PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725324}

Zło we mnie

February
5,6 18 334
oceny
5,6 10 1 18334
6,7 21
ocen krytyków
Zło we mnie
powrót do forum filmu Zło we mnie

"Zło we mnie" to jeden z najlepszych horrorów jakie widziałem w ostatnich latach.Dzięki swojej kameralności, niejednoznaczności i dosłownie wbijającej w fotel atmosferze, można go porównać do takich filmów jak "Babadook", "The Witch" czy "Coś za mną chodzi". Jednocześnie przez powolną narracje i oszczędność w środkach wyrazu, mocno testuje cierpliwość odbiorcy oczekującego horroru z pod znaku skrzypiących drzwi i potworów wyskakujących z szafy.

Cała recenzja: http://okiemfilmoholika.pl/filmy/zlo-we-mnie-recenzja-filmu/

ocenił(a) film na 9
zdziechu24

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 2
zdziechu24

Muzyka i akcja jest tak Niedoj**** w tym filmie ze zaluje ze nie wyszedlem w polowie. Strata czasu.! Tak slabego filmu nie widzialem juz dawno. Buka z muminkow jest bardziej straszna niz to gowno. Podaj nr do dilera skoro Ci sie podobalo :))))

zdziechu24

Już chciałam oglądać, ale przeczytałam, że porównujesz go do "Coś za mną chodzi" - filmu tak nudnego, jak flaki z olejem :-)

ocenił(a) film na 9
MarilynDeath

Niektóre produkcje docenia się nie za akcję na miarę filmów sci-fi, ale np. za realizację - montaż, zdjęcia. Polecam również brać te aspekty pod uwagę przy ocenie filmów. Wtedy, patrząc szerzej, ocenia się filmy na taką ocenę, na jaką faktycznie zasługują. Mówię tutaj o "Coś za mną chodzi". "Zło we mnie" robi wrażenie swoim niesamowicie gęstym klimatem i mądrze poprowadzoną łamiącą schematy, co jak widzę nie wszystkim odpowiada, fabułą. Patrzmy szerzej, naprawdę warto :-)

joeyg

W takim razie klimat, który był w "Coś za mną chodzi" zupełnie mi nie odpowiadał :-) A tak słabych filmów widziałam naprawdę mało.

ocenił(a) film na 9
MarilynDeath

A montaż, zdjęcia? Wywoływanie niepokoju u widza w sposób dla niego pod-, a nawet nieświadomy?

joeyg

Przykro mi, ale z ledwością obejrzałam do końca. Myślę, że szukam czegoś innego w filmach, a ten był w moim odczuciu bardzo słaby. Ale spróbuję obejrzeć "Zło we mnie" - może mnie czymś zaskoczy :-)

ocenił(a) film na 9
MarilynDeath

Życzę zatem miłego seansu!

ocenił(a) film na 7
zdziechu24

Trudno się z tym nie zgodzić. Wszystkie wymienione filmy to wyjątkowe pozycje na liście horrorów ostatnich lat. Szkoda, że w większości potwornie niedocenione. I dlatego, wbrew temu co tutaj czytam, porównanie do "It Follows", czy "Babadooka", to IMHO właśnie najlepsza rekomendacja. Jeszcze "May" bym dorzuciła do tego zestawu.

ocenił(a) film na 8
Murmure

"May" nie oglądałem! Trzeba nadrobić :)

ocenił(a) film na 7
zdziechu24

Skoro nie widziałeś, to polecam jak najbardziej. Jest, co prawda, nieco brutalniejszy od "Zła…", ale wciąż mocno klimatyczny oraz, że się tak wyrażę, dość nieortodoksyjny gatunkowo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones