PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807793}

Złodziejaszki

Manbiki Kazoku
7,5 23 870
ocen
7,5 10 1 23870
7,5 43
oceny krytyków
Złodziejaszki
powrót do forum filmu Złodziejaszki

Gorąco polecam wszystkim miłośnikom kina azjatyckiego. To był Japoński kandydat do Oscara i przegrał z Romą. Jest na dobrym poziomie i warto poświęcić mu czas. Pokazuje trochę skomplikowane relacje pseudo rodzinne w zupełnie innej dla Europejczyka kulturze. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie z trochę trudnym zakończeniem. Liczyłam na coś innego ,ale reżyser miał inny pomysł.

ocenił(a) film na 10
kinomaniak_1211

Roma była piękna wizualnie, ale Złodziejaszki mają mega ważny psychologiczny/społeczny/filozoficzny przekaz. O tym, jak nienaturalne są normy społeczne i że w ogóle istnieją i są w opozycji do praw naturalnych, takich, jak prawdziwe więzi międzyludzkie. O strachu przed samotną śmiercią, który jest strachem ogromnym i to prawda (widzę po sobie), że jesteśmy w stanie dużo zrobić, żeby się zabezpieczyć w tym obszarze. Warto oderwać się od zabieganego życia i mieć chwilę na takie refleksje.

ocenił(a) film na 7
Mahadeva_filmweb

Bardzo ładnie i trafnie to napisałaś . Myślę ,że Tobie też podobał się ten film.

ocenił(a) film na 9
kinomaniak_1211

no mnie zmiótł, ale może dlatego że lubię japońskie kino, jest mocno egzotyczne.

ocenił(a) film na 7
makary_wikary

To polecam też film " Blask " 2017 można go znaleźć na Ale kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones