PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=389977}

Yeti: Zabójcza stopa

Yeti: Curse of the Snow Demon
3,0 1 184
oceny
3,0 10 1 1184
Yeti: Zabójcza stopa
powrót do forum filmu Yeti: Zabójcza stopa

5/10

ocenił(a) film na 5

Obiecałem sobie, że raczej będę unikał produkcji grozy przeznaczonych dla Sci-fi Channel. Jakoś nie bawią mnie dwugłowe rekiny czy tornada przenoszące owe drapieżniki, itd. Szczerze to wolę horrorowy kicz z lat 70-tych, 80-tych i wczesnych 90-tych niż te horrory klasy Z powstałe w XXI wieku i przesycone tandetnymi efektami CGI.

No, ale stało się. Obejrzałem "Yeti: Zabójczą stopę" Paula Zillera, film w którym Himalaje (ojczyznę Yeti) udają kanadyjskie góry w okolicach Vancouver. "Yeti: Zabójcza stopa" to bezceremonialna zżyna z "Alive: Dramat w Andach" (1993). Mamy drużynę futbolistów lecącą samolotem, tandetnie wykonaną katastrofę lotniczą w górach Vancouver... tfu, w Himalajach i trudną decyzję zjadania ciał kolegów, aby przetrwać. Oprócz tego w okolicach grasuje spragnione ludzkiego mięsa (i pałające uczuciem do kobiety) Yeti.

Mnóstwo idiotyzmów (cięcie zamrożonego ciała kawałkiem szkła, poszukiwanie zapałek i zapalniczek kiedy fragmenty samolotu się dopalają, itd.), słaba gra aktorska, malutko gore (jakieś wyrywanie serca i miażdżenie stopą twarzy, etc.). A polski tytuł... szkoda, że filmu Paula Zillera nie zatytułowali "Yeti: Zabójcza wielka stopa"... to dopiero byłaby jazda. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones