PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807793}

Złodziejaszki

Manbiki Kazoku
7,5 23 870
ocen
7,5 10 1 23870
7,5 43
oceny krytyków
Złodziejaszki
powrót do forum filmu Złodziejaszki

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić wątek Aki?

Ja odebrałem go tak:

Policjanci/prokuratorzy sugerują Aki, że babcia miała układ z jej rodzicami (rodziną jej zmarłego byłego męża i jego nowej żony), który miał polegać na tym, że babcia przychodziła do nich pod pozorem oddawania czci zmarłemu mężowi, a oni dawali jej co miesiąc pieniądze na opiekę i wychowanie Aki. Wszyscy razem udawali, że Aki wyjechała do Australii.

Aki w pewnym momencie mówi, że babcia poprosiła, żeby dziewczyna z nią zamieszkała, co z kolei może sugerować, że z jakiegoś powodu rodzice nie chcieli utrzymywać z Aki kontaktu. Być może było też tak, że babcia wszystko zaaranżowała - porzucenie Aki przez rodziców i wyjazd do Australii - ale wtedy dziwne byłoby to, żeby dziewczyna z rodzicami nie szukali jednak jakiejś drogi kontaktu oraz to, żeby babcia była tak co miesiąc finansowana "rentą" jako taką rekompensatą z powodu ukradzenia jej męża przez inną kobietę.

ocenił(a) film na 7
Kalix

też nie wydało mi się to w pełni jasne. Dodatkowo scena gdy, Aki wchodzi do jakiegoś domu. Czy to jest właściwy dom babci, w którym oficjalnie mieszkała tylko ona sama, a cała rodzinka mieszkała pod nim?

Kalix

No właśnie to było dla mnie nie jasne. Ja myślałabym, że to raczej rodzice myśleli że córka pojechała do Australii i nie chciała stamtąd wracać, a babci dawali taką zapomogę po prostu, tylko nie jest wytłumaczone z jakiego powodu Aki zamiast do tej Australii poszła mieszkać do babci. Przyjmując, że rodzice wiedzieli ze dają kasę de facto na utrzymanie Aki, dalej nie wyjaśnia dlaczego ona mieszka z babcia, a nie z nimi bądź w tej Australii. Może to miało coś wspólnego z jej pracą? że zamiast się uczyć wybrała takie "hańbiące" zajęcie?

ocenił(a) film na 10
Kalix

Policjant mówi że ta rodzina Aki ukradła jej męża - nie rozumiem tego.. Jeśli chodzi o Aki, myślę że matka mogła nie wiedzieć gdzie jest Aki. Aki była nieszcześliwa w młodości, mówi o tym dla swojego niemego klienta. Może ojciec ją krzywdził..?
Babcia też mówi że ona sobie wybrała Aki.... Wybrała sobie w zamian za co za utraconego męża...?

ocenił(a) film na 9
Kalix

Japonia to dziwny kraj. Bardzo duża presja na młodzież. Może nie wytrzymała, okaleczyła się, a takie zachowanie jest ujmą na honorze rodziny. Wspomina o autoagresji w tym pokoju jak przytula klienta. Zawsze łatwiej się rodzicom wytłumaczyć znajomym czy w pracy, że córka jest za granicą niż że w psychiatryku.
Babcia brała pieniądze, ale je odkładała. Przynajmniej część. Może zbierała na jakąś szkołę dla Aki. Z resztą, kto miałby jej to za złe? Ona się nie dokładała do budżetu a wszystko kosztuje. Na pewno nie można powiedzieć że jej nie kochała. Z resztą w tej "rodzinie" dzieci otrzymywały więcej miłości, niż w ich prawdziwych. Ten tekst, że może takie "rodziny" z wyboru są lepsze. Mała była bita a chłopaka wyciągnęli z samochodu sprzed salonu gier, czyli prawdziwi rodzice zapewne też wyrodni. Grupa osób nie spokrewnionych pokrzywdzonych przez życie, które dbały o siebie nawzajem jak tylko mogły a że czasem złamało się prawo, no cóż.

ocenił(a) film na 9
Guliwer_2

Chociaż biorąc pod uwagę tę bardzo ciekawą interpretację https://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82odziejaszki-2018-807793/discussion/opowie%C5% 9B%C4%87+o+parze+-+pr%C3%B3ba+interpretacji,3077755 to była maltretowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones