PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40649}

Yakuza

The Yakuza
6,7 1 318
ocen
6,7 10 1 1318
6,3 3
oceny krytyków
Yakuza
powrót do forum filmu Yakuza

Mając wieczorem do wyboru dwa filmy w telewizji o tematyce japońskiej mafii - ”W stronę słońca” ze Stevenem Seagalem (Polsat) i ”Yakuzę” z Robertem Mitchumem (TVN 7) zdecydowałem się na ten drugi. Nie miałem ochoty po raz kolejny oglądać jak Seagal łamie zawodowych bandziorów jak przysłowiowe snopy siana. W zamian za to dostałem kawał dobrego kina, choć nieco ”trącącego myszką”.
Lubię klimat filmów sensacyjnych z lat siedemdziesiątych. W odróżnieniu od wielu najnowszych produkcji nie są robione na siłę i nie ma przesytu akcji. Zawiązuje się ona wolniej i dzięki temu z większym realizmem. Film podobał mi się ponieważ dobrze ukazywał realia kulturowe Japonii i swoistego rodzaju kodeks honorowy Yakuzy, czerpiący wzorce z kodeksu samurajów. Jego atutem była nieprzewidywalność i zwroty akcji. Bardzo podobało mi się zakończenie. 8/10.

ocenił(a) film na 7
galladorn

7/10. Film na pewno klimatyczny. Dziś już takich nie kręcą, lata 70 to dla kryminałów złote lata.

ocenił(a) film na 7
Cziken

Święta prawda.

galladorn

Film godny polecenia. Końcówka wymiata.

ocenił(a) film na 8
galladorn

"Lubię klimat filmów sensacyjnych z lat siedemdziesiątych" - to jest nas już nas pięcioro :) Klimat i muza z tamtego okresu są wyjątkowe. Również gorąco polecam !

ocenił(a) film na 8
tomash74

P.S, Ciekawe jak to dziala, ze w moich komentarzach nie pojajwiaja sie polskie znaki, nawiasy czy apostrofy, a u innych tak ?

ocenił(a) film na 8
tomash74

A jednak się pojawiają...tylko po dłuższej chwili. Sorry za off-topic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones