PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682014}

Złodziejka książek

The Book Thief
7,5 77 215
ocen
7,5 10 1 77215
5,3 7
ocen krytyków
Złodziejka książek
powrót do forum filmu Złodziejka książek

rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

film jest mocnym rozczarowaniem dla kogoś kto czytał książkę

ocenił(a) film na 8
EvyKiwiFruit

Jest ! I to naprawdę ogromnym :c

ocenił(a) film na 6
fly_lark

Dokładnie :(

ocenił(a) film na 6
My_oss

zgadzam się

ocenił(a) film na 5
EvyKiwiFruit

ja także się zgadzam...

ocenił(a) film na 6
EvyKiwiFruit

Dokładnie! Czy tylko mi najbardziej brakowało obecności "śmierci"?

EvyKiwiFruit

Doprawdy film jest aż tak zły?
Szczerze powiedziawszy nie miałam zamiaru oglądać filmu.... Może dlatego, że nie spodziewałam się, że ktoś podejmie się ekranizacji tak świetnej powieści !

ocenił(a) film na 1
EvyKiwiFruit

Mocne rozczarowanie, to mało powiedziane.

ocenił(a) film na 8
EvyKiwiFruit

Wlasnie obejrzalam film. Nie czuje rozczarowania. Moze dlatego ze ksiazke czytalam kilka lat temu

EvyKiwiFruit

Chociaż gra aktorska głównych bohaterów jest na dość wysokim poziomie (Rush genialnie pasuje do roli ojca) i zrozumiałe jest że historię trzeba skrócić na potrzeby dwugodzinnego filmu to ubolewam że to co wyszło jest uproszczoną i wybieloną przez Hollywood wersją książki. Czytając książkę, czuje się napięcie w którym żyli Niemcy, głód i okropność wojny (marsz żydów do obozu w filmie kompletnie nie odzwierciedla sceny książkowej). Tak wiele momentów zostało zaprzepaszczonych by pokazać prawdziwą moc tej książki, a niektóre zmiany w fabule wręcz irytują. W efekcie, wszystkiego jest po trochu i zrobione po łebkach tak, że można ten film streścić jednym zdaniem: "niemiecka rodzina ukrywa żyda w piwnicy", a to jest policzek dla tego co wersja książkowa sobą prezentuje.
Grę aktorską oceniam na 8/10 ale film jako adaptację książki na 5/10.

ocenił(a) film na 9
EvyKiwiFruit

Film oglądam z ciekawości bo już tak mam jak coś przeczytam. Dla mnie ta ekranizacja to jeden wielki dramat taka książka a tak dennie zekranizowana :( szkoda bo potencjał był ogromny

kowal311

skoro taki dramat to skąd 9?

ocenił(a) film na 9
PRZYBYLSKA

Bo oceniałem grę aktorską itp a nie samą jakość ekranizacji bo jeśli to miałbym oceniać to np Hobbit miałby u mnie 1 bo z książką ma niewiele wspólnego :)

ocenił(a) film na 4
kowal311

właśnie, świetnie powiedziałeś, w każdym filmie powinno szuka się zalet ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones