesa

ocenił(a) film na 8
tomekrzadki2

Jak pozbawia bankiera plomby też nieźle nerwowa, ale ta, którą podałeś faktycznie jest najlepsza.

ocenił(a) film na 8
selene_

Moneta przbijająca głowę Sebastiana Shaw'a na samym końcu filmu jest epicka!

tomekrzadki2

Zgadzam się :). Scena w barze z nazistami doprawiona niesamowitą muzyką tworzy mieszankę wybuchową :)

ocenił(a) film na 9
Villamote

Bardzo dobra scena,no i nie zapominajcie o podkładzie muzycznym podczas tej sceny...

ocenił(a) film na 8
aronn

Jak dla mnie Fassbander popisał się aktorstwem w tym filmie nie ma co:) też zgadzam się z założycielem tematu scena w barze z nazistami zajebista i pozostaje w pamięci. No i tak samo scena końcowa z monetą też zrobiła na mnie wrażenie. Nie spodziewałem się, że jest to tak dobry film. Przed obejrzeniem nie nastawiałem się zbytnio, ale naprawdę miło się zaskoczyłem. Wg mnie jest to najlepsza część X-Menów bo poprzedniczki powiewają sztucznością, ale to moja opinia.

ocenił(a) film na 9
tomekrzadki2

Wszystkie sceny wyżej wymienione zapadły mi w pamięć. Ale najbardziej rozbroiła mnie jedyna (chyba) scena w tym filmie z Wolverinem. Gdy Magneto z Xavierem wchodzą do baru i go spotykają. Trwa zaledwie kilka sekund ale serio, na samą myśl suszę zęby ;)

ocenił(a) film na 5
tomekrzadki2

Scena wyjęta z "Maratonczyka" i "Chłopców z Brazylii".

tomekrzadki2

Mnie najbardziej porusza scena w której Shaw zabija matkę Erika. Bardzo smutna i jednocześnie pokazująca jak to jest stracić kogoś bardzo ważnego i bliskiego który ginie z ręki złego człowieka. Dalej jestem w stanie przynajmniej zrozumieć Erika i jego działanie kiedy zabija monetą Shaw'a. Shaw popełnił czyn którego nie da się w żaden sposób naprawić i żadne przeprosiny tego nie zmienią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones