PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109907}

Zło

Ondskan
7,7 51 038
ocen
7,7 10 1 51038
6,9 10
ocen krytyków
Zło
powrót do forum filmu Zło

Wszystkim polecam książkę, jest lepsza niż film , trochę niektóre momenty się różnią
,SPOILER--->
w książce cała ta historia jest głębiej pokazana, szokujące jest to jak autor zna się na
wszystkich ciosach, po prostu widać,że on sam to przeżył (maltretowanie przez ojca, i cała ta
chora sytuacja w szkole) naprawdę Erik (czyli prawdziwy Jan Guillou)przyjął wezwanie na beton
i od razu dotkliwie pobił dwóch z Rady, w filmie właściwie nie było pokazane jak bije kogoś w
tej szkole, tylko na początku jest bójka ze starej szkoły i tego mi zabrakło, bo w książce jest
naprawdę dużo opisów różnych bójek, także była akcja z maską z trzema otworami wyciętymi ,
no krótko mówić polecam książkę!
.Warto również kupić ten film , ja mam wersję z wywiadem z Janem Guillou , opowiada tam ,że
w całej tej historii, nie jest wymyślone to wszystko co działo się w szkole (aż krew zastyga w
żyłach ,że coś takiego się działo!),ale wątkiem wymyślonym jest historia z pływaniem i fińską
kelnerką, tak naprawdę zakochał się w dziewczynie z sąsiedztwa szkoły. Naprawdę dziwne,że
po takim dzieciństwie i dorastaniu w takich warunkach, zachował jednak normalność, w
wywiadzie mówił ,że od 35lat na nikogo nie podniósł ręki..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones