PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94848}

Za czerwonymi drzwiami

Behind the Red Door
6,3 781
ocen
6,3 10 1 781
Za czerwonymi drzwiami
powrót do forum filmu Za czerwonymi drzwiami

- co za brednie przekombinowane filozoficznie ? wręcz śmieszne. Zakończenie próbuje pokazać jakąś wagę tematu, ale temat niepogłębiony, pobieżnie odsłonięty. Oczekiwałam czegoś więcej - co działo się za tytułowymi czerwonymi drzwiami, jaką krzywdę ojciec wyrządził synowi ? dlaczego bohater tak zachowywał się (agresywnie etc.)? co wydarzyło się w związku z jego osobą, może ojciec go molestował ? może to miało wpływ na jego i jej samotne życie, orientację seksualną ?? itp. itd. Różne myśli chodziły mi po głowie i spodziewałam się finału wyjaśniającego, odsłony wydarzeń sprzed lat, a tu nici.

Klapą było zakończenie z rozsypaniem popiołu brata, który wiatr wiejący od strony morza nie zabrał go - logicznie w morze, ale sypnął w bohaterkę i kamerę oraz osobę operatora kamery. Bohaterka nostalgicznie machnęła w morze "pa pa braciszku", a jego spopielone szczątki były na jej ubraniu, włosach, pod stopami wdeptywane w piasek...
I pytanie - właściwie po co go spopielała. Ani nie było takowego życzenia, ani marzenia, wyznania brata. Ani potrzeby związanej z fabułą filmu.
Scena grubymi nićmi dziergana.

ocenił(a) film na 6
marta7799

Agresja bohatera wynikała z przeszłości, takie zachowanie wyniósł z domu. Dokładnie tak jak do siostry jego ojciec odnosił się do matki, kiedy coś mu nie pasowało. Padło zdanie, że matka zrobiła z niego maminsynka. Może jego orientacja zaczęła się wcześnie ujawniać i dlatego ojciec był do niego tak nastawiony? Molestowanie wykluczam, za to przemocy było sporo. Nie dziwi samotność głównej bohaterki, bo widziała jakie życie z mężczyzną miała jej matka, czuła strach, nie miała zaufania. Jedynie temat morderstwa matki tu nie pasuje. Dalsze losy ojca są nieznane. Gdyby wyciąć ten wątek film na niczym by nie stracił a tak mamy niepotrzebną próbę pokazania prywatnego śledztwa, które ledwo się zaczęło a już koniec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones