PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730128}
5,6 10 199
ocen
5,6 10 1 10199
6,0 3
oceny krytyków
Za niebieskimi drzwiami
powrót do forum filmu Za niebieskimi drzwiami

Bardzo fajny klimat, dobrze dobrana muzyka, fantasy na dobrym poziome. Dla starszych dzieci i dorosłych zdecydowanie polecam.

PazurCezara

Wzruszający...

Pako_14

Światowe 7/10 na polskie warunki 10/10

Pako_14

Naprawdę super !

Pako_14

Jak go obejrzec? Bo tu jest tylko zwiastun

Monika_1648

Lub na DVD

ciasteczkowy_potwor_2

VOD, DVD . Ja widziałam w HBO. Muzyka i efekty dźwiękowe jak z zagranicznego filmu. Doskonały klimat w obrazie i dźwięku, doskonale stymulujący emocje widza.

zero_cukru

Bardzo dobry!

Pako_14

Bardzo dynamicznie oraz zaskakująca się zaczyna i to wciąga. Silną stroną tego filmu jest jego plastyka - scenografia, zdjęcia... to wszystko wzmacnia świetna i sugestywna ścieżka dźwiękowa. Długo czekano na udaną rodzimą produkcję dla młodego widza i się doczekaliśmy. Film bezkompromisowy, zrobiony przez reżysera w wysmakowany sposób zarazem niezwykle angażując widza emocjonalnie. Polecam nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych.

plenum_spoldzoelni

Doskonały film. Mądry!

ocenił(a) film na 10
PazurCezara

Wreszcie udany polski film dla dzieci :)

romeczek_maniek

No nie tylko dla dzieci. Jest Moc!

PazurCezara

Doskonały. Mega plastyka. Emocje za którymi idzie przekaz. Mądry. Nie pozostawia obojętnym.

maciasss_2

Na takie Mistery z Fantasy w polskim wydaniu czekałem.

ocenił(a) film na 10
PazurCezara

Wspaniały film, byłam z moim młodszym bratem, wyszedł z kina zachwycony. :)

ocenił(a) film na 10
Akuala

A w jakim wieku jest brat? Bo film wydaje się super, ale nie będzie za straszny dla dziewięciolatka?

ocenił(a) film na 10
TomSzank

Ma 8 lat, momentami może był trochę przejęty, ale ogólnie wyszedł z wielkim uśmiechem i przez kolejną godzinę opowiadał jak mu się podobało :) także dla 9latka ze spokojem

ocenił(a) film na 10
Akuala

Ok dzięki, pójdziemy w sobotę :)

TomSzank

Byłem z 8 i trzema 11 latkami, musieliśmy wyjść. Film dla mnie i żony - rewelacja. Ale bardzo sugestywne i plastyczne sceny chłopaków przeraziły. Kilka osób z dziećmi w różnym wieku wyszło jeszcze przed nami. Wszystko zależy od wrażliwości dziecka.

ocenił(a) film na 8
tkepski

Często czytuję na filmwebie opinie skrajne, w tym temacie może nie aż tak, dlatego zdanie "Wszystko zależy od wrażliwości dziecka" bardzo mocno mnie ujęło. Podoba mi się takie rozsądne podejście.

kaymann

DOSKONAŁY! Co powyższej wypowiedzi. Mylimy wrażliwość z lękliwością. Absolutnej większości dzieci się podoba. Bylem w cinema city. Cała sala rodzin i nikt nie wyszedł. Po seansie tłum podekscytowanych dzieci. Mam bardzo wrażliwe dzieci doznały wszystkich emocji i film totalnie im się podobał. Szczerze film doskonały dla dzieci o ile nie jest oglądały przy udziale rodzica, który sam nie boi nadmiernie życia. Te same dzieci, które wyszły z rodzicami nigdy by nie wyszły w trakcie pokazu szkolnego, czyli oglądając w grupie dzieci.

maciasss_2

naprawdę MOCNY!

mimi_minimal

i WZRUSZAJĄCY przede wszystkim...

Milena_Ksiezniczka

Ja się na koniec popłakałam.

ocenił(a) film na 9
PazurCezara

nic tylko iść do kina w takim razie, ale zapowiada się super ;)

PazurCezara

Świetny klimat !

ocenił(a) film na 7
PazurCezara

tyle ochow i achow film na prawde dobry ale srednia ocena na filmwebie ... 5,6 ? gdzie przyczyna?

ocenił(a) film na 2
feniks14

Bo po prostu ludzie mający o filmie gorsze zdanie boją się zostać zjechani w komentarzach i dlatego nie piszą.

A sam film jet dość średni. Ma w sumie jedną sztuczkę i to nawet ona nie jest doskonała bo da się ten element przewidzieć (jest kilka wskazówek nawet na plakacie). Poza tym też często ludzie patrzą na film bardziej przez pryzmat podejmowanego tematu, a nie tego jak sam film działa. I stąd czasami średniaki zdobywają ochy i achy bo podejmują ważny temat.

ocenił(a) film na 2
PazurCezara

Fantasy na dobrym poziomie?
Po pierwsze fantasy w tym niewiele zaledwie parę elementów. Po drugie do produkcji typu Marry Poppins to jest temu filmowi daleko. Po trzecie jest on mocno sztampowy. Pomimo iż główny twist mógłby dać naprawdę świetny film to niestety za bardzo to wszystko na takim średnim poziomie (dialogii, tempo akcji).
Jedyne co ratuje to warstwa muzyczna i wizualna oraz ten twist, ale już na początku można się go domyślić po tym jak pojawia się logo fundacji na początku.

MistrzSeller

dziwi mnie gatunek fantasy, no chyba ze kazdy film w ktorym bohater sni nazwac fantasy to ok ale to bez sensu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones