PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31417}

Yamakasi: Współcześni samurajowie

Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes
7,0 42 934
oceny
7,0 10 1 42934
4,8 4
oceny krytyków
Yamakasi: Współcześni samurajowie
powrót do forum filmu Yamakasi: Współcześni samurajowie

Le Parkour

ocenił(a) film na 5

Ciekawy pomysł na film. Sztuka pokonywania miejskich przestrzeni w sposób hmm twórczy, staje się w dziesiejszych czasach coraz bardziej popularna, dla wielu jest nawet czymś w rodzaju filozofii życiowej. Na film nie należy patrzeć głównie pod kątem stricte 'filmowym' ale jego walory drzemią raczej właśnie w obranej tematyce Parkour i nawiązaniu do kodeksu samurajskiego. Coś w tym jest, zgadzam się z podtytułem filmu. Bohaterowie byli wierni swoim przekonaniom, serce podpowiadało im co jest moralne i jak należy postępować. W przeciwieństwie do różnych władz państwowych, które albo to zagubione w zwałach biurokracji albo otępione przez bogactwo zapomniały, że tak naprawdę powinny służyć społeczeństwu, a szczególnie tym najbardziej uciskanym (a sami jeszcze dokładali często cegiełki do tego ucisku). Tytułowi samurajowie stanęli właśnie na straży takich ofiar niesprawiedliwości. Wzięli odpowiedzialność za swoje czyny i zrobili wszystko co było w ich mocy aby dopomóc. Na koniec dopiszę jeszcze dla tych co oglądali - ciekawi mnie jak długo kręcono i montowano sekwencję z unikami przed psami... :)

Gilo

Pięknie napisane! BRAWO!!!
I znowu bezduszna litera prawa okazała się bez szans w starciu z... hmm... zasadą miłości? Nazywajmy to, jak chcemy. Warto jeszcze dodać, że nie trzeba być nadczłowiekiem, by móc odważyć się stanąć po słusznej stronie. W końcu nawet Michelin się na coś przydał :) Dla mnie to właśnie był najmilszy moment filmu.

ocenił(a) film na 5
Slamazzar

Masz rację! Nie pomyślałem o tym a to bardzo ważne. Świetnie, że zwróciłeś na to uwagę. Bez względu na istniejące warunki, każdy jest w stanie pójść właściwą ścieżką (aczkolwiek może to być ciężkie ale możliwe!) i dokładnie tak jak napisałeś nawet najmniejszy z najmniejszych i najsłabszy może być zdolny do wielkich czynów (jak Frodo we Władcy Pierścieni :D). Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones