PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31417}

Yamakasi: Współcześni samurajowie

Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes
7,0 42 934
oceny
7,0 10 1 42934
4,8 4
oceny krytyków
Yamakasi: Współcześni samurajowie
powrót do forum filmu Yamakasi: Współcześni samurajowie

Gniot

użytkownik usunięty

Film firmowany przez Bessona (w roli producenta) - nie oczekiwałem oczywiście arcydzieła na poziomie Wielkiego Błękitu czy Leona Zawodowca ale liczyłem na zgrabną, bezpretensjonalną rozrywkę typu Taxi albo sprawną sensację do jednorazowego obejrzenia (jak Pocałunek Smoka), a otrzymałem straszną kiszkę.

Właściwie to wszystko jest tu do bani:

Scenariusz to oczywiście tylko pretekst do kaskaderskich pokazów, problem w tym, że te wyczyny są tyle widowiskowe, co absurdalnie przerysowane i sprzeczne z grawitacją, a więc trudno je traktować poważnie i się emocjonować. I od początku nie mamy wątpliwości jak się rzecz zakończy.

O aktorstwie też nie ma co mówić - ale jest jeszcze gorzej: nie mamy wyszczególnionych, pełnokrwistych bohaterów, tylko pobierznie rozróżnioną czarno-żółto-arabską zbieraninę, która osobliwie nie wzbudziła we mnie specjalnej sympatii. Do tego ta naiwnie postrzegana sprawiedliwość społeczna - okradanie wstrętnych, bezdusznych, białych burżujów.

Wizualnie film nie zaskakuje a szybki montaż często nie tyle dodaje dynamizmu, co powoduje wrażenie bezładnego chaosu. A jeszcze dochodzi nachalna, męcząca pseudonowoczesna muzyka.

Żarty kiepskie i nieśmieszne - trochę wdzięku miały sceny z muzyką z opery Bizeta, kiedy bohaterowie kradną pod nosem przeszukujących mieszkanie policjantów. Ale naprawdę rozbawiło mnie tylko ujęcie pod koniec filmu, kiedy bohaterowie - którzy wczesniej przeskakiwali szerokość ulicy a i w górę podskakiwali na parę metrów, niepozorny płotek pokonują niczym dziarski 40-letni biurokrata. No ale ten komizm był chyba niezamierzony.

Moja ocena niedostateczny - bo nie ma nic gorszego niż kino - w zamierzeniu - rozrywkowe, które nie dość że nie dostarcza owej rozrywki, ale jeszcze nudzi i męczy.

Nie będę powtarzal tego, co zostalo już powiedziane. Zgadzam się z przedmówcą w 100%, ale dodam jeszcze drętwe, sztuczne dialogi.

ocenił(a) film na 10

to ja to ujme może tak żeby zajarzyć o co chodzi w zupełności w tym filmie trzeba:
1. Otworzyć przeglądarke internetową.
2. W pole adresu wpisać www.google.pl
3. W miejsce wpisania tekstu wpisać Le Parkour

użytkownik usunięty
tiger1991

Zrobiłem i co? Co to ma do rzeczy?
Oceniam to jako rozrywkowy film fabularny, a nie dokument. Można wpuścić na ekran kilka baletnic, które będą fikać przez 90 minut i miłośnicy baletu pewnie będą piać z zachwytu, ale filmy są adresowane do widzów i z pozycji widza je oceniam.

ocenił(a) film na 6

Gniot? Hmmm to za dużo powiedziane film wcale nie jest taki zły niestety dobry też wcale nie jest. Jego mocną stroną są wyczyny kaskaderskie i w zasadzie to wszystko no czasem przy ich rozmowach i akcjach można było się uśmiechnąć, ale po za tym wszystko jest jakieś takie nie trzymające się kupy i mało przekonujące. Moja ocena 7/10.

ocenił(a) film na 8

Ja będe bronił tego filmu, ponieważ jest fantastyczny. Pokazał czym jest Parkour i efekty kaskaderskie są fenomenalne. I wcale nie sprzeczne z grawitacją. Zgadzam sie z wcześniejszym przedmówcą. Poszukaj troche o le Parkour.

użytkownik usunięty
MlodY

Jak to nie sprzeczne? A ta scena jak tak sobie chybneli z dachu na drugą stronę ulicy, i to od tak od niechcenia, nawet bez rozbiegu. To nie jest sprzeczne z grawitacją ale chyba w Matrixie...

ocenił(a) film na 10

Myśle, że ci ktoś obskubał ryj Tuco czy jakos ta. To przeciez najlepszy film a nie zaden gniot!

użytkownik usunięty
Iranzilla

A użytkownik Idolek, to potrafi skelcić więcej niż dwa zdania (lub jakiekolwiek uzasadnienie), czy to już przerasta jego możliwości umysłowe?

ocenił(a) film na 10

Przepraszam za wulgaryzmy. Poniosło mnie, ale zawsze film ma jakieś zalety :P. Przepraszam z poważaniem Idoleq

PS. Dla mnie to cudo !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones