PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682014}

Złodziejka książek

The Book Thief
7,5 77 215
ocen
7,5 10 1 77215
5,3 7
ocen krytyków
Złodziejka książek
powrót do forum filmu Złodziejka książek

Książka vs Ekranizacja?

użytkownik usunięty

Powieść Markusa Zusaka to jedna z moich ulubionych książek i jest o niebo lepsza od filmu. Zdaję sobie sprawę, że w czasie dwóch godzin nie da się umieścić wszystkiego, ale pominięto piękne momenty, a mój ulubiony bohater Rudy stał się tylko namiastką tego książkowego. Liczyłam też na więcej komentarzy ze strony śmierci.

ocenił(a) film na 4

Film totalnie spłyca fabułę. Czytając książkę wciąż zastanawiałam się "jak to pokażą w filmie?" niestety, ogromną część zwyczajnie pominięto (np. książki pisane przez Maxa), a wiele zmieniono właściwie bez powodu (dlaczego burmistrz wchodził do biblioteki? Dlaczego bohaterka znalazła Rudy'ego jeszcze żyjącego i z nim rozmawiała?) Zupełnie nie zbudowano relacji dziewczynki z burmistrzową, ani tak naprawdę z papą, a te relacje były przecież bardzo ważne. Ogólnie WIELKIE rozczarowanie.

Po pierwsze nie jest to ekranizacja, a jedynie "na podstawie" ;)
Podejrzewam, że reżyser, scenarzysta i przede wszystkim producent nie mieli zamiaru tworząc ten film, robić wierną kopię książki.
Po drugie jak sam zauważyłeś nie da się przenieść wszystkich wątków na ekran.
Na szczęście (dla przynajmniej niektórych) film zawiera w sobie oprócz tekstu jeszcze obraz, który ma nam zastąpić myśli i wyobraźnię które towarzyszą nam przy czytaniu książek. I dlatego zgadzam się, że nie da się wszystkiego....
Może gdyby producenci zdecydowali się na serial......lecz tu chodzi o zyski ($)
Ale wracając do filmu, uważam tę produkcję za bardzo udaną.
Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=y2QHZ6BCVRw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones