PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848370}

Zło nie istnieje

Sheytan vojud nadarad
7,1 1 689
ocen
7,1 10 1 1689
7,0 11
ocen krytyków
Zło nie istnieje
powrót do forum filmu Zło nie istnieje

Zło istnieje

ocenił(a) film na 8

I na dodatek często w majestacie obowiązującego w danym państwie prawa. Dla mnie w tym filmie najważniejsza była krótka rozmowa:
- Kto stanowi prawo?
- Ktoś, kto ma nad nami władzę
- A jeżeli to prawo jest wymuszone, to dlaczego nie powiesz "nie"? Twoja władza, to słowo
"nie"
Ten krótki dialog powinien być wyzwaniem dla wszystkich, którzy biernie akceptują swoją rolę w machinie reżimowej, opresyjnej, skorumpowanej władzy. Na świecie od zawsze istnieje zło. Ale niszczy nas wtedy, gdy nie zajmujemy wobec niego stanowiska, gdy się nie sprzeciwiamy. Często ze strachu, ale jeszcze częściej dla kariery i własnych korzyści.
Przejmujący, wnikliwy, mądry i wstrząsający film.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Tak, ta rozmowa w "Urodzinach" najważniejsza, choć wydaje mi się, że najmocniejszy jest początek, pierwsza historia. Nawet kiedy człowiek domyśla się, co będzie na jej końcu, ja niestety się domyśliłem, co nie zmienia faktu, że życie rodzinne bohatera mógłbym w takich ujęciach oglądać godzinami. :)

ocenił(a) film na 8
JaCze

Tak, najmocniejsza scena w pierwszej części. Szczególnie mnie uderzyła, bo się jednak nie domyśliłam.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Nic dodać, nic ująć. Mam te same przemyślenia świeżo po seansie. Dialog o którym piszesz i zakończenie pierwszej historii zostają w głowie. Wyjątkowo dobre kino.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Potem pada odpowiedź (mniej więcej), że za to 'nie' zniszczą człowiekowi życie. Co ostatnia historia potwierdza - bohater funkcjonuje na obrzeżach społeczeństwa, całe życie nie miał kontaktu z córką i nie wygląda na to, że uda im się stworzyć jakąkolwiek relację.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Jestem przeciwnikiem kary śmierci i właściwie się z Tobą zgadzam.
Życia niestety nie da się opisać tylko w dwóch kolorach,czarnym i białym.
"Nie" w ekstremalnych sytuacjach to bohaterstwo. Stąd wszędzie na świecie armia potakiwaczy i śladowe ilości bohaterów.
Wg.teorii ewolucji silniejsze i lepiej umiejące się dostosować osobniki przechodzą do kolejnej rundy.Czynienie zła im w tym nie przeszkadza,a przyzwoitość pokonanych nie jest nagradzana.
Tak chyba musi być i jedyne co możemy to się nie zgadzać z tą jawną niesprawiedliwością.
Miałem widocznie dużo szczęścia w życiu,że nie musiałem podejmować drastycznie trudnych decyzji. I nigdy nie będę wiedział czy miałbym siłę zachować się porządnie.
pozdro

ocenił(a) film na 8
clarencefilmweb

To prawda. Zgodnie z sentencją: "tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono" (z wiersza Szymborskiej). Zdarza się jednak, że nie mówimy "nie" także w sytuacjach niezagrażających naszemu życiu. I wtedy to już należy rozpatrywać nieco inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones