PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651174}
6,2 23 987
ocen
6,2 10 1 23987
5,6 10
ocen krytyków
Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa

Jak już robić film na podstawie prawdziwej historii, to trzymać się faktów. Gość tylko niecały miesiąc ukrywał się przed władzami, a to i tak dlatego, że miał przewagę, bo zanim znaleźli ciała rodziny, to on już był w drodze :P Zwłaszcza w przypadku filmu pod tytułem "Prawdziwa historia" jest to rażący w oczy fakt :P Chyba że to tylko błąd w opisie fabuły ;) Tak czy inaczej, coś tu się z prawdziwą historią nie pokrywa.

ocenił(a) film na 8
Hydeist

to błąd w opisie, w filmie nic takiego nie ma

Biednarz

Brawa dla zatwierdzających opisy zatem :)

Hydeist

na onecie jest artykuł opisujący cały ten proces i morderstwo. Może moderatorzy się zreflektują i zmienią opis na poprawny.

ocenił(a) film na 7
Hydeist

Myślę, że cała ta otoczka wokół "True story" o tym, iż scenariusz w dużej mierze oparty jest na podstawie prawdziwych wydarzeń, to tylko chwyt marketingowy (jeśli tak mogę to ująć). Natomiast sam tytuł interpretowałabym, jako pewnego rodzaju polemikę właśnie z dziennikarstwem, bądź faktami - które z nich są prawdziwe, a które wydają się być takie tylko z pozoru... Kluczowym momentem, potwierdzającym powyższe jest scena, w której Finkel traci pracę i odbywa rozmowę na dywaniku u szefa. Próbuje bronić się, argumentując swój niefortunny artykuł tym, że czasem pisać trzeba, to co odbiorcy chcą przeczytać, a nie to, co jest rzeczywiście powinno się pisać zgodne z prawdą.
I to także przekłada się na całą relację dwóch głównych postaci. Longo ,zwłaszcza na początku, z pełną premedytacją manipuluje Finkelem, wiedząc, jak temu zależy na napisaniu książki, która miałaby się cieszyć ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych czytelników....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones