PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489280}

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class
7,3 176 701
ocen
7,3 10 1 176701
7,4 30
ocen krytyków
X Men: Pierwsza klasa
powrót do forum filmu X-Men: Pierwsza klasa

Witam, pierwszy raz styczność z X-Menami miałem dzisiaj w kinie, na tym właśnie filmie ;)
Nie powiem czy mi się podobał czy nie, bo nie mam do czego tej części porównać - była to pierwsza część x-menow, którą widziałem.

Proszę o pomoc, jak mam oglądać filmy albo jak po kolei się zapoznawać z x-menami, aby wyszło najlepiej i żeby wszystko ułożyło się w całość ?

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Loker5

To odnieś się do innych filmów o superbohaterach, założe się że oglądałeś Batmana czy Supermana.

Po kolei First Class, X1, X2 i X3, tak oglądać.

ocenił(a) film na 7
deamon82

A nie bo najelpiej First Class, Geneza Wolverine, X1, X2, X3 Baastion. Z tymże nie zraź się wg. mnie słabą Genezą Wolverina. Najlepsze części to X1, X2 i First Class. Ale chronologicznie najlepiej oglądać tak jak podałem. Bo X2 w sumie dzieje się w okół Wolverina i geneze warto zobaczyć, ale to zdecydowanie najsłabsza część.

Redgard

Super, dzięki ! A jeśli chodzi o wersje animowaną, czy jest warta uwagi ? Kiedyś dawno temu przypominam sobie o X-Men Ewolucji tak ?

ocenił(a) film na 9
Loker5

Ewolucja to chała zrobiona pod nastoletnich widzów. Radzę obejrzeć X-Men: The Animated Series, która jest ciekawsza i zbliżona do tego co było komiksie. Lepsze od Evolution jest nawet Wolverine & The X-Men, które ma ciekawą rozkręcającą się fabułę, gdzie odcinki są ze sobą logicznie powiązane.

ocenił(a) film na 8
Loker5

XMen Evo nie ma związku z chronologią zawartą w komiksach czy też filmach
pomieszano tam tak wiele wątków, że szkoda gadać... to po prostu wariacja na temat: "co by było gdyby"

ocenił(a) film na 8
Loker5

Jeśli tylko filmy to First Class, X1 i X2. Reszte w zasadzie możesz olać. Już lepiej jak powiedziano obejrzeć X-men: Animated, które trzyma sie komiksów i ogółem jest dobrze zrobione (jeśli nie zrażają Cie nadmiernie przepakowane postacie), albo przeczytać komiksy.
X-men evo jest ok, ale wiele o uniwersum nie dowiesz sie stamtąd.

Dealric

Czy komiksy muszę gdzieś kupić, czy mogę przeczytać gdzieś w internecie ? Tak, żebym miał od początku do końca ?

ocenił(a) film na 8
Loker5

Na pewno jak poszukać to znajdziesz gdzieś po sieci, ale weź poprawke, że obecnie istnieje kilka serii komiksów o x-menach i ogółem komiksy możesz liczyć w tysiącach:)

ocenił(a) film na 8
Loker5

Chronologicznie względem wydarzeń prezentuje się to następująco:
1. X-Men Pierwsza Klasa
2. X-Men Geneza Wolverine
3. X-Men
4. X-Men 2
5. X-Men Ostatni Bastion
6. X-Men Przyszłość, Która Nadejdzie ( ta część dzieje w dwóch płaszczyznach czasowych, zarówno po ' Pierwszej Klasie ' , jak i po ' Ostatnim Bastionie ' , ale lepiej oglądać to w takiej kolejności jak napisałem )

ps.
Wolverine - to zupełnie osobna opowieść o Loganie/Wolverinie pomimo występowania znanych postaci z universum Xmen i całego Marvela.
A jeśli chodzi o X-Men: The Animated Series to jest ona dostępna no Moim koncie na cho**kuj, więc jak coś to pisz na pw do Mnie ;)

ocenił(a) film na 8
Loker5

A nie sądzicie, że lepiej oglądać w kolejności w jakiej wychodziły? Wtedy poznajemy po kolei wszystkie postacie, niejako się z nimi zżywamy, zaciekawiają nas, chcemy je bliżej poznać i dostajemy potem dokładniejsze fakty o ich początkach w First Class, Genezie i Przyszłości. Bo gdyby oglądać chronologicznie to pojawiają się zawiłe szczegóły, które są dość pokręcone, a potem nagle dzieją się 3 historyjki ze wszystkimi bohaterami w obrębie kilku dni/tygodni. Nie ma tego efektu zaskoczenia, raczej zawód.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones