PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33393}

X-Men 2

X2
7,2 173 976
ocen
7,2 10 1 173976
6,8 20
ocen krytyków
X Men 2
powrót do forum filmu X-Men 2

przykra sprawa

użytkownik usunięty

muszę jednak ocenić film negatywnie, nie dlatego ze jest kiepski, wzięty sam w sobie, jest zrobiony rzetelnie, efekty specjalne świetne, lepszy niż pierwsza wersja. chodzi mi jednak włąsnie o te efekty specjalne. pod ich względem film wpisuje się w ciąg filmów w rodzaju nowej serii Gwiezdnych Wojen czy Matrixa, Hulka etc. Mnóstwo efektów specjalnych, coraz mniej fabuły i pomysłu, jak za pomocą obrazu zbudować w widzu wizje, przekazać mu mysl. Tego rodzaju filmy trafiają w gusta widzów, a powinny je takze kształtować, podnosić. Filmy akcji i sf moga być ambitniejsze, tak jak i ksiazki tego typu. Na razie mamy komiksy. Podsumowując film dobzre sie ogląda, jest fajny, ma sceny zapierające w piersiach dech. I tylko tyle ;-)

użytkownik usunięty

jeszcze słowo
a jak widać z innych komentarzy, te efekty specjalne i efekty mutanckie ;-) to wciżą za mało dla odbiorcy. Jak to bywa z równią pochyłą, musimy nastawić sie na zdwojenie liczbny mutantów w częsci 3. A moze potroimy?

A moze wpierw trochę pomyślimy?

ALEEE FAJNYYY FILM !!!

ocenił(a) film na 6

Więcej mutantów, mniejsza satysfakcja
Czynię to z przykrością, ale muszę zgodzić się w sporej mierze z Twoją opinią. Pierwsza część naprawdę mnie porwała i to nie tylko dlatego, że po kiepskich dwóch ostatnich "Batmanach" i średnim "Spawnie" byłam bardzo spragniona dobrej ekranizacji komiksu. "X-Men" narobił mi apetytu, którego nie zaspokoiła dwójka. Rzeczywiście ogląda się ją nieźle, kilka scen robi duże wrażenie, realizacja techniczne bez zarzutu, charakteryzacja wprost wyśmienita (szczególnie Alan Cumming i oczywiście Rebecca Romijn-Stamos), ale fabuła jest taka sobie i emocje mniejsze od oczekiwanych. I niestety bardzo nierówne aktorstwo: na jednym biegunie świetni Jackman, Cumming i McKellen, na drugim - słabi Shawn Ashmore (Bobby/Iceman) i niestety Halle Berry. Poza tym masz rację, że rolą filmów tego gatunku jest kreowanie pewnej wizji świata, ale ja nie wymagałabym od filmowych komiksów, by zmuszały do myślenia;-)

użytkownik usunięty
killashandra

dziękuje za zgodę
znaczy to iz moje opinie jakoś pzrystają do zreczywistości. Z drugiej strony zaczynam tesknic za jakąs mała niezgodą. Moze by tak ktoś zaatakował moje tezy. ;-) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6

Poczekaj, może znajdą się
jacyś wojownicy, którzy w imię obrony dobrego imienia "X-Men 2" wytoczą Ci jakąś wojenkę ;) Ja ze swej strony mogę obiecać, że z przyjemnością zaatakuję Twoje tezy, o ile na jakiejś innej stronce trafię na kość niezgody;) Pzdr.

użytkownik usunięty
killashandra

czekam czekam
mam nadzijeze niepolegnę, ale w razie gdyyby to na pewno nie będzie to smierc w meczarniach ;-)

ocenił(a) film na 6

W każdym razie
bez przemocy fizycznej. Stosuję jedynie subtelne i wyrafinowane metody psychicznych tortur;)

użytkownik usunięty
killashandra

no mam nadzieje,
pzrerażają mnie kobiety z pejczami ;-))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones