PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682014}

Złodziejka książek

The Book Thief
7,5 77 215
ocen
7,5 10 1 77215
5,3 7
ocen krytyków
Złodziejka książek
powrót do forum filmu Złodziejka książek

Jeszcze trochę i zobaczymy film o Polakach i Żydach napadających na Niemcy na początku II
wojny. Wszędzie tylko dobrzy Niemcy... Kto tego Hitlera wybierał?

ocenił(a) film na 8
smile

I co z tego, film nie pokazuje pozytywnie całego niem. społeczeństwa podczas II wojny, ale kilka osób z główną bohaterką na czele...

ocenił(a) film na 8
smile

Poza tym czego tam nie ma: nazistowska indoktrynacja, rasizm, palenie książek uznanych za zagrożenie dla III Rzeszy, przemoc, Kristallnacht i ślepa wiara w Hitlera, która ma fatalne konsekwencje...

ocenił(a) film na 7
smile

Nie każdy Niemiec był nazistą i moim zdaniem warto o tym pamiętać, nie uogólniajmy

ocenił(a) film na 7
Luna822

Całkowicie się zgadzam. Zbyt często uogólniając ranimy niewinnych ludzi. I nie chodzi tu tylko o II wojnę światową. Naprawdę nie wszystko jest biało-czarne.

ocenił(a) film na 8
madziula357

Cieszy mnie, że są jeszcze osoby potrafiące trzeźwo myśleć...

ocenił(a) film na 1
smile

Miałem dokładnie te same odczucia - film śmierdzi propagandą na kilometr. I to tanią, chamską, prostacką propagandą, której nikt nawet nie próbuje ukrywać.

ocenił(a) film na 8
konqer

Tanie, chamskie i prostackie to są takie komentarze... pokazanie zaledwie paru dobrych Niemców to żadna propaganda...

http://www.youtube.com/watch?v=8c-n-8Li5ZE
http://www.youtube.com/watch?v=Y7QKdtnaBoQ

ocenił(a) film na 7
Skandal

... szkoda czasu na leminga

ocenił(a) film na 8
smile

Według mnie ten film pokazał inną rzecz: wojna zbiera ogromne żniwo po obu stronach. Gdy giną ludzie, nie ma znaczenia czy to Niemiec czy Polak. Życie to życie. Ma taką samą wartość. I to zazwyczaj ci zwykli, prości ludzie tracą podczas wielkich konfliktów.

ocenił(a) film na 8
Magmana

Dokładnie- nie wszyscy Niemcy, czy nie wszyscy Rosjanie chcieli wojny. Tym bardziej, że na siłę wielu mężczyzn wcielano do armii i to wlaśnie Ci zwykli ludzie cierpieli najbardziej. Nie można uogólniać.

ocenił(a) film na 7
smile

Dokładnie to samo przyszło mi do głowy gdy jeszcze czytałam książkę. Najgorsze jest to, że jest bardzo dobrze napisana i łatwo się ją czyta podobnie jak film, który jest całkiem dobrze nakręcony, co sprzyja przyswajaniu ,,odpowiednich" poglądów. Jedyną moją uwagą (mówię o filmie) to słaba gra Sophie Nélisse oraz przeplatanie języka angielskiego z niemieckim.

ocenił(a) film na 6
smile

Co za nonsens... W filmie jest bardzo dużo scen pokazujących, że Hitler cieszył się w Niemczech ogromnym poparciem, że większość społeczeństwa okazywała nazistom otwarte wsparcie - jest noc kryształowa, jest radość z wybuchu wojny, są wiece na których ludzie z dumą i łzami w oczach odśpiewują Deutschland Deutschland uber alles. Sam Hans Hubermann boi się okazać jakikolwiek sprzeciw, który wykraczałby poza "mało entuzjastyczne okazywanie poparcia nazistom". Czego Ty jeszcze chcesz?

Nie widziałem w tym filmie ani krzty propagandy, która miałaby zaciemniać obraz, że Niemcy byli odpowiedzialni za tę wojnę. Wręcz odwrotnie. A że głównymi bohaterami były osoby, które Hitlera nie wspierały... no przecież tacy ludzie też byli. Głównymi bohaterami są córka komunistki, która przez nazistów straciła matkę, Żyd który przez nazistów musiał się ukrywać w piwnicy i rodzina, która udzieliła im schronienia. Chcesz powiedzieć, że takich ludzi w Niemczech nazistowskich nie było?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones