PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11889}

Za garść dolarów

Per un pugno di dollari
7,8 46 653
oceny
7,8 10 1 46653
7,4 20
ocen krytyków
Za garść dolarów
powrót do forum filmu Za garść dolarów

"Straż przyboczna" była prawdziwie westernowa w klimacie, więc nie dziwi mnie, że w końcu przeniesiono ją na Dziki Zachód. A, że zrobił to Leone, to wyszło tak, że lepiej się chyba nie dało. Faktycznie, jak to zauważył na forum Sergio, jest to dość wygadany jak na Leone film, co mogę stwierdzić już po jego 3 dziełach, niekoniecznie jednak jest to dla mnie znaczący minus. "Za garść dolarów" nie dorównuje może "Dobremu, złemu i brzydkiemu", ale z pewnością też nie odstaje zbytnio od niego poziomem. Chyba się jeszcze Leone po prostu nie rozkręcił przy tym filmie. Zostało mi jeszcze obejrzeć środkową część trylogii, co uczynię wkrótce. Jak na razie, "DZiB" jest numerem jeden i ma u mnie pełną 10. "Za garść dolarów" gwiazdkę mniej, ale to nie zmienia faktu, że jest to film rewelacyjny, pełen tego wyśmienitego klimatu, genialnej muzyki i intrygujących postaci. Western to nie mój gatunek, ale filmy Sergio Leone są po prostu wspaniałe nie tylko w swoim gatunku. Porównywanie dzieła Loine do filmu Kurosawy nie ma chyba tak na prawdę większego sensu, bo okoliczności w jakich odgrywa się akcja każdego z filmów gwarantują całkiem inne doznania. Same w sobie filmy stawiam na równi, a różnica w ocenie to już kwestia porównań do innych dzieł tych reżyserów, jakie miałem okazję zobaczyć. Eastwood i Mifune oboje świetni, tych ról tez nie ma co ze sobą konfrontować

ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

Odstaję ta część od dwóch następnych

ocenił(a) film na 7
DoktorLejdo

Leone pokazał że jest najlepszy w swoim gatunku.Wiadomo jest to najsłabsza część trylogii dolara jednak jest to jeden z lepszych westernów w historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones