PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807907}
7,0 599
ocen
7,0 10 1 599
6,2 4
oceny krytyków
Yomeddine. Podróż życia
powrót do forum filmu Yomeddine. Podróż życia

"Ja też jestem człowiekiem!".
Popłakałam się.
Ilu takich "potworów" żyje, jest, istnieje i musi się z tym życiem zmagać, a najtrudniejszym do przezwyciężenia bywa zwykle to nazywanie "potworem" - spojrzenia, krzyk, strach, wstręt, brak zrozumienia i akceptacji, brak szacunku. Fakt iż nie możesz tak po prostu wsiąść do pociągu - "(...) przez innych zawsze będziesz oceniany przez to jak wyglądasz". Odczłowieczenie.
Ale kiedyś przyjdzie Ten Dzień kiedy wszyscy będziemy równi.
Może tak się stanie... Choć pewnie nie.


"Ja też jestem człowiekiem"

To jest hasło, które w ostatnim czasie często sobie powtarzam, lecz towarzyszy mi już oczywiście od dawna: "Kurde fajans, no ale ja też jestem człowiekiem, równoprawnym obywatelem przecież" (taa... No raczej NIE). I choć mam dwie zdrowe nogi, na twarzy nie mam blizn, to też jestem tym "potworem", a ten ostracyzm dalej trwa i nie zwalnia tempa. Od dziecka wpajanie z zewsząd "prawdami', że niższa to gorsza, że słabsza to gorsza. Wiele się od nas wymaga nie oferując nic w zamian, mając jeszcze pretensje samemu nie robiąc nic. Żąda się od nas byśmy rodziły chore dzieci, ale poziom opieki medycznej jest fatalny; żąda się od nas zajmowania się niepełnosprawnymi dziećmi, ale jako kobiety Z ZASADY zarabiamy mniej; żąda się od nas rodzenia dzieci, ale matek nikt nie chce zatrudniać. Podwójne standardy. Dysproporcje. Niesprawiedliwość. A wiecie, że kobieca sterylizacja jest u nas nielegalna, ale z wazektomią to już oczywiście hulaj dusza, piekła nie ma?
Jest mi tak po prostu po ludzku przykro. Tak, bo "ja TEŻ jestem człowiekiem". Choć czasami nie mam już siły na złość i zostają tylko łzy bezsilności.
Ale tylko Czasami.

Kiedyś przyjdzie Ten Dzień kiedy wszyscy będziemy równi. Albo bardziej prawidłowo - kiedy wszyscy winni odpowiedzą za swoją bezmyślność, ignorancję i brak odpowiedzialności, a nam da się wreszcie święty spokój.

Yomeddine. Niech się Stanie.
Może tak będzie. Choć pewnie nie.

ocenił(a) film na 4
Flashinthenight

Nigdy nie będziemy równi, bo nie jesteśmy równi. Pobożne życzenia i idealistyczne ideologie nie wyrównają szans, a państwo powinno się odpieprzyć od ludzi, a nie zabierać im prawie 80 proc. dochodów i dzielić je według widzimisię i głośniej tupiących. Twoje feministyczne brednie zostawię bez komentarza.
Uprzedzając Twoją reakcję, dodam tylko, że opiekuję się niepełnosprawnym dzieckiem i że nie jestem kobietą.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

O, czekałam na ciebie. Wiedziałam, że ktoś "przyjdzie" tu i się wyrzyga. Wiedziałam to pisząc ten komentarz i wiedziałam już, że tak się stało, gdy zobaczyłam na jakim forum pojawiła się nowa wiadomość. Cztery miesiące. To chyba dobry wynik jak na Tutejsze realia. Dlatego też zabroniłam filmwebowi wysyłania mi powiadomień mailem, żeby nie zawracały mi głowy w ciągu dnia i nie zajmowały miejsca w skrzynce.

Komu zabiera, temu zabiera.

Jaka reakcja? Osądziłeś mnie swoją miarą i myślałeś, że dam się wciągnąć w twój styl i rozszarpię cię pazurami, że nie masz pojęcia jak to jest, że żyjesz sobie jak pączek w maśle. A powiedz mi: skąd miałabym to niby wiedzieć? A-ha. Właśnie. Też nie wiesz do kogo piszesz. Może ja też jestem niepełnosprawna. Pomyślałeś o tym? Nie.
Nie lubię generalizacji. Nie pisałam o Wszystkich, pisałam o sobie. O swoich doświadczeniach i przeżyciach, czyli:

Kiepski z ciebie Nostradamus, bo moja reakcja to:

Jestem Kobietą - człowiekiem - wyraziłam swoje zdanie i swoje przemyślenia, a dostałam lichą odpowiedź: "brednie". Brawo. Czym oczywiście potwierdzasz, że mam rację.

"Bez komentarza". Już drugi raz piszę to w przeciągu tygodnia - to po co w ogóle piszesz (!)? Nie ma w tym żadnej merytoryki. Jeśli zwracasz się do mnie, to wymyśl Coś albo nie mów Nic. Widzisz wypowiedź - dodaj błyskotliwą myśl od siebie. Nie? To zostaw wpis w spokoju! - To też już napisałam Tutaj. Ja też nie lubię bredni. Przestańcie więc zaśmiecać cudze wypowiedzi, ludzie. Zwłaszcza kiedy nie macie nic rzeczowego do przekazania. Niech te standardy Filmwebu się Wreszcie podniosą.
Brednie. Z tym, że WSZYSTKO u góry, co ode mnie, to fakty, a ty to tylko słowa, słowa, słowa... A powiedzieć - napisać można co się chce. https://www.youtube.com/watch?v=UtSuq-L0wFM Dalida śpiewa "Słowa, słowa, słowa... (...) Ty również nie potrafisz zaoferować nic lepszego".
A film ci się podobał? Widziałeś chociaż ten film? Czy tylko zobaczyłeś kilka zdań i postanowiłeś się zes*ać do kogoś, kto jest dla ciebie tylko nickiem. Albo nikim. I co? Poczułeś się lepiej? To żałosne. https://www.youtube.com/watch?v=mOwcxKDAQIE Chcesz wyładować frustrację - polecam sport. Nie musi zaraz pochłaniać tych 20%, które ci zostają, wystarczy spacer.

Życzę uśmiechu dla dziecka. Tobie nie życzę niczego, bo cię nie polubiłam. Stąd wszystkie "ci" i "twoje" z małej litery, bo na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
https://www.youtube.com/watch?v=Vet6AHmq3_s
Ja skończyłam. I tak już wystarczająco życia   zmarnowałam na tę "dyskusję".
Że też jako opiekun chorego dziecka masz czas wypisywać takie ... Brednie ... do obcych ludzi.
https://www.youtube.com/watch?v=drGx7JkFSp4

ocenił(a) film na 4
Flashinthenight

Ty także jesteś obca.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Ale nie wypisuję bredni.

ocenił(a) film na 7
Flashinthenight

...i napisałam to cztery linijki wcześniej. Dobrze, czas najwyższy to zakończyć.

ocenił(a) film na 4
Flashinthenight

No to kończymy.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Do zobaczenia pod jakąś komedią następnym razem.
Na razie, chłopie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones